» »

Prosim za oceno strani

Prosim za oceno strani

nurmaln ::

www.mitja-klemencic.com (stran še ni dokončana)

komentarji ?

dr_gee ::

Zelo dobra stran, grafično in vsebinsko...
Edino, kar me moti so tiste rollover slikce na meniju, namest slikic lahko uporabiš css, da se bo stran hitreje nalagala, ker pri meni se zelo dolgo.
Kr tko naprej

nurmaln ::

kako pa to naredim s css?

Gandalfar ::

Vsec mi je stran ceprav za moj okus malo prevec bleda. Ali je tisti flash na levi strani res nujen?

nurmaln ::

tist flash bo gor še nekaj dni ker glih menjavajo avto pa nism vedu ker logo naj dam gor

Iztok Smolic ::

Ni tako napačno, toda popravi font v meniju , ker ne pase v stran, pa glede na vsebinno se mi zdi da je malo preširoka, pa vse kar imas texta v glavi bi se lahko znebil (dobrodošli..., imena)

pivmik ::

Čim bolj se izogibat Flasha in Javascripta. Uporabi se jih kadar je to res nujno potrebno.
Danes je umetnost narediti pregledno(po kodi in vizuelno) in pravilno stran s samo čistim (X)HTMLjem in CSSjem.

Nikjer ni znaka za CopyRight, a potem lahko skopiram vsebino in design?

PS: V Operi se sliki logotip mitsibishija in Castrol racing team zamaknjeni dol.
Verjetno nimaš nastavljen padding in margin BODY tag-a na 0px.
LP, Gregor GRE^

Gandalfar ::

PicNiK: ne rabis tega napisa, ker te copyright samodejno sciti.

pivmik ::

Ok.
A ni avtor dolžan dat napis/znakec Copyright?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Tody ::

to z copyrightom je bolj afnanje kot ne. R in C sta pomoje v kakem resnem sporu veljavna ednio če sta registrirana na parvih uradih and stuff

snow ::

Bolj kot nad stranjo sem navdušen nad novim avtom od Klemenčiča!

Kolk si kaj računal za izdelavo tega?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Gandalfar ::

Picnik:
Copyright protection subsists . . .in original works of authorship fixed in any tangible medium of expression, now known or later developed." In other words, as soon as a creative work is written down, recorded, drawn, etc., it is protected by copyright. On the one hand, this means that mere ideas cannot be copyrighted; on the other hand, it means that a creator does not have to publish his or her work or register it with the Library of Congress in order to have that work protected by copyright.



http://scilib.ucsd.edu/howto/guides/Cop...

nurmaln ::

Lepo, da ste nekateri tako navdušeni da bi želeli kopirati, ampak mislim, da vsi vložimo toliko truda v svoje delo, da nad tem ne bil navdušen nihče. Se pa vedno lahko dogovorimo za kako sodelovanje.
Prosil pa bi za malo pomoči. Pri obisku strani ta nekaterim obiskovalcem "zmrzne". Glede na to da se to dogaja na index strani ali na strani novice (na obeh straneh je php include usmerjen na news scripto) me zanima če ima kdo kako idejo kaj je lahko narobe v php kodi, da zadeva zmrzne. Ko se enkrat ustavi se ne premakne nikamor več in je edina režitev to da se zapre browser (tudi vpisovanje drugega url-ja ne pomaga). Zaenkrat sem to opazil samo pri IE na XP. Se to pri ogledu zgodi še komu?

para! ::

Zakaj bi se moral izogibat Flasha?

Ker tebi ni všeč, Picnik?

lp
Death before dishonor!

pivmik ::

Jazz kaj se maš ti za oglašat?
Sploh ti ne bom odgovoril.
No ok, pa ti bom.... ker meni flaša ni všeč, ker osebno sovražim MAcromedia podjetje, ker sem idiot in samo slabo svetujem vsem na forumih, ker sem negativec, ki smeti forume in nimam nič drugega bolj pametnega za delat.


nurmaln
PHP je zadnja stvar zaradi česa bi stvar zamrznila.
Kot sem rekel izogibaj se uporabe JavaScript in Flasha.
Verjetno je nekaj narobe v JavaScriptu, ker povzroči zmrz.
Ali pa neki background zvoki, ki jih vidim v izvorni kodi:
{EMBED NAME='CS1083999468234' SRC='zvoki/AVTO.AU' LOOP=false
AUTOSTART=false MASTERSOUND HIDDEN=true WIDTH=0 HEIGHT=0}{/EMBED}
{EMBED NAME='CS1084091705328' SRC='zvoki/AVTO.midi' LOOP=false
AUTOSTART=false MASTERSOUND HIDDEN=true WIDTH=0 HEIGHT=0}{/EMBED}
Odstrani te dve smeti, če že hočeš dat zvok daj ga v flash.

Meni stran ne zamrzne, uporabljam pa Opero 7.5b1, tudi IE 6 (vsi popravki)sem sporbal in dela ok.
LP, Gregor GRE^

nurmaln ::

Zvoki so šli papa ampak baje da še vedno kje zašteka. ;((
Da se ne boste več kregal glede flasha je moje mnenje da kakšna flash animacija lahko popestri stran, res pa je da imajo nekateri občutek da vse kar znajo narest (ali kar znajo narest razni patetični programčki ali skripte) tudi morajo narest. Zato postanejo nekatere strani take kot Las Vegas ponoči, kar je moteče in na pogled ogabno, flash pa prihaja na slab glas.

Tody ::

Flash in Macromedia so naredil kr velik za sceno izgradnje strani. No po eni strani so izpadli vsi ki kodo obvladajo in se zdej lahko vsak "cepec" loti izgradnje strani.... Rezultate poznamo.... Po drugi strani je pa veliko lažje se učit če neki v dw narediš in greš pol preštudrirat kodo kot pa da greš kak php manual brat tko iz začetka kot knjigo (al pa bare bones zarad mene )

dr_gee ::

Flash, ni slab če je uporabljen na kakšnih predstavitvenih straneh, npr. kakega pevca, podjetja, posameznika. Mora pa bit tudi profesionalno narejen in ne kr neki v eni urci. Flash pa postane vsaj moje sovraštvo ko ga neki idioti uporabijo za na kak portal, da se sploh ne znajdeš ali bognedaj za spletno trgovino. Mislim, da je bil tak primer že enkrat naveden v tem forumu in je od neke televizije. En preprost spored sem iskal vsaj 5 minut...

para! ::

Picnik, res bi raje videl, da mi ne bi odgovoril.

Sem namreč mislil, da imaš kaj pametnega za povedat.

lp
Death before dishonor!

dr_gee ::

Picnik ma prav, flash je v večini primerov res brezveze, saj tud ti večinoma rabiš eno samo majhno informacijo, ne pa Las Vegas flasha, da se čist zgubiš na strani in raje klikneš na gumb "Close"...

Iztok Smolic ::

Če gre za predstavitveno stran je flash zelo vredu zadeva, ampak naj bo potem cela stran iz flasha ... če pa gre za portal potem je pa jasno ne ... si predstavljate da bi slo-tech dobro izgledal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash prihodnost spleta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
5017966 (16305) root987
»

Glasba v ozadju spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
241640 (1249) Gandalfar
»

Ocena strani

Oddelek: Izdelava spletišč
131314 (1023) pivmik
»

Spremembe Internet Explorerja

Oddelek: Novice / Brskalniki
152113 (2113) noraguta
»

if flash else html....

Oddelek: Izdelava spletišč
101208 (1030) alesrosina

Več podobnih tem