» »

Eksterni hard disk usb

Eksterni hard disk usb

reber ::

Zanima me, če ima kdo eksterni disk prek usb in kako je z njim zadovoljen. V mislih imam disk 80GB ali 120GB oznaka HD-35PUK-80 ali HD-35PUK-120
To naj bi bil TEAC eksterni disk, sam disk v notranjosti pa je baje Maxtor.
To bi rabil za backup, torej bi ga na računalnik priklopil le občasno, bi pa seveda bil primeren tudi za prenašanje večje količine podatkov.
Zadeva se priklopi na usb baje pa ima lastno napajanje 230V, euro vtikač.
Zanima pa me naslednje: kako tako velik disk vidijo win98SE, saj je znano da imajo ti windowsi težave z velikimi diski, ali so te težave samo takrat, če je sistemski disk prevelik, če pa je samo podatkovni disk tako velik pa ne vem.
Kakšen predlog, ideja , info glede tega, kako bi se zadeva obnesla. Pri WP menda ni nobenih težav.

jest10 ::

Win 98 imajo popravek za diske do 128GB tako da z velikimi diski ni problemou.

reber ::

Glede popravka: ali je to samostojen popravek samo za to ali ta popravek vsebuje še druge stvari. Sprašujem zato, ker nad popravki nisem preveč navdušen in jih niti ne prakticiram, ker nimam težav. Trenutno pa imam v računalu dva diska eden 40GB in eden 80GB ki je razdeljen na dve enaki particiji, na eni particiji je postavljen sistem na drugi pa so podatki, v glavnem image raznoraznih cd.

Še glede diska, kaj menite o eksternem disku kot backup ?
Moje skromno mnenje je da je najbrž enostavna uporaba in dovolj velika zanesljivost, saj ta disk potem lahko odklopim spravim v oblazinjen kufer in dam v omaro, tako da nima kaj biti narobe. Zavedam pa se, da noben backup ni 100% še tisti ne, če bi podatke kopiral na 10 različnih krajev, se pa seveda močno približam 100%.
Včasih me kar malo daje preganjavica pred izgubo podatkov, pa se želim zasigurat. Do sedaj še nisem imel te nesreče, trk, trk ...

potepuh ::

zdravo!

kupil samo škatlo,vstavil svoj disk
zelo zadovoljen
moj rabi lastno napajanje,ima enak kabel kot PC,monitor
-sem videl ene 2,5" ki ne rabijo napajanja - diski iz notebookov.minus so kar dražji in počasnejši(to ne vem koliko se pozna)
kolikor vem je tista omejitev glede GB vezana na vodilo IDE,tak da pri USB to ni problem?to nisem siguren
za win98 se rabijo gonilniki,sem imel priloženo
win2000,xp,2003 imajo gonilnike poleg,ni problemov

preveriti da je prezračevanje dobro urejeno,disk je namreč zaprt v majhni škatli in se lahko segreva.

reber ::

Kje si nabavil samo ohišje za hdd in za koliko $$$
Ali v to ohišje lahko vstaviš disk katerekoli kapacitete, oziroma za katere velikosti diska je?

jest10 ::

Ohišja so od približno 10 jurjeu dalje

sash ::

Kar se ventilacije tiče se nebi strinjal s tem da mora biti ohišje dobro prevetreno. Sam imam zunanje ohišje za HDD že kako leto in v njem tud HDD - se razume :D . Ohišje je srednjega razreda in je narejeno iz aluminija in v njem ni nobenega ventilatorja pa zadeva včasih laufa tudi po več dni skupaj pa disk sploh ni vroč - komaj segret na delovni temperaturi, pravtako ohišje.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

glinik ::

Jaz imam ICY BOX iz Peluge za 33EUR. In dela BP. :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

potepuh ::

pozabil ime firme,je že dobro 2 leti nazaj :-)
sicer pa dvomim da zdaj kaj pomaga,ohišje se dobi bolj/manj kjerkoli
jaz imam še stalno 20g,kolikor vem ni omejitve,mogoče me kdo popravi

s segrevanjem imel 2x težave,tak da sem verjetno bolj občutljiv na to,sorry :D :D

Caligula ::

Reber, ne kupuj komplet eksternih diskov ker preplacas big time.
Mas v KAJ KUPITI se eno tako temo in preberi tam kaj je najbols naredit, ker vse pise.

LP

agasfer ::

a je kaka varjanta, da bi dal na hdd od prenosnika usb konektor in ga uporabil kot zunanjega
se je kdo že ubadal s tem

sash ::

lahko kupiš zunanje ohišje za za "tamale" (2,5") HDD-je pa maš stvar rešeno
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514272 (11503) Dromar
»

Zunanji disk...WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
192868 (2270) mmmato
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183666 (3251) SimplTech
»

Eksterni disk - naenkrat ne dela...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51066 (1010) mrbungle
»

Eksterni disk

Oddelek: Kaj kupiti
452057 (1298) ferjan

Več podobnih tem