» »

Z-680 membrane

Z-680 membrane

koli99 ::

Bral sem da so veliko ljudem po nekaj mesecih začeli ti zvočniki slabše delati, nekakšni šumi naj bi prihajali iz centra, suba...
Nekje je pisalo tudi da se to ne more zgoditi ob pravilni uporabi. To naj bi bilo predogrevanje zvočnikov prb. 15 min pred začetkom "nabijanja" glasbe. A to res pomaga da ostanejo tako zvočniki v kondiciji dalj časa?
Hvala

Clone ::

Za šum iz centralnega satelita je resnica, za sub membrano pa bolj tako, poznam kolega ki ima z 680 pa jih skoraj zmeraj pritska do konca, pa ravi da se stvar ni nič poslabšala ima pa jih 1 leto.

Ogreavanje pa sigurno ne škodi in sicer, malo mehke glasbe prve 2 dni potem pa stopnjuj. To je sicer težko ker takoj ko jih dobiš bi rad sprobal zadevo, verjemi splača se malo pačakat.

L.p.

glinik ::

Jaz sem že "ogreval" ogromno zvočnikov in se ne morem spomnit, da bi kdorkoli omenjal, da jih ne smeš "gonit" do polne pare kadar so novi!

Zvočniku ne sme biti nič oz. mu nima kaj bit, saj ni avto ki ga res moraš malo na začetku pazit. Avto ima mehaniko, kaj pa zvičnik? Tukaj vse deluje na elektromagnetno valovanje ki premika membrano (bas). Tukaj res nima bit kaj.

Takšna je vsaj praksa v hi-fi-ju, zato dvomim da je pri rač. zvočnikih kaj drugače. Ni jih pa pametno preterat, da ti bo bas kozlal in ne basira. Saj to sam čuješ, kje je meja...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Clone ::

Cel članek preberi vsi jih "ogrevajo" šele nato jih pritisnejo do konca

http://www.rbhsound.com/hometheater0798...

Takole je napisano:

"After warming up and burning in the speakers for a day or so, I was ready to give these babies a dance."

Zgleda da pol ljudje po celem svetu dalajo napake!

NOT!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clone ()

glinik ::

Kaj te ve neki tester, ki testira vse živo od rač. o zvočnikih... Prosim te lepo... Zvočnikom nima bit kaj in pika!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Clone ::

Jaz sem ti svoje dokazal! :D

Ljudje pred prvo resno uporabo zvočnike "ogrejejo"!

L.p.

glinik ::

Ja ogrejejo jih, samo ne zato da se zvočnik "navadi". Vlaufat moraš zvočnik, da pol kolko tolko dobro igra. Saj se ve, da zvočnik potrebuje vsaj 100, nekateri celo do 1000 ur igranja da pokažejo svoje čare.

To so mislili, ne pa to kar ste prej pisali!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

Fizikalno mnenje: zvočnikom nima bit kaj. Večina tistih, ki testirajo, še tega ne vedo, kako zvočnik deluje... Jaz mam z2200, pa jih tiščim od prvega dne. To, da najdeš cel kup nestrokovnih člankov nekih računalniških test-manov, pa res niso argumenti, kaj celo dokazi.

Sicer pa - imel sem sistem hi-fi za 1.2 milijona, pa moram povedat, da se zvok bore malo spreminja od prvega dne. Večina je v psihi. Pazit je edinole treba, da ne prehodiš meje, ki jo zvočniki prenesejo. Pri Logitechu in ostalih računalniških "jajcih" pa je itak ojačevalec že vgrajen, tako da jih skoraj ne moreš skurit, ker proizvajalec, če je vsaj malo pameten, vgradi primerno močan ojačevalec...

glinik ::

Zelo lepo argumentirano ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OnTheMic ::

Tudi jaz se z veseljem podpišem pod Fizikalkovo mnenje...
Sicer pa, če še enkrat uporabim Clonov citat iz testa:

"After warming up and burning in the speakers for a day or so, I was ready to give these babies a dance."

Tu jasno piše "I was ready" in ne "speakers were ready", kajti zvočniki so bili "ready" že takoj, ko jih je tip iz trgovine prinesel:\

LP:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

koli99 ::

Pozdravljeni!
Imam se eno vprasanje.
S katerim kablom je bolje povezati control center z zvocno? Preko optičnega ali koaksialnega izhoda? Preko katerega je zvok boljši?
Hvala

S-Master ::

optičnega
traktor ti matr jebal !!

koli99 ::

Potem je ta kabel dober?

krneki ::

Dober ja. Predober, sigurno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
162180 (1552) tattoo
»

Creative razpolovil število zaposlenih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
547658 (5858) Han
»

Testiranje doma narejenega ojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141899 (1498) Pyr0Beast
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10912122 (8138) Seky
»

A so te hi-fi komponente OK?

Oddelek: Kaj kupiti
242442 (2077) Dami

Več podobnih tem