» »

17 lcd vs. 18 lcd vs. 19 lcd

17 lcd vs. 18 lcd vs. 19 lcd

budili ::

Lahko kdo iz osebnih izkusenj pove kako je udobno delo na 17,18,19 lcd-ju, ki ima matriko 1280x1024.
A je 17-tka premajhna? Mislim predvsem velikost fontov,delo v photoshopu, mogoce kak avtocad,solidedge 3d...nic iger:)

Vzel bi si 17-tko, ker so dosti cenej kot kaka 18 ali 19, pa cvikam da uporabnost ne bo okrnjena:\

Lcd se da tudi od blizji gledat, ce je res 17-tka tok manjsa kot 19-tka:)

Prosim, za izkusnje.

Vikking ::

jst sm prej mel 17' CRT (1024x768), pa sm pršu na 17' LCD (1280x1024), pa je monitor večji, kar se tiče fotnov je pa vse enako! tko da sploh nevem da mam takšno veliko resolucijo, kr če bi mel takšno pr CRT-ju bi blo ve skupaj miniaturno majhno!

robio ::

Jst sem mel tud 17" in je bila velika razlika, če sem imel na 1024x768 (v primeru tv-out) je bilo vse ful ogromno in se mi je zdelo neuporabno(recimo na forumih sem videl cca 1/3 manj vrstic). 1280x1024 je bila vredu vendar mi je tudi ta s časom postala "premajhna". Jaz bi ti priporočil 19", ker prevelik ti nikoli nebo. Zdej imam Samsunga LCD 21" 1600*1200 pa ni nič prevelik:D :D

Caligula ::

Pa sej se da ikone pa fonte vecat lepo v menijih od XPjev.

19 incni se trenutno se zlo bedni v igrah pa za video.
Zaenkrat se najbolj splaca tist Sony 17'' za 109 jurjev z 4letno garancijo.

[MYTiX] ::

Ja pri vecjih monitorjih (18, 19), ki imajo isto resolucijo so pike slabse odzivne, ker so vecje. Ce pa gremo na vecjo resolucijo (1600x1200) pa so pike spet manjse in je vredu odzivnost. Tako da pomoje se splaca 17 vzet.

Kaksn pa je tisti Samsung 21' pa kolko stane?

Dr_M ::

ravno zarad tega 21" samsunga sm se odlocu, da mene LCD se par let ne vidi...ghosting tak, da glava pece...in oci... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

robio ::

[MYTiX]: link, cena cca. 300k sit

Dr_M: v čem je problem tega monitorja?

TribesMan ::

21" Samsung ima najbolj obupn ghosting daleč naokoli... Nasploh so vsi samsungi precej "duhoviti", recimo primerjava med Compaq 18" in Samsung 19" je totalna zmaga Compaqa... Sicer pa sploh nevem kaj se skirate zaradi ghostinga... jest vem da ga compaq ma sam ga sploh ne opazim... ker mam v življenju bolj pametne reči za počet, kot pa opazovat kakšne efekte spušča moj ekran... Ubistvu me veliko bolj moti migetanje 22" CRTja ki stoji poleg mojega LCDja... to povzroča glavobole...

Uglavnm kdor ma rad svoje oči nej gre na LCD... kdor pa misli da bo slabše špilal igrice in mu je to nedopustno pa nej se matra na CRTjih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

mal je zoprno ce se ti slika se 3 sekunde vlece cez ekran.... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

Js mam Phillips 170S4, 17" LCD, ki naj bi mel odzivni čas 25ms. Pa mislim da ga ma veliko boljšega, saj ni opazit motečesledi niti pri igrah ali hitrem scrollanju po Slo-Techu:D . V primerjavi s frendovim 19CRT je velikoooooooo boljši. Ma on bolj motečo sled kot jaz k je sploh nimam. Pa slika je tako česta, da jo lah skoraj primeš. Stric, ki pa je še malo za kačami, ni mogel prehvaliti slike, pa se je samo čudil. Škoda, da ni tistega smeškota s povešeno čeljustjo, tak je bu on.
I'm back

robio ::

Sem govoril z uvozniki in so mi rekli da je bilo to zaostajanje slike pri prejšnjem modelu, ki je bil še TCO99 in da pri mojem, ki je TOC03 tega ni več(je tri dni star). Pri čem bi pa to najlažje opazil?

Mam še neki časa do osmih dni, da ga odnesem nazaj :D .

Caligula ::

Das tud na netu v google ghosting test pa mas par strani k ti delajo stale po zaslonu pa vids ce gamas.

Moj Samsung 172V se odreze presenetljivo dobro. Tko na teh testih kot v igrah pa ceprou je bolj budget varianta.

robio ::

Od testov nisem nič zastonj našel, sem pa našel tole stran klik, kjer piše, da po njihovih izkušnjah ni nič strašnega. Bomo vidli.

Caligula ::

Bomo vidli je rekel. Ja bravo, odlicen nacin nabavljanja robe ja. Wishful thinking je pa res pameten nacin.

Mislim, da gres kupovat nekaj dragega in, da se z vnaprej probas potolait, da sej ni nujno da je drek :\

robio ::

Za dele v Corelu je super, film delajo BP, v igrah kolikor sem probal tudi nisem nič opazil tako da nevem zakaj bi se sekiral za nepake, ki naj bi bile pri tem monitorju pa jih ne najdem. Mal čudno bi bilo iti v trgovino in rečt da bi ga vrnil, ker sem slišal da ni dober.

okfec ::

Tule je
213T monitor kar nekaj cenejsi od 300.000 SIT (280.000 al kok)

Malecky ::

LOL Tribesman...k bi ti neki vedu kdo proizvaja tvoj compaq in dell LCD:P

Yohan del Sud ::

V obeh primerih tisti, ki ponudi najboljši price/performance rating. Se pravi jagodni izbor Samsung, Sony, Phillips... Noben izmed brandov ne dela svojih monitorjev. Nalepka je pa druga zadeva...

Izkušnja, večkrat ponovljena - idi vidi zaslon v živo, preizkusi...

Dr_M ::

samsung dela svoje LCDje.... za ostale pa nebi vedu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Philips ma joint venture z LGjem. Vsaj mislim da se. Ostali pa kupujejo zaslone od teh dveh in se dveh manjsih firm.

Yohan del Sud ::

Da te popravim. Kupujejo tehnologijo (končne blueprinte), ne pa narejenih izdelkov...

bond007 ::

Lahk potrdim, kar pravi caligula... mam enak lcd kot on (samsung 172V) in ghostinga ne vidim. Veliko igram predsvsem streljačine (COD, UT) in sm na ta lcd prešel iz 21 colskega katodarja. Res sm zelo zadovoljen z nakupom. Edina hiba tega lcdja razmeroma majhen kot, pod katerim lahko gledaš, aja pa en mrtev pixl ma, drgač ap za to ceno zlo kul lcd :) ... IMHO

robio ::

okfec: "213T monitor kar nekaj cenejsi od 300.000 SIT (280.000 al kok)"
Matr je pa res kr neki cenej, bi skor 2 dubu>:D . Takrat je bil 296k sit, sugurno bo pa cena še padla. Pa kaj čmo.

No zdej po enem mesecu uporabe sm vglavnem ševedno zelo zadovoljen in mi ni žal za nakup.
Težav o katerih so mi pisali zgoraj pa ševedno nisem najdu :D .

dwinxp ::

Eh osebno mam Samsunga SyncMaster 959NF ze kako leto.... in kr sm do zdej vidu okoli lcd-je za 300k al pa za 100k se pocutm jst se prou fajn ker je slika cist lepa. In prej k je eden ful neki protestiru zaradi oci, eh 100hz ni tko malo in oci ne trpijo!! Tko da ne ti neki kritizirat Samsungov :D

tha_man ::

17" LCD se mi zdi premajhen za ločljivost 1280*1024 kateri je namenjen, 18" je kul, 19" je pa pač... še malo bolj kul :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8372974171 (39007) hariscorale
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222266 (1753) Grey
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565293 (4352) iso2000
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282385 (1946) Brane2
»

Nakup monitorja CRT ali LCD- svetujte

Oddelek: Kaj kupiti
331996 (1481) matej123

Več podobnih tem