» »

WORD 2000 - vstavljanje posebnih znakov

WORD 2000 - vstavljanje posebnih znakov

kinca ::

Z Wordom 2000 bi rad napisal izračun matematične enačbe, pa se mi je zataknilo pri ulomku. Kako naj vstavim ulomkovo črto, da bo mogoče nato vpisati števec in imenovalec?

forsmark ::

Pojdi na insert>object>izberi microsoft equation tu pa lahko vstaviš kar ti rabi

kinca ::

Hvala za pomoč. Pojavil se je nov problem. Kako naj določim dolžino korena (zgornje črte), ko postavim koren mi pod njega pusti vpisati samo en člen enačbe, rabil pa bi vpisati celo enačbo. Z oklepaji je sicer to izvedljivo vendar se mi ne zdi preveč estetsko.

forsmark ::

hm. jaz imam office 2003 in nima teh problemov, sicer pa bi se moglo dat nastavit tudi v 2000. bomo pogledali

Slowenc ::

Verjetno ti hočeš narediti presledek med, recimo x in +, pisati pa moraš skupaj kot: x+y, pod korenom seveda.

Naj ti priporočim tale link od MathType. Najbolj učinkovito in uporabno orodje za pisanje enačb in vseh zapletenih funkcij v wordu.
Skiny gate.

kinca ::

Vsem hvala za pomoč. Problem je bil v tem da sem ob vstavljanju simbola kliknil izven območja korena, če pa klikneš pod korenovo črto se ta vleče naprej z enačbo.

forsmark ::

hehe. se zgodi ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Površina lika

Oddelek: Šola
181859 (1406) Rok Woot
»

[Mat] Enačba tangente,normale..

Oddelek: Šola
139417 (5275) lebdim
»

Izračun kompleksnega števila

Oddelek: Šola
81365 (751) micka15
»

Pomoč pri izračunu matematičnega izraza (koren)

Oddelek: Šola
162324 (2026) lebdim
»

naloga iz fizike

Oddelek: Šola
321636 (1294) Free Bird

Več podobnih tem