» »

izmenjava

izmenjava

tec ::

A bi blo zanimivo, da bi se odprla ena sticky tema, kamor bi ljudje lahko postali o rezervnih delih, ki jih imajo doma za pcje? Recimo v malih oglasih. Da mal izmenjavamo :-)

Wad@ ::

in kaj imaš v mislih? jaz bi mogoče kakšen vent, pasto, regulator, miš tipkovnico... kaj več pa ne...razen v izjemnih primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

tec ::

Bolj sem mislil na kaksne pokvarjene komponente. Ce imas ti crkjeno plato, pa enako plato se nekdo se da mogoce sestavit eno delujoco. Pa diski so velikokrat iskani, oz. elektronika.
Jest imam doma ene par skatel raznih stvari in gotovo je nekdo nekje, ki bi mogoce kej takega rabil.

delfinus ::

Tec, ce imas doma elektroniko od diska WD 153BA (15,3Gb), ki je delujoca dobis nov disk 40Gb. Velja pa za vse.

tec ::

Nimam
Iscem pa eletroniko za maxtor d540x-4k 20gb :-)

zee ::

Se strinjam z odprtjem tak teme. meni se tako doma valjajo trdi diski, cdromi, pečke, pa še kaj.

A ima mogoče kdo od vas delujočo elektroniko od Maxtorja 40GB, D740X-6L?

lp zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

hruske ::

jz mam en Intel Celeron 366MHz, 128 KB cache, 66MHz FSB, PPGA podnožje, SL36C, s heatsinkom. A ma kdo plato zanj? :D
link na specifikacije

moat ::

Pozdravljeni! Kolegu je "izdihnil" disk Model WD200EB. Ja, problem so podatki, ki so ostali na njemu. Vgradil sem mu novega, tega pa obdrzal za "kao proucevanje". Nisem ga se razstavil, zanima me njegova notranjost:D. Bios ga zazna le, ce rocno pozenem detekcijo diskov, vendar se ne zazene (prikljucil sem ga tudi kot drugi disk slave v svojem kompu). Prikljucen iz sebe spravlja glasove kot stara plosca, ki preskakuje, preskakuje..., pa nikakor ne more preskocit "ovire", da bi se zagnal. Mnenja sem, da je sla elektronika; kaj menite vi?. Ima kdo se uporabno elektroniko, pa da poskusim usposobit disk, ce ne bom v kratkem malo v njegovo drobovje pogledal:D. LP!

hruske ::

dej ga v hladilnik za par ur al pa čez noč (pa mal ga zavij, da se ne bo tolk neenakomerno ohlajal), zjutri ga dj vn in pocak par ur, da pride na sobno temperaturo, potem ga pa spet priklopi. če ga ima še v garanciji, lahko rešiš podatke in greš pol še po nov disk.

moat ::

mk-klavz, pozdravljen. Nekaj sem se prepral na forumu - tole s hladilnikom. Hmm, v cem je tukaj fora? Garancije za disk pa ni vec. LP!

hruske ::

zivjo, moat.
kje točno je finta in zakaj zacne delat, ampak stvar preverjeno deluje. sam sem resil en 40G IBM na ta nacin. potem pa pač unovčil garancijo.

moat ::

mk-klavz, hvala za nasvet. Bom poskusil. LP!

ToniT ::

Finta hladilnika je v širjenju in krčenju materialov. Običajno zaribajo ležaji, na katerih se vrtijo plošče in če daš zadevo v hladilnik, se vse skupaj skrči in včasih je to dovolj, da se diski znova zaženejo in običajno delajo do prvega izklopa računalnika!

Tic ::

Najbolje da se odpre tema v enem drugem oddelku, ne pa tukaj. Pa seveda urejena. Vsi nadaljni pogovori so preko ZS. Post pa je mogoce izbrisati kadarkoli oz za to poprositi moderatorja, da nebodo prevec stare stvari not. Al pa celo tako da usak lahko notr svoj post editira kadar hoce... To bi blo najbols.
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pok, pok, pok se oglaša TD

Oddelek: Strojna oprema
252820 (1743) perci
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
192916 (2447) GrimReaper
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835698 (3554) SebaR
»

Reševanje podatkov iz HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
10874 (763) zee
»

Trdi disk - fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121662 (1400) ivica20

Več podobnih tem