» »

Kako usposobim SoftRAID pod Linuxom (Suse 9.0)?

Kako usposobim SoftRAID pod Linuxom (Suse 9.0)?

Nerdor ::

Precej sem googlal, probal preiskati ta forum s iskanjem, ki je trenutno izklopljeno. In bi Slo-techovce vprašal o tej temi?

Imam Suse 9.0 (v službi) in bi rad usposobil SoftRAID? Kaksen je postopek? Kaj moram vklopiti, kako nastaviti RAID particije? Kakšne izkušnje imate s tem? Se mogoče hardware-ski RAID bolje obnese? Kateri je najbolj podprt?

Potrebujem mirroringi RAIDu pri produkcijskem serverju.

Nerdor ::

Nekaj sm našel na Software-RAID-HowTo:))
To bo za začetek. Na brzino sem prebral, da swap ni treba raid-at (it makes sense :) ), IDE diske se ne da hot-plug-at v izmenljivih ohišljih (damn!), samo SCSI, pa še ti "might work" ;(( Neko SCA vodilo pa lahko 8-O hot-plugga faulty diske..

Folk, tell me, kako se kej vam obnese RAID, resno me zanima.. zgleda, da bodo zbledle moje želje po hot-plugganju diskov, ker dela na "zelo-dragem-hardwareju-ki-ni-skor-šans-da-ga-bi-sam-sestavu" aka hudi "skaziji"

der_Alte ::

Yast2 zna vse... takrat ko pripravljas diske za namestitev (particioniranje) izberes naj naredi RAID. Lahko se seveda igras tudi z LVM. Preprosto... dela... preberi navodila. V bukli imas tocno to opisano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15317554 (13886) levaky
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193210 (2187) Gutjerez
»

RAID1 zrcaljenje naknadno. Se zgubijo podatki?

Oddelek: Operacijski sistemi
193508 (3181) just_a_cook
»

Kaj se bolj splaca 2x60Gb v raid ali 1x120Gb?

Oddelek: Strojna oprema
191972 (1613) matevzm
»

Mandrake 8 v WMWare

Oddelek: Pomoč in nasveti
131476 (1264) Paramedic

Več podobnih tem