» »

Pripomočki-uporaba, ter PHP vprašanje

Pripomočki-uporaba, ter PHP vprašanje

_Beast ::

Pozdravljeni, zanima me ali uporabljate kakšne priročnike pri izdelavi spletišč ( v mislih imam kodo ) in zanima me še koliko časa rabiš, da se naučiš PHP, to vprašanje je malo čudno samo zanima me okvirni čas, ki ste ga vi rabili!



L.p.

webfreak ::

Veliko sem se navadil iz tutorialov in ostalih pripomockov na w3schools. (vecinoma html in CSS). Kar pa se tice PHP pa vecino svojih vprasanj odgovorim na link. Php sem se ucil tudi preko tutorialov na webmonkey. in se kej drugih drugace pa je potrebno samo nekoliko boljse obvladanje sintakse potem pa veliko dela in uporabe v lastnih primerih in zamislih. Drugace pa knjig in ostalih prirocnikov ne uporabljam. (ocenil bi se kot advanced beginer).

No upam da sem ti kaj pomagal!! :\

jype ::

Jaz sem v phpju naredil tolk reci, da ga ne maram vec.

Najboljsi nacin za ucinkovito ucenje kateregakoli programskega jezika je seveda jasen problem, ki ga moras resit.

Nekje dobi idejo, kaj moras naredit (recimo program v phpju da lahko prek weba vnasas v bazo podatke o ocenah in na podlagi teh prerokujes dijaku a bo padel letnik al ne :)

pivmik ::

Točno tako kot je rekel jype
Se usedeš in začneš delat.
Zraven imej odprt PHP Manual in HTML manual (specification) in CSS specification.
Pa pri roki kak že narejen PHP Forum, novice, Portal, Gallery...

Morda edino kak zares DOBER tutorial o čistih osnovah PHPja(sintaksa, if, else, while, for, kaj je string, variable, integer....). Ta je bil moja osnova za vse (odličen):
http://www.daholygoat.com/phptutorial.html

Brez veze (nezanimivo) se je neki učit, če niti ne veš čemu ti bo služilo oz. za kaj boš to uporabil.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

dr_gee ::

Jaz ti predlagam, da si loadaš down nekaj skript oz. kod in jih pol probaš ročno prepisovat v svoj "CodeEditor", saj boš naredil veliko napak in jih potem moral popraviti. Popraviš jih tako, da kaj spreminjaš, znova pogledaš v brskalniku in vidiš kako se stvari odziva in tako se boš veliko naučil, vsaj jaz sem se...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava strani za manjsa podjetja

Oddelek: Loža
121641 (826) martincek1
»

Kako vi programirate?

Oddelek: Programiranje
315688 (4233) MrBrdo
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81321 (1321) Atos
»

Nova anketa - Znate programirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
828536 (6100) Roadkill
»

PHP - objektno programiranje

Oddelek: Izdelava spletišč
344099 (3487) Trubadur

Več podobnih tem