» »

kak izklopit kompresijo ter arhiviranje v winXP

kak izklopit kompresijo ter arhiviranje v winXP

MArko ::

namrec pred kratkim se mi je vecina fajlov kaj jih mam v windows explorerju obarvala modro. po kakem dnevu klikanja sem ugotovil da je to zaradi atributa Compress contents to save disk space. ta zadeva je sicer ql dokler ti sam dolocis keri file oz. direktorij naj ntfs stisne. zaj mam pa od oke ene 80% fajlov modrih kar pa ni fino kr rabi vseeno nekaj casa predno file odkompresira in ga odpre. ceprav se to vse zgodi v ozadju se opazi obcutna razlika pri recimo odpiranju filmov kr mi je kreten namrec tut avije pomodril.
polek tega me moti tam pri advanced attributes tudi File is ready for archiving. nevem sicer kaj to dela samo mam obcutek da ni potrebno.
ce kdo ve zakaj je to naj razlozi :)

ta modrina zgleda pa tak ce se kdo ni vido
winxp na tripu

aja ce sme ze pri tem.... ena smesna zadeva se
mp3jev ne morm brisat :)
da se jih kopirat ne pa npr. movat. rece pac da jih nekdo drug uporablja. malo je nadlezno kr jih iz dl direktorija ne morm vec premikat da bi jih sortiral. vcasih je pomagalo da si ga moval na desktop ker je samo tja slo movat pol pa brisal z desktopa... zaj pa niti to ne gre vec. niti jih ne gre vec takoj po restartu.... samo v safe mode se lahko mp3je premikam :) .... lahko vgasnem tut vse programe ki bi meli kako vezo z mp3ji pa ne pomaga. kot da nek program zaklene dostop al kaj jas vem :\

prvic ko sem opazo da jih ne gre brisat sem na enem fajlu probaval vse mozne trike... kopiral sem ter tja... zaj mam ta en mp3 v ene 30 direktorijih in niti enga ne morm brisat.... ja smesno.... vem .... meni je zaj po pol leta tut ze
  • spremenilo: MArko ()

Microsoft ::

Za prvo stvar lahka gres v command promt, na pises compact /?, pa mal preberes. Mislm, da bi komanda v obliki compact /u zacasno resla tezavo...
Pa poglej, da nimas slucajno nastavitve datoteke (v kateri so fajli) tako nastimane, da vse nove datoteke, ki pricurljajo noter, da avtomatsko izvede kompresijo le-teh.

Za drugo zadevo pa mogoce lahka probas (spet command prompt) ukaz move /?. Jst se tega nikol nisem uporabil, sam sem pa mel enkrat podoben problem. Ko sem hotel formatirat particijo, mi je neki tezil, da ne gre... V command prompt je pa slo.
Da ti to tezi, je mogoce kriv antivirusni program...

File is ready for archiving To mam jst prakticno na vseh fajlih (pa niso kompresirani).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LaTeX (linux newbie, ne se jezit:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
767732 (6102) CaqKa
»

Kako izbrisati datoteko ?!??!

Oddelek: Pomoč in nasveti
332621 (2220) ahriman
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121547 (1417) pirx
»

Kaj pravite o BeOS 5

Oddelek: Operacijski sistemi
351589 (941) cekr
»

Ne morem ga zbrisati!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191428 (1194) AngelOfDeath

Več podobnih tem