» »

Splošni uspeh

Splošni uspeh

mayne ::

Ali mi lahko kdo razloži zakaj je splošni uspeh dober, če so končne ocene:

4x 5
2x 4
1x 3
2x 2

Pa če slučajno kdo ve kaj pomeni na poklicni maturi oceni pri slovenščini ocena 3 (4 točke), skupaj 18 točk.
  • spremenil: mayne ()

techfreak :) ::

Mogoce:
2x 2
?

Vsaj takrat ko sem se bil v SS mislim da nisi mogel biti prav dober ce si imel kaksno dvojko.

Janac ::

Ena dvojka je max da še greš na glasovanje, kjer določjo višji/nižji uspeh.

Ne gleda se povprečje!

lebdim ::

tole je čisto dober uspeh ... ker sta dve dvojki, ti zato znižata uspeh ... če bi imel samo eno dvojko, bi šel na glasovanje učiteljskega zbora za prav dober uspeh ...

AndrejS ::

Mislim da bi moral biti odličen uspeh :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

dober boš, če te to zanima..
#brezpodpisa

mayne ::

Čudno glede na to da sem prejšni letnik isto imel 2x2, ampak malo višje povprečje (~4.1) in sem bil prav dober.

hojnikb ::

potem pa ne zakjučujejo tako, kot je praksa na večini šol..
#brezpodpisa

Janac ::

mayne je izjavil:

Čudno glede na to da sem prejšni letnik isto imel 2x2, ampak malo višje povprečje (~4.1) in sem bil prav dober.

Povej katera šola, saj so v PREKRŠKU!

na podlagi 19. člena Pravilnika o ocenjevanju znanja v srednjih šolah (Ur. list RS, št. 60/10) potrdi splošni uspeh, na predlog razrednika, oddelčni učiteljski zbor po uspešno opravljenih obveznostih dijaka, določenih z učnim načrtom oziroma katalogom znanj. Isto velja, če gre za odstopanja od meril torej, splošni uspeh določi oddelčni učiteljski zbor na predlog razrednika, učitelja, ki dijaka poučuje ali ravnatelja, zato vam predlagamo, da se
obrnete na šolo, ki jo obiskujete, saj vprašanje ne sodi v pristojnost ministrstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mayne ::

Hvala za odgovore. V bistvu se mi ne gre za končen uspeh ampak mi je malo smešno da se uspeh računa po takih pravilih, sploh glede na to da imam MAT/ANG/SLO/strokovni predmet 5, tiste 2 sta pa pri nekih sfaljenih dvotedenskih predmetih kot so "Komunikacijske veščine" :)).

blindb ::

mayne je izjavil:

Hvala za odgovore. V bistvu se mi ne gre za končen uspeh ampak mi je malo smešno da se uspeh računa po takih pravilih, sploh glede na to da imam MAT/ANG/SLO/strokovni predmet 5, tiste 2 sta pa pri nekih sfaljenih dvotedenskih predmetih kot so "Komunikacijske veščine" :)).


"Komunikacijske veščine" = 2? :D hvala za popestritev vecera :) sem se vsaj malo nasmejal v celem dnevu :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

lebdim ::

@lookman,
nima veze, katere predmete imaš 5 ... če hočeš biti prav dober, moraš imeti več kot polovico predmetov prav dobro (4), ostale pa dobro (3).

Smrekar1 ::

19. člen pravilnika pravi:

(3) Dijak doseže:

– odličen splošni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno odlično (5), pri ostalih pa z oceno prav dobro (4),

– prav dober učni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno prav dobro (4), pri ostalih pa z oceno dobro (3),

– dober učni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno dobro (3), pri ostalih pa z oceno zadostno (2),

– zadosten učni uspeh, če je pri več kot polovici predmetov ocenjen z oceno zadostno (2), pri ostalih pa z oceno pozitivno.

(4) Pri določanju splošnega uspeha, če gre za odstopanje od meril iz prejšnjega odstavka, se upošteva dijakovo znanje in napredek, prizadevnost, delavnost in samostojnost v vzgojnem in izobraževalnem procesu ter odnos do izpolnjevanja obveznosti. Splošni uspeh na predlog razrednika, učitelja, ki dijaka poučuje ali ravnatelja, določi oddelčni učiteljski zbor, v izobraževanju odraslih pa strokovni aktiv.


Popušil si v odebeljenem delu. Ali pa te ne marajo, kaj vem. Škoda, ker imaš sicer lepo spričevalo. Smešno je, da je na tem mestu pravilnika tudi znanje, temu naj bi bile namenjene ocene ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Phantomeye ::

Smrekar1 je izjavil:

19. člen pravilnika pravi:

(3) Dijak doseže:

– odličen splošni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno odlično (5), pri ostalih pa z oceno prav dobro (4),

– prav dober učni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno prav dobro (4), pri ostalih pa z oceno dobro (3),

– dober učni uspeh, če je najmanj pri polovici predmetov ocenjen z oceno dobro (3), pri ostalih pa z oceno zadostno (2),

– zadosten učni uspeh, če je pri več kot polovici predmetov ocenjen z oceno zadostno (2), pri ostalih pa z oceno pozitivno.




haha, kako štorasto napisan člen. Sem mogu dvakrat prebrat, da sem dojel kaj hočejo z njim povedat -> Če ima nekdo z vsemi pozitivnimi ocenami več kot polovico dvojk je zadosten.

Jst sem pa najprej razumel, da je pogoj za zadosten uspeh imet več kot polovico dvojk, ostalo morajo bit pa (tudi) dvojke. Zaradi navade iz osnovne in srednje šole, kjer je bila fraza 'pozitivna ocena' sinonim za oceno dve (2).

lebdim ::

hehehe, res je malo trapast napisano ... sam, sej "pozitivno" v splošnem ni ocena, "negativna" je ocena nezadostno (1), "pozitivne" pa so ocene zadostno(2), dobro(3), prav dobro(4) in odlično(5).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

einstein :P ::

Janac je izjavil:

mayne je izjavil:

Čudno glede na to da sem prejšni letnik isto imel 2x2, ampak malo višje povprečje (~4.1) in sem bil prav dober.

Povej katera šola, saj so v PREKRŠKU!

na podlagi 19. člena Pravilnika o ocenjevanju znanja v srednjih šolah (Ur. list RS, št. 60/10) potrdi splošni uspeh, na predlog razrednika, oddelčni učiteljski zbor po uspešno opravljenih obveznostih dijaka, določenih z učnim načrtom oziroma katalogom znanj. Isto velja, če gre za odstopanja od meril torej, splošni uspeh določi oddelčni učiteljski zbor na predlog razrednika, učitelja, ki dijaka poučuje ali ravnatelja, zato vam predlagamo, da se
obrnete na šolo, ki jo obiskujete, saj vprašanje ne sodi v pristojnost ministrstva.


Haha, janac akj se sekiraš, moj sošolec je bil s tremi dvojkami prav dober, je pa rekel učitelj, da so to do zdaj v desetih letih samo enkrat naredili.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Katera šola pi&&a? Prejšne leto z dvema dvojkama nisem bil, letos pa niti z eno ne!

Ministrstvo ma pa zvezane roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

lebdim ::

@Janac,
kakšne zaključene ocene si pa imel letos? koliko predmetov?

Janac ::

4x5
2x4
3x3
1x2

Bil sem na vseh dodatnih aktivnostih, bronasto iz ekokviza državnega..., potem pa zaradi opomina(izposodil sem si učbenik iz knjižnice) nisem bil pravdober.

menjalnik ::

Janac je izjavil:

4x5
2x4
3x3
1x2

Bil sem na vseh dodatnih aktivnostih, bronasto iz ekokviza državnega..., potem pa zaradi opomina(izposodil sem si učbenik iz knjižnice) nisem bil pravdober.


Piši na ministrstvo za šolstvo, to ni normalno da zaradi tega, ker si si izposodil učbenik dobiš opomin in slabši uspeh

Janac ::

Ja kot, da nisem že. Sem napisal da sem, ni v njihovi pristojnosti.

lebdim ::

@Janac,
mogoče napačno razumeš vlogo ministrstva za šolstvo ... določitev dijakovega uspeha je naloga posamezne šole, ne ministrstva. ministrstvo zgolj podaja člene in zakone, na podlagi katerega se potem določi uspeha dijaka ter izvaja sam pouk v šolah. ministrstvo skrbi za učne načrte, učne vsebine pri predmetih, skrbi za razpise na šolah ipd... zagotovo pa ministrstvo nič ne more naredit, če si bil ti dober namesto prav dober. to vprašaj v šoli ravnatelja, zakaj je bilo tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SŠ opravljena brez mature?

Oddelek: Šola
102538 (2343) SaXsIm
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517718 (15382) DOOM_er
»

zaključevanje ocen

Oddelek: Šola
308398 (7746) menjalnik
»

kazenski test 13. junij, a ni da 2 tedna pred koncem... (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
779306 (7886) ERGY
»

Končni uspeh

Oddelek: Šola
412964 (2411) hash

Več podobnih tem