» »

Kam v vojsko...

Kam v vojsko...

«
1
2

Loki ::

OK here is the problem.
Jutr mam naborno komisijo pa se ne vem, za kateri oddelek bi izrazil mnenje.

Zanimajo me: ostrostrelci, topnistvo, gorska pehota (???).
Kondicije se nimam nevem kuk, ampak bom itaq sel se na fax, tko da bo se dost cajta.

Kaj mi od tega najbolj priporocate (protizracna ne, saniteta, ... tut ne, ugovor vesti - ne). (+ pa - od vsake....)?

Ce se vpises nekam, pa da ugotovijo, da si no good, kam te dajo poj???

TIA
I left my wallet in El Segundo
  • spremenil: Loki ()

Cosmo ::

Ce si v gimnaziji, te bojo dali v pehoto ziher (ti povem iz 1. roke):D ... ce si pa na kaki drugi soli te bojo pa dali na primerno mesto
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

ahac ::

Dobr bi blo če bi mel en računalniški oddelek v vojski.
Jest nočem v pehoto. :O
Aja ostrostrelci - to zna bit zanimivo. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

G[e]c ::

Sej mas neki v zvizi z racunalnistvom v vojski :))
Ceporv ne vem kaj ma artilerija zveze z raculanistvom jest sm reku par let nazaj da hodm na vegovo pa je en atat reku pol pa kr artilerija :D

Ta vojska je bolj tko malo stvari da te bo zanimalo tam not, mors tko vzet to je pac nujno zlo 7 mescev trpis sej itak pol cel zivljenje uzivas :D

Tomi ::

No, jaz sem imel nabor pred par meseci ( enkrat lani oktobra, torej, ko sem bil na faksu ), in so me primerno temu dali v KBRO ( sem namreč na farmaciji ). Če pa si na elektro, te bodo dali v zveze, ker tam rabijo ljudi. Drugače pa, če boš dolgo zavlačeval ( faks, magisterij, hm, doktorat:D ), pa sploh ne boš šel v vojsko..
metrodusa.blogspot.com

SpiDEr8 ::

Če bo šeu u gorsko pehoto je to najslabi kar se ti lohka nardi če pa greš še v bohinsko belo je pa še tok huj sam tok od mene!!!!! Pejt tanke vozt:D:D
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

Loki ::

OK...
Jest hodim na strojno solo. (4-letna - strojni tehnik).
Ahac pomoje majo pr artilerij racunalnike za izracun trajektorije granate (ceprav bi se dal tut na roko).

Spider enoto v Bohinjski Beli so ukinili, zdej je sam se v kranju.
Tankov pa nocem vozt, ker ce te zadane granata, pa ce ne umres, ziv zgoris.

Yup ahac ostrostrelstvo bi blo zame cool, ampak malo vecji problem je, da jest nosim ocala (-0.75,0).
A bi me kljub temu se sprejel med ostrostrelce??

Kam pa ste sli vi tukaj???
I left my wallet in El Segundo

Kaiser ::

Najboljs je it med soferje. Pa tud zveze so pol proti koncu sama zajebancija in polezavanje. |O. No, tako sem slisal

boha ::

takole:

- če si strojnik je lepa možnost, da padeš v zaledno četo: šofer, mehanik, puškar, kar je OK - uživancija (razen prvih dveh mesecov);
- če se boš preveč dobro odrezal na testih, pregledu, pade ocena 1 in lahko končaš v gardi - častna četa - bad choice!
- bohinjska bela - gorska četa, spet bad choice;
- da si ostrostrelec, moraš biti najprej v pehoti, pomeni pa, da imaš dve puški, opraviti moraš streljanja za obe puški, pa še pucat moraš obe - bad choice, sicer pa, itak nimaš kaj praskat, če ne streljaš nadpovprečno (v četi (100 vojakov) je ene 9 snajperjev);

na tvojem mestu bi zaprosil za tehnično službo, ker si strojnik, jebeš ostalo...

Loki ::

MA FOLK GLEJTE MAL ODDAJO PRIPRAVLJENI - GORSKEGA BATALJONA V BOHINJSKI BELI NI VEC!!!!!!!.

boha kaj je puskar - a da servisiras puske?
Kokr mehanik bi bolj slabo izpadel, ker sem jast strojni tehnik.

Ka pa ce se bos preslabo odrezal v ceti (slabo plezanje, kondicija...)??


Tehnicno sluzbo...kaksno tehnicno sluzbo - vzdrzevanje al kej podobnega??
I left my wallet in El Segundo

Binji ::

Eh jst sm sou kr protizracno - bom mende vec nasih avjonov dol skinu ku od unih:D. Zakaj da bi me dali v pehoto? Da bom v sramoto celmu bataljonu al kaj? Za naprej sm reku pa vojasko policijo (bi se sz dzipi okuli fural>:D)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Cosmo ::

Jaz sem se pa odloco da bom civilno sluzil kot gasilec (pa ne zeje >:D), pa 30 cukov na mesec tud ni kar tak :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

boha ::

roberto: keep your pants on...

mogoče gorske čete ni več, a bohinjska bela še zmeraj stoji in jo lahko še zmeraj fasaš oz. kranj, whatever...

tehnična služba - to so zaledniki (šoferji, kuharji,...). če imaš strojno šolo si pač za njo malo bolj primeren kot kakšen ekonomist...
(lepo in fino prideš skoz vojsko)

puškar - to se kao izučiš v vojski (v poštev pride folk s primerno šolo, npr. ti), servisiraš puške, etc...

za ostale stvari in kondicijo ni treba skrbet, večina, ki jih pride v vojsko, je itak nima...

OrlyTM ::

Roberto: Zloooooooooooo boš razočaran v vojski .. verjemi mi .... nič ni tako kot si ti predstavljaš ...

Karkoli si v vojski, si tam brezveze, ni ne dnarja ne volje in ne materiala, da bi se kaj konkretnega naučo ...
totalno brezveze ... če imaš možnost, pojdi civilno ali sploh ne ... škoda sedmih mesecev.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

SkIDiver ::

K se je spomnu en o vojski mene neki zanima. Je možn da prideš v slovenski vojski v letalsko enoto. Vem da v teh 7 mescih itak ni šans. Me zanima če bi hotu it v to smer kako pa kaj>:D

Drgač bi šel pa med minerje al pa ostrostrelce

andHoc ::

Ka pa če recimo nočš v vojsko, ka sledi ???

Kazen ??? kok Ksit ???

Ka pa razni izgovori pa to:
1. kak je izgovor da ti sploh ni treba it (žena, froci ??? )
2. kak je lohka izgovor za civilno ...
:\
...vse je relativno...

OrlyTM ::

za civilno je ugovor vesti ... pa žena pa froci bi tut šlo ... čeprav sm mel sovojake k so mel family doma ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MadMax ::

Razmisljaj takole:
Kamorkoli gres, je sranje.
Katero znanje ti lahko najbolj pride prav?
Vezist? Pejt med radioamaterje.
Sofer? Saj znas vozit.
Kuhar? Se ze znajdes.
Tezka artiljerija in podobne exotike? Doma verjetno ne bos imel svoje havbice...
Pehota? Hodit si se ze zdavnaj naucil, streljat s pusko al pa pistolo najbrz ze znas.
.
.
.
Ostane ti npr. tole:
inzenirc - predvsem za explozive: lahko pride prav.
RKBO: se naucis o bojnih strupih in zascito pred njimi-po moje ti lahko se najbolj prav pride (zate in za tvojo familijo...).

Odloci se pa sam.

g0Run7 ::

...je pa morem rečt zlo fajn NE it kakor sem tudi sam naredil8-)

DrSergioDJ ::

ja, jest sm tud že mel te naobore, pa sm se za civilno odloču, sam kaj pa veš, če te vseen ne vržejo not ;((
...

tonic ::

N I K A M O R, ker je to ena navadna potrata cajta!!!

OrlyTM ::

I N D E N A R J A !!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

OK glede na to, da mam dosn ob 10:00, sem se ze odlocil (ne se cist sicer).

Ce se bo dal, bom sel za ostrostrelca (navkljub dioptriji, ki itaq ni velika), ce pa ne, poj pa za artilerijo alpa za intenirca - eksplozivi.

Orly kam si ti sel?
I left my wallet in El Segundo

modelizer ::

strinjam se z tonijem in orlyem potrata cajta, keša itd. enostavno je tko, da ena uboga slovenska vojska ne more narest nč druzga kot postavit en tamponski most, za vse ostalo je neuporabna(v smislu sodobnega vojskovanja, kjer so v igri vodene rakete z jedrskim eksplozivom:(:(:()
Zato ti priporocam, da gres na civilno služenje, napiši prošnjo za civilno služenje in nato še prošnjo za služenje v ustanovi najbližji tvojega doma in stvar je rešena:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

NoUse4AName ::

kaj je narobe s častna četo? jst sem sicer v artileriji ampak je moj sosolec v castni.

ABX ::

Vojska je ena takšna neumnost da boli glava. Je bolj poučen vrtec kot naša armija.
Ni važno kaj si v v vojski ampak v kateri vojašnici si.

Enkrat je obstajala "Texas" Vipava vendar sem slišal da so jo komplet renovirali (škoda).

7 mesecev boš gledal v luft in se spraševal koj kurac tu počneš. Odličen čas za postat narkoman/kadilec/alkoholik.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

`DoC ::

Ja tole služenje vojaškega roka je res en hud problem v zvezi z defenitivno potrato časa in denarja. Po mojih izkušnjah sledeč, je zlo mal možnosti da te bodo dal v enoto za katero si se odločil, to je pomojem sam tko informativno.

Kar se tiče civilnega služenja in ugovora vesti se sklicuješ na to da ne maraš orožja in pa naprimer da ne trpiš avtoritete.

To pa že itak veste da je zaden čas da greš v vojsko tistega leta ko si star 27 let in sicer septembra tistega leta.

Upam da bodo slovenci uvedli profesionalno vojsko ker to je res potraba časa in denarja. Sicer pa a vete da pride slovenijo en nabornik 220.000 Sit mesečno koštat? :D:D8-)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

OrlyTM ::

Roberto: bil sem v pehoti ... samo lenarjenje in gledanje v luft in čakanje kdaj za boga bo že tega sranja konec, da bom lahko kaj pametnega naredil. Važno je v keri vojašnici si. Vipava TEXAS še obstaja, prav tako Cerklje ob Krki TEXAS, kjer sem bil sam. Nekje v Mariboru, Ptuju ali v Gardi, pa boš za razliko od TEXAS vojašnic, cele dneve nabijal sklece, kroge in poslušal, kako se nekdo, ki ima probleme sam s seboj dere nate, ker imaš na podplatu čevlja zagozden en kamniček in ga ne bo prav nič brigalo, da je to zato, ker te je petnajst minut prej poslal pometat pesek pred kasarno.

grrrr ... še zdaj sm jezn ko se spomnim te bedarije.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ABX ::

Orly: Lahko bi malo sikal nazaj, itak naša vojska je tako v pizdi da nima nobenih pravic nad tabo. Jaz sem začel služit vojaški rok v Specialni potapljaški enoti v Kolombunu (zdaj Ankaran) po 2 mesecih sikanja iz ene in druge strani pa sem dobil prekomando v Vipavo.

P.S. Po mojih informacijah so v Vipavi leto dni od tega zamenjali vse povelnike.
Tako daleč je prišlo da so nas povelniki spraševali kaj naj bi počeli danes. (60% časa smo nabijali nogomet)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OrlyTM ::

hehe ... brez skrbi da smo sikali ... tako daleč je prišlo, da smo mel javne žurke ob vikendih, so prišli VPjevci, mal pogledal, vidl da nimajo kej in so šli :)))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

poweroff ::

En moj prfesor mi je pravil kako so ga zaj*** - sicer še v času rajnke jugoarmije, a vendar.
Končal je tri fakse, enega od teh matematičnega. Pa so mu ponudili da ga dajo v high-tech raketno enoto. Obljubljali so mu delo z računalniki, izračune, pa to.

In je šel.

>:D

Računalnik je videl samo toliko da je prah iz njega brisal, kar se pa raket tiče si jih je pa dobro zapomnil - nosil jih je ko zmešan po gozdovih.

Tako da - v vojski te vedno zajebejo, kakorkoli obrneš. Si pač zadnja smet brez pravic in možganov (po njihovo). Zato sem se jaz odločil za civilno služenje. Pa tudi zato, ker mislim da lahko v eni bolnici ali pa domu za ostarele naredim več koristnega kot v vojski.

Sem pa imel varianto vojaško policijo ali pa zveze (sem radioamater), samo me tudi tam ne mika kaj preveč. Ne mislim namreč enkrat v prihodnosti služit okupatorju (NATU).

Yohan del Sud ::

A ste vedel da pri RKBO pripada navadnemu vojaku star ruski merilec radiacije s 50% odstopanjem... 8-O Bah. Take reči zveš v vojski. Take.

Koci ::

še najbolj je it civilno. Lepo si osem ur nekje v kakšnem domu, gasilcih ali ečm podobnem, mal delaš mal se zavrkavaš in če imaš srečo ti dajo tisit še nekaj žepnine. Še vedno boljšo, ko pa zgubljat čas v vojski.

Loki ::

OK zdej sem prisel nazaj.
Glede na to, da sem strojni tehnik (oz. bom) so me dal z minometalcem, mam pa se 15 dni za pritozit na to. (res pa je, da me daje, da bi sel k artileriji alpa kaksen strokovnjak za eksploziv - miner?).

Rapsey ka si ti po izobrazbi?
I left my wallet in El Segundo

OrlyTM ::

Yohan: pa ta isti merilec radiacije pri testiranju med poukom RKBO pokaže, da je v razredu ogromna koncentracija radioaktivnega sevanja .... pa smo še vseeno zdravi ?!?

Pa veste, da se v vojski uporablja ročna komulativna mina za uničevanje tankov. Domet ima ... jah kolikor jo pač vržeš ane .... zej mi pa povejte, kdo je sposoben današnjim tankom priti dovolj blizu, da mu bo vrgel tako mino ?!?

Fantje ... CIVILNO ali sploh NE ... to je edina prava izbira.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

modelizer ::

Aha, lahko bi nardil kakšen referendum na temo: redna vojska da ali ne? al pa: kakršnakoli obvezanost da vržeš stran 7 mesecev lajfa da ali ne? Pomojem ne bo šlo, to pa zato, ker nas na žalost proti 22 stoletju vodijo ljudje ki so se rodil v 20 stoletju :(>:DTU MAČ
...........fly, robin fly........up, up to the sky

darh ::

no jest sem tud pred kako uro prsu z nabora... glede na to da sm strijni tehnik ( eeem.... recimo da bom.. nekoc.. hehe ) so me dali v protiletalsko..........

glede na to da mam se 15 dni casa, kot pravi Roberto, bom lepo napisu pritozbo.... oz ugovor vesti whatsoever...

kaka ideja kaj nej napisem ? izksnje ? da ne bom cist u prazno cilu
Excuses are useless! Results are priceless!

modelizer ::

Hmm stvar je taka: priporocam, da iskreno poves zakaj nebi sel v vojsko in zadeva bo odobrena. Pa pozabi na tistih 15 dni, ti samo lepo hodi v solo in se uci, pridno posiljaj potrdila o solanju ali pavziranju(opravljanju izpitov:D). Ko ti zmanjka vseh možnih potrdil, je tu še potrdilo o opravljanju pripravniške.:D
in potem.....vabilo da se zglasiš tam in tam......šele potem napišeš prošnjo za civilno služenje.......in po pol leta ko je odobrena:D......napišeš še eno prošnjo, da bi rad služil tam in tam, da ti to ful sede itd in maš spet pol leta mir...pol si pa itak že star trideset.
Vsaka podobnost zgoraj opisanega z mojo vojaščino je zgolj naključna
:D:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Loki ::

Napis, da ti versko, politicno prepricanje (or whatever) ne dovoljuje sluzenja navadne vojske - pac zarad orozij, pobijanja....

Na starem forumu je bil en thread "I don't want to go to army", kjer je blo nekej dobrih variant za civilno sluzenje.
Kontaktirej admine, ce ma ker slucajn se kopijo foruma (txt).


Orly sam so pa tut raketometalci (na ministrstvu je bla ena slika).
Sicer je pa recimo v mestu lazje uniciti tank z eno tako mino kot kje drugje.
I left my wallet in El Segundo

hahaha ::

pejt u surinam!alpa u alžirijo.mislm pejt kamor hočeš sam ne it na dolensko k je polna ciganov pa smrdi k kuga.hahaha

Yohan del Sud ::

kolko je pa sploh rekord v metanju mine?

minometalci so IMHO nič druzga ko prašinarja z 20 kilami tovora extra

ja in pa Orly, jest sem bil RKBO :\

kuzifix ::

Kaj mate tolk proti vojski? Jz recimo, bi ful su, sam so me spoznal za nesposobnga ker hrbtenica ni vec deviska (beri, so jo ze rezal), tko da ...
Drgac pa, oficirska sola mislm da je se. Ne vem sicer kaj je treba da jo nardis, pa kako je tm, sam moj fotr je biu oficir pa so se kr fino mel. Cele dni nazgani, s kompanjolo se je okol med vojno vozu, ob 18.00 so vdral na bazn pa folk vn zmetal da so se sli kopat lohka ... Jz bi su, pa ne gre ... smrc ;)
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

abcde7 ::

drgač je pa fajn da ne greš kam na našo Gorenjsko, ker je ful za po hribih za hodt! Bol Notranjska-> več ravnine!

Loki ::

Yohan prvo kot prvo, minomet vaga 140 kg in se vozi z kamionom, kot tudi municija.
Drgac pa lohk z mino kamot streljas okrog hriba...

Hahaha spizdi s takimi...;((



OK recimo, da bi sel k minometalcem... kaksne cilje bi napadal tam? (konkretni primer)

TIA
I left my wallet in El Segundo

Kekec ::

Kaka vojska, a ste znorel, to je cista potrata časa in denarja, kot je že nekdo omenu!
7 mesecev življenja vržeš proč pa če si prej imel službo si še ob 7 plač, zakaj le, komu na čast!
sam služim civilno službo in morem rečt da sem si kr dober uredil stvari (sem imel srečo), amapk ti ta novi ki so maja prišli pa so ga z naje*al!

Zdej si pa vzam nekoga ki ima mogoce že družino, tudi to se dogaja in mu primankljaj 7 plač ni kr tako odveč!
lp!

OrlyTM ::

Roberto ... nič ne boš streljal .... v najboljšem primeru enkrat na terenu. Če maš mal manj smole, dobiš velik minomet, ki se ga na določeno mesto pelje z tovornjakom, naprej se ga pa peške tiši .... pucaš ko bedak oni velik ror, pa sploh ne veš zakaj, ker nikol ne streljaš.

A mogoč veš, da je treba minomet, ko ga privlečeš na bojno lokacijo, vkopat trdno v zemljo in vse to dovolj hitro ... to pomeni ob pomoči enega usekanega poveljnika, ogromno drilanja za prazen nič ... na koncu boste vsi uscani, k ste minomet postavl v najkrajšem možnem času (res ne vem več kok je to) ... pol pa bognedaj da bi to spalilo, k se je večkrat zgodl, da je mina letela nazaj namesto naprej :))

Dej fantje, pozabte na vojsko ... znajdite se, poslušte nas ko smo bli butlni pa se nismo znajdli in smo vrgli stran 7 mescov življenja.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Thomas ::

Al pa 12. V JLA. :(:(:(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

Ce bi vlozil pritozbo, da bi bil strokovnjak za eksploziv (glej reply Madmaxa), kaj tocno bi poj delal?
Miner? Kaj drugega???

Aja Tomi, neskoncno dolgo casa ne mores zavlacevat, sam do 27. leta, poj mores jet pa OBVEZNO sluzit, solanje gor ali dol.
I left my wallet in El Segundo

OrlyTM ::

Roberto ... kot strokovnjak za eksploziv bi zabil 7. mesecev svojega življenja, videl nekaj arhaičnega streliva, mogoče raztrelil par palic amonala in nekaj detonatorjev, katere bi poprej sam spojil z vžigalno vrvico.

Žuuuur ful :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

boha ::

jaz se itak ne bi preveč zanašal na odločitev naborne komisije. men so napisal artilerija, pristal sem pa v gardi... go figure...

no, če imaš voljo iti v vojsko, ti itak ne bo hudega, kamorkoli prideš...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izogibanje služenju vojaškega roka - nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
855726 (4156) Binji
»

Kaj napisat v prošnji za civilno služenje?

Oddelek: Loža
212173 (1849) Zax
»

Kako zbežati ognjenim zubljem VOJSKE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817150 (5676) Andor
»

Izkušnje z civilnim služenjem vojaškega roka

Oddelek: Loža
192605 (2214) krneki0001
»

Civilno služenje vojaškega roka

Oddelek: Loža
453119 (2372) miha

Več podobnih tem