» »

RAID1 zrcaljenje naknadno. Se zgubijo podatki?

RAID1 zrcaljenje naknadno. Se zgubijo podatki?

just_a_cook ::

Dodal sem nov identicen disk v racunalnik. Sedaj bi ju rad dal v RAID1 (mirroring zracljenje podatkov).
A lahko sedaj naknadno naredim RAID, ne da bi moral pobrisati vse podatke na prvem disku?

Imam nvdia raid na plati.
==================
Just a cook

~Speed ::

ma čaki mal, kaj bi rad naredu oz. kaj že imaš narejeno?
ne razumem te glih najbolje.

Drugače pa RAID 1 konfiguracija glih to omogoča, da ti ni potrebno komplicirat in enostavno skupiraš vsebino recimo starega diska na novega...če te to zanima...

INfo o RAID konfiguracijah >>
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

d0rK ::

V kolikor je meni znano, morata biti diska prazna preden gres postavljat RAID.

dejansan ::

jaz sem do sedaj to sprobaval samo z gigabytovo plato, zraven katere dobiš en programček s katerim potem lahko narediš to kar hočeš ti.

se pravi skopira ti vse na prazen disk, potem pa imaš normalen raid mirroring

kako je pa z drugimi pa žal.....

lp
dejansan

Microsoft ::

Po logoki, ti ne bi blo treba brisat podatkov. Tudi kolikor se spomnem, Windows ima notri sw RAID 1 podporo, katero lahko naknadno vkljucis brez izgube podatkov.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

matter ::

Jap raid 1 majo windowsi notr, ampak če ma plata raid, pol je verjetno bolje da tega uporabiš, kot pa softwarkega od windowsev.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

~Speed ::

No, just_a_cook, kako si rešu zadevo?
:)
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

just_a_cook ::

Ma nisem rešill. Banalna stvar. Ne upam pognati tisti nvidia raid setup in nastimat mirroring, ker se bojim, da mi bo pobrisal prvi disk.
(stimal sem apacheja, php, mysql 2 dni pa se mi ne da se enkrat s tem ubadat).

No, zdaj ko pisem sem se spomnil. Bom naredil kopijo z true image programom diska c.

JAvim, kaj se zgodi.
==================
Just a cook

just_a_cook ::

Se eno vprasanje: To kar imam na plati od nvidie RAID se jemlje kot hardwerski RAID ali softwerski ali "nešto između"?
==================
Just a cook

kriko1 ::

Mislim da so softverski (rabijo cpu), hardverski so $$$

~Speed ::

ma ne more bit to hardverski RAID, če nimaš RAID controlerja, ej.

software RAID guide >>

Beginners Guides: Installing RAID on Desktop PCs >>

drgače pa res ni panike za vsebino prvega diska. Naredi backup clone in to je to...
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

~Speed ::

~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

just_a_cook ::

Ma ce pise RAID controler on-board. To je potem kaka finta?
==================
Just a cook

Microsoft ::

Ja finta je v tem, da imas dva (mogoce vec) konektorja prilotana na plato, pa se kaksen cip zraven.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Shinobi ::

1. Je mozno narest raid 1 ce disk dokupis

2. Hardwarski raid je nekaj cist durega kot zalotan cip na maticni. Vecina maticnih a la Asus in ABIT ter kampanija nateguje s tem, da pise da imajo onboard raid. To pomeni samo, da procesor prevzame vso delo, ki bi ga naj raid kontroler. Ce bi radi kvaliteto, potem se za boga izugibajte poceni tajvanskih variant a la promise in podobne jajcke. Pravi HW raid controller ima poleg procesorcka se najmanj 8MB rama, ki kesira celoten transfer, zato so posledicno tudi hitrejsi. Seveda stane pravi raid z 2 prikljucka najmanj 100 euro, kar pa je verjetno vec ko maticna plosca, ki poleg tega da je maticna plosca ima se raid, soundblaster in mrezno. Zdaj se lahko zamislis kak dober je tak raid.

3. Ko s HW controlerjem, tud s ta pocenim startas raid setup na kontrolercku, ko gres build Raid 1 array, te vprasa, ce bi rad disk prezercalil? Ce reces da ga bi rad prezrcalil moras paziti sledece: on ti pokaze disk 0 in 1. Mozno je, da diska zamenjas in kloniras prazni disk na novega. Moras biti preprican kateri disk je kateri. Nasvet: Ce je le mozno, izvedi raid v Windowsih, ker bo kopiranje podatkov hitrejse, kot da kopira kontroler. Potem bo vso delo prevzel krminik.

4. Povsem urbana legenda je, da morata biti diska identicna. Za raid 0 ali 1 je povsem vseeno kaksna diska sta povezana. Lahko imas 20GB in 80GB, ampak se ti bo potem rezultiralo po najmanjsem disku. Se pravi v zgornji kombinaciji bi lahko imel:
a) Raid 0 in 2x20GB = 40GB
b) Raid 1 in 2x20GB = 2 0GB (zrcaljeno)

5. Realno gledano potrebe po raidu 1 nimas, ker ce bos kaj izbrisal iz diska 1 bos to v istem momentu tudi iz diska 2. Drugo je ce imas firmo pa te je strah da bi ti disk crknil, v privatne namene pa je nesmisel. Medtem ko raid 0 obcutno pospesi delovanje racunalnika.

~Speed ::

very well put, ninja.
~~~~~~~~
www.resevanje-podatkov.net | www.icteam.info

just_a_cook ::

Ce drzijo testi, potem so tudi adaptec, tecram, promise vse isto smorn. Ko gledam test kontrolerjev eni za mene nepoznani razturajo proti tem poznanim. Skoda, da ga ne najdem vec tega testa.
==================
Just a cook

Shinobi ::

Hm, odvisno kaj so testirali? Ce testiras samo cheap robo brez med-pomnilnika na kontrolerju razlik brz ko ne ne more biti?

Za Western Digital raptorje je bojda to najboljsi krmilnik:
http://www.wdc.com/en/products/accessor...

Ne dvomim pa, da sigurno obstaja se kaj konkurencnega.

Brane2 ::

On the journey of life, I chose the psycho path.

just_a_cook ::

Kje pa se to da dobiti?
==================
Just a cook


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748961 (5442) levaky
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293546 (2305) element
»

je raid prenosljiv?

Oddelek: Strojna oprema
221894 (1496) All
»

RAID???

Oddelek: Strojna oprema
152227 (1972) falotXP
»

Dodaten HDD-preklop na RAID kako ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141665 (1504) SasoS

Več podobnih tem