» »

Končni uspeh

Končni uspeh

ShowDown ::

mene pa zanima sledeče:
Ocene mam

2x5
4x4
7x3

Mene zanima če je to pravdober uspeh. Ker po neki logiki bi mi naj tisti 2 petki izničli 2 trojki.
  • spremenilo: ShowDown ()

Sami ::

Moral bi biti, sicer pa je odvisno kako se odloči učiteljski zbor.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

LapD ::

u bistvu bi blo bolse ce bi lahko eno 3 na 4 spravu ker pol ni dileme tko je pa zlo tezko...

ShowDown ::

Kaaaaaaj?Učiteljski zbor???? ufff potem lahko pozabim na PD uspeh

jRk0 ::

am, to bo tezko prav dober, kajti problem je v tem da se ne gleda to da se iznicijo trojke s petkami, ampak se gleda zgornji del ocen proti spodnjemu. ti mas v zgornjem 6 ocen (2 petki pa 4 stirke), v spodnjem pa 7 trojk. in te ti povlecejo tezo na spodnjo stran, zato ne vem kako bo...

tako mi je razlozila razrednicarka, ker sem jaz tudi mislil da petke iznicijo trojke...
You fuck up once, you loose two teeth.

ShowDown ::

4 trojke mam 100% (mogoče še celo 1 dvojko)

tak da bi moral še par stvari iz 3 na 4 dobit, kar še lahko pri vseh ostalih predmetih ki so 3 naredim. jRkO ti maš izkušnje z ocenjevenjem na gimnaziji. Kak je to z zaključevenjem ocen na naši šoli? So bolj popustljivi al so zelo strogi? Sicer pa kaki si bil v 1. letniku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

LapD ::

ja sj ce mas 8 petk pa eno dvojko tud nis odlicn...tle ni izenacevanja ampak delitev na dva dela

jRk0 ::

am, ce si pridn ti fajn zakljucijo:)

v 1. sem bil odlicn. grem spat, me matura caka:)
You fuck up once, you loose two teeth.

ShowDown ::

odličn8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O

OMG

Naj uganem: Učil si se.:D

to je to ja, jaz se zlo nerad učim

|CyGNUS-x ::

Jerko ti je povedal kako je s tem. Žal je debilno...
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Sami ::

Kaaaaaaj?Učiteljski zbor???? ufff potem lahko pozabim na PD uspeh

Hvala enako...;((
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

_marko ::

7:6 za dober uspeh :\
Vsaj na naši šoli je tako.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Vikking ::

za 5 zna samo bog
za 4 zna samo profesor
za 3 znaš samo če veš več kot profesor
za 2 če znaš vse

se pravi tvoj uspeh je 1 ... čestitam!

|CyGNUS-x ::

Vikking ne straši fanta >:D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

jRk0 ::

ma ni gimnazija prav posebej tezka:) pa na koncu sem marsikaj popravil tako da pol pride fajn uspeh:)

drugace vsako liho leto sem bil odlicen, vsako sodo pa prav dober. no, letos bi se slo an odlicnega, pa se mi enostavno ne da in bo verjetno kar pravdober, rajsi grem pit kot pa ucit :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Bannockburn. ::

Za pravdober uspeh je potrebno imeti:

1. Vsaj polovico petic/štiric in polovico trojk.

2. Eno dvojko, trojke (ni nujno) in več kot eno polovico petic/štiric.

Pri drugi opciji razred (predsednik ali razrednik) vloži prošnjo, ki je nato obravnavana na zadnji učiteljski konferenci.
Običajno so taki primeri soglasno sprejeti.

Sodeč po tvojih ocenah ne moreš biti pravdober. 7 trojk in 6 petic/štiric ne ustreza kriteriju pravdobrega uspeha.

whatever ::

Sodeč po tvojih ocenah imaš prekleto dobro trojko, tak da škoda da se ne bi še mal potrudu pa stisnu za eno socialno štirko. Ker je velika razlika med slabo trojko in dobro trojko. Sicer pa se mi zdi da maš nekam veliko predmetov/ocen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

Ziga Dolhar ::

Zmorfaj eno trojko v štirico.

Boš boljše volje ti in profesorji.

Resno.

Razen če se med letom ne delaš norca, je tudu profesorjem v užitek nekomu [ko potrdi svoje znanje] povišat oceno oz. izboljšat uspeh. Če gre za uspeh, ponavadi še toliko bolj.

p.s.: če so strogi, še ne pomeni, da so pizde. :)

p.p.s.: proti koncu tretjega letnika sem spravil dodatne tri predmete na 5. Ob koncu sem imel pet petic, a žal dve dvojki, in bil dober. A tudi profesorji znajo upoštevat posamezne ocene, ne le kumulative, in če so dobre volje, znajo na razne "protislovničnosti" opozorit tiste "bolj problematične".

Torej -- profesor je tvoj Prijatelj. Eni največjih, ki jih v srednjih šolah imaš.

>:D
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Žiga, morda pri vas. Pri nas bi lahko navedel nekaj primerov, ko učitelj ni prijatelj. |CyGNUS-x, tebe tut ma predraga prof. Karner biologijo?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Rousseau ::

Kot že nekaj prejšnjih tudi jaz pravim, da je važno samo, ali je ocena 4 ali 5, ali pa od 3 navzdol. Če imaš dvojko, se mora učiteljski zbor odločiti, ali boš prav dober (+ več moraš imeti štiric in petic kot pa trojk). Če pa boš slučajno imel dve dvojki, se lahko kar posloviš od prav dobrega uspeha.

_marko ::

Trenutno bi našo matematično ******... ;(( ;(( ;(

Ma tega ne morem vrjet kaj se dogaja na naši šoli...
Test iz matematika, da 3x težji kot je na maturi višji nivo... IN TO TISTIM, KI BI RADI IMELI 2, da bi sploh lahko šli na maturo kjer bi imeli osnovni nivo.

V test pa kr nekaj da notr, takih nalog ni ne na maturi, nismo jih delali v šoli... nikjer!!!

Vsak test pišemo ravno tako da je tretina šusov(precej dober razred smo na precej dobri gimnaziji), ker spusti kriterij in kr navidezno točkuje dodatne točke... mi smo pa butli da se nikol ne pritožimo... pač pridni gimnazijci! ;((

Jaz sem med oceno, ker mi je v 2konf rekla, da sem si napisal na test pravilen rezultat po tem ko smo ga dobili nazaj - seveda tega nisem naredil!!!!
Kaj češ potem? Se pritožiš in je moja beseda proti njej, čeprav je cel razred vedel da si nisem napisal. Seveda ima ona prav.!!! ;(

No in zdaj mi tale ocena manjka in lahko zarad tega pozabim na svoj fax, kr mam previsoko omejitev, da bi prišel gor če sem 1x pdb in 1x db...
Mislim jooooj!!!

Če ti temu praviš prijatelj Ziggga???!!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OwcA ::

Iz gole firbčnosti, ali razkriješ kašne so te grozovite naloge?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_marko ::

zdaj sem ti napisal skor cel test pa se mi je vse zbrisalo(nimate dostopa!) ... ;(
bom na kratko še 1x.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Gandalfar ::

Test iz matematika, da 3x težji kot je na maturi višji nivo... IN TO TISTIM, KI BI RADI IMELI 2, da bi sploh lahko šli na maturo kjer bi imeli osnovni nivo.


Edino prav. Ucni nacrt zahteva veliko vec kot zahteva visji nivo mature.

_marko ::

Vsega se ne spomnim, ampak približno tako je:
Risba grafa z racionalno funcijo, ploščino, ki jo oklepa z drugo funkcijo, vse asimptote, ekstreme, Df,Zf, zveznost...
No problem tukaj je da je ta rac. f na 5 potenco in vsebuje 4 člene samo v števcu, in zakomplicirana za odvajat, delit itd...
Kot krivulje z abciso... spet enako. Naloga sama po sebi enostavna, ampak je v začetnem stanju tako zakomplicirana funkcija, da se pri odvajanju zmotiš.

In potem se zgodi, da ti celotno nalogo izračunaš prav, vendar je na začetku tako zapletena, da se zmotiš pri deljenju al odvajanju. 0 točk!
Tega(hvala bogu) ni na maturi.

npr. integral od x^3*e^x^2
Potem dokaz o padajočem končnem aritmetičnem zaporedju.
Pogojna verjetnost.
Pri vektorjih smo morali poznati deltoid, čeprav je rekla da tega ne pišemo.
Če nisi poznal kota med diagonalama nisi mogel izračunati kota...noben si pa sam od sebe ne bo šel gledat geometrije, če reče prof. da ne pišemo tega.

Razlika med temi nalogami in tistimi maturitetnimi je edino ta, da te v tem testu lovi na napakah, ki niso neposredno povezane s snovjo.
Ampak v čem je njej užitek, da nam da takšen test...
Sploh pa tistim, ki sej jim gre za 2 in imajo osnovni nivo.

Ta test bo namreč najmanj 60% nezadostnih, ampak se ne ponavlja kr je to test za popravljanje oz zviševanje.
To pomeni 4 popravce, med katerimi so vsi poskusno maturo pisali vsaj 3.

Na koncu bo najbrž šenkala dvojke, sam men to nič ne pomaga, kr tega testa ne morem pisat npr 4.
Moti me, da zarad takih bedarij trpi potem uspeh in vpis na fax...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Gandalfar ::

_marko: se zmeraj gres lahko izpit pred komisijo delat..

_marko ::

In obenem na maturo spomladanski rok?
Kako je potem z vpisom na prvo željo za fax?
In zakaj potem tisti z popravnim ne morejo na maturo?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Gandalfar ::

Zato, ker rabis za it na maturo met narejen letnik. Oni majo pa popravce ravno takrat, ko se matura pise in zamudijo ta rok.

_marko ::

Kdaj se pa pošlje fakultetam spričevalo o uspehu?
Če se po razrednem izpitu nebi smelo bit težav.
Popravni so po maturi, tako da je logično tole ja...

Če nebo šlo drugače bom probal tole naredit.
Hvala za nasvet.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

lambda ::

Pr nas so nekej rekl, da če nimaš vsega pozitivno, se baje tko neuradno do 26. 5. še da popravit. Potem pa že podatke o uspehu naprej pošljejo ...

Ne me držat za besedo:|

Gandalfar ::

naceloma ti v cetrtem letniku, ce se zlo trudis z veseljem pomagajo do pozitivne, ker te nocejo se en let gledat...

_marko ::

Ja no...
Men je sicer uspelo kr dobro pisat, ampak ostali pa majo še test + spraševanje v čet.
Ampak, da bi pa rade volje dali višjo oceno - to pa ne.
Zajebavajo precej za 2.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

pikiica ::

hja ka pa js?
mam ocene:
1x2
4x3
7x4
5x5

ka pa bi bil to pravdober uspeh????

McHusch ::

Da. Ampak ne 'avtomatično', ampak po sklepu profesorskega zbora (ki takšnim prošnjam običajno ugodi).

ShowDown ::

Jap. Lahko se veseliš. Meni ni uspelo. Bom kar dober.:D :D :D

Packač ::

jah odgovarjam na temo (prvi post kle)

to je za dober uspeh, ker morš met za prov dobrga vsaj polovico ocen nad 4.

pikiica ::

ja to vem da mora učiteljski zbor oddločit sam če bi se js javla pri učiteljici ki imam dva zaključeno pa je rekla da se ne morm ker una 10 ocen (to je tolk k jih rabi) da druga je pa ne zanima da ne morš met višje če to ni glupu pol pa tk šit no!!! :P

Gandalfar ::

Stopi do pomocnika/pomocnice ravnatelja pa malo potozi :>

hash ::

No kaj pa pravite na to, ocene pri enem predmetu mam. sledece:
3, 3, 3, 3, 3/4, 4/5, 1, 2 in sem med 2 in 3? 8-O

McHusch ::

Če bi imel ocene v obratnem vrstnem redu, ne bi bil.

Gandalfar ::

jap .. zadnja konferenca je zlo slaba .. odvisno tudi kako so ocene po konferencah razporejene in ali so ustne, pisne itd.

hash ::

Ocene nisem napisal v vrstnem redu po katerih sem jih dobil.1ko sem dobil v drugi konferenci(pisno - kontrolna), 2ko pa ustno v tej konferenci.
Solska spisa sem pisal enega 3, drugega 3/4.Tretjega nisem pisal - me takrat ravno ni blo v soli, in zdej po enem mesecu se spomni de moram se v ponedeljek 7/8 uro solski spis pisat - zelo fer ni kaj(spis je vezan na knjigo...seveda se naj zdaj spomnim vse podrobnosti...)

To mora bit 3...sicer me pa boli kurac za tako nepomemben predmet kot je slovenscina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517717 (15381) DOOM_er
»

zaključevanje ocen

Oddelek: Šola
308398 (7746) menjalnik
»

Splošni uspeh

Oddelek: Šola
214147 (3431) lebdim
»

Par vprašanj glede zaključevanja

Oddelek: Šola
111597 (1415) baker
»

Uspeh?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
595174 (4397) snow

Več podobnih tem