» »

slikca za osebni dokument....

slikca za osebni dokument....

svejk ::

ima kdo mogoče kje pripisano kašne so mere slikce za dokumente. Kot mi je znano morajo biti pravilne mere med obrazom in prsmi ....

Phoebus ::

velikost slike je 4x6cm

svejk ::

ja kaj pa barva ozadaja, razdalja med prsmi in brado in podobno

Mercier ::

...in podobno:

Na sliki moraš met facial hair kot se pojaviš pred predstavnikom države. Manjši problem je, če si na sliki gladek, pa se lahko obriješ.

Slovak me enkrat ni htel pustit noter, jaz sem pa _res_ moral it. Htel, da čakam, da mi brada zraste. :)

edit:
Tole ni uradna informacija. Je pa koristna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Bob Rock ::

enkrat, ko sn cakal pr enem fotografu, je mel obesen list, kak morejo zgledat fotografije za osebne dokumente. Ce sn si prav zapomnu more bit 70% slike glava oz. obraz, rugac pa ti priporocam, da se sprehodis do kakiga ateljeja, pa tam vprasas

BlackHole ::

Pa velikost slike sigurno ni 4x6 cm, ker sem se pred 2 tednoma tudi sam šel slikat. Sem dal 1800 za 6 sličic. Pismo, te oberejo. Zdaj mi je žal, da se nisem sam slikal in si jih dal 10 razvit za 50 SIT. Mere pa so 3x4 oz. tu nekje. Mislim pa, da ta pravila najdeš na internetu, če malo poiščeš.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Po eni strani je drago, po drugi se pa slikas sam, gres delat dokument, ti zavrjejo slike in imas ze na casu tako izgubo da se ti ne splaca sploh ukvarjati s tem. Das dva jurja na leto in imas mir. Pa verjetno je kje drugje ceneje. Jaz mislim da sem dal 1500.

boych ::

jaz vem edino, da moraš met od glave do roba slike cca 4mm( zgoraj in ob straneh) manj ne sme biti.
sem enkrat sam slike obrezoval pa sem jih za***al.

BlackHole ::

Ne vem, zakaj bi jih zavrnili. Če bi imel malo več časa pa volje, bi to že naredil. Pač se zgleduješ po kaki starejši fotki ali pa od kakega kolega in narediš identične proprocije. Ko bom naslednjič rabil, bom ziher probal, razvit si jih bom pa dal ob naslednjem razvijanju, da bo pri roki.

Matev ::

pa mal spreten moraš biti pri izrezovanju zaobljenih kotov (hmm zaobljeni kot) pri slikah

BlackHole ::

To je edino, kar ne vem, ali morajo bit ti robovi nujno zaobljeni ali je to pač stvar razvijalca? Sicer pa tudi to ne bi bil nek problem izsekat oz. obrezat. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi s fotografiranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
192868 (2359) ST-777
»

Fotografski fim se vrača - vsaj malo

Oddelek: Sedem umetnosti
479322 (5579) no comment
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662937 (54544) Icematxyz
»

CSS3 - Border Radius

Oddelek: Izdelava spletišč
71088 (1007) HardFu

Več podobnih tem