» »

CSS3 - Border Radius

CSS3 - Border Radius

DiTi ::

Izdelujem stran in imam težavo s CSS3 značkami. Hočem "zaokrožiti" zgornji 2 kota določenega boxa. Zadeva dela odlično v FFju (značka: -moz-border-radius-topright) v Chrome/Safari tudi, sicer malo slabša izvedba (značka: -webkit-border-top-left-radius: ). Problem je s Opero. Povsod piše da podpira od različice 9.5 naprej. Sam imam 10.10 in zadeva ne deluje z nobeno od naštetih značk, tudi border-radius ne dela, ne dela niti s -khtml-border-radius za Konqueror. Se splača zadevo implementirat in "čakat" da bo delalo tudi kdaj v Operi (stran bo predvidoma online naslednje leto) ali se naj zajebavam po "oldschool", s slikami.

mte ::

Problem je v tem, da veliko ljudi še vedno uporablja IE6 in če gradiš neko spletno stran za široko uporabo, nove tehnologije (CSS3) ne pridejo v poštev brez rezervnega plana. Oglej si tole in razmisli, v kaj se podajaš...
lp

arjan_t ::

kolikor vem opera tega ne podpira

kje si prebral da podpira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arjan_t ()

DiTi ::

Problem je v tem, da veliko ljudi še vedno uporablja IE6 in če gradiš neko spletno stran za široko uporabo, nove tehnologije (CSS3) ne pridejo v poštev brez rezervnega plana. Oglej si tole in razmisli, v kaj se podajaš...
lp


delam tako stran kjer mi po domače dol visi če bodo lahko prišli uporabniki s IE 6 gor ali ne. razmišljam da bom naredil celo tako da jim dam opozorilo oz. obvestilo, da njihov brskalnik pač ni podpret. tudi ciljna skupina je takšna da so uporabniki bolj vešči brskanja.

@ arjan_t, zdaj trenutno ne zasledim. sem pa googlal ter našel da naj bi delalo od različice 9.5 naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

HardFu ::

Tudi sam se prav dosti ne oziram na uporabnike z zastarelimi brskalniki, ker ce niso toliko osvesceni da obstajajo boljse resitve, potem verjetno tudi ne bodo kupili produkta/storitve, ki jo spletna stran ponuja. Poskrbim ravno toliko, da je stran uporabna (se pravi da je layout vsaj priblizno podoben taksnemu kot bi moral biti), za ostalo pa se ne sekiram. Primer je recimo www.costaeye.com, ki je trenutno v razvoju, borderji, sence okvirjev in naslovov so v firefoxu vidne, za IE pa se ne sekiram prevec...
http://codeable.io

680x0 ::

IE v glavnem ne mara zaobljenih kotov.
http://www.htmlremix.com/css/curved-cor...

Drugače pa dizajniraj stran tako, da bo estetska tudi za tiste uporabnike, ki namesto zaobljenih vidijo ostre kote.

DiTi ::

To je tako ali tako jasno. Saj bistvene razlike ni, pač lepše je zaobljeno (gre se za rollover tab). Saj za IE mi je res ravno. Bolj me zanima za Opero.

HardFu ::

Drugače pa dizajniraj stran tako, da bo estetska tudi za tiste uporabnike, ki namesto zaobljenih vidijo ostre kote.

Stran je po mojem mnenju "dovolj" estetska. Ce nisi zahteven pri brskalnikih, verjetno tudi pri spletnih straneh nisi :)
http://codeable.io


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[CSS] HTML5, CSS3 + IE8

Oddelek: Izdelava spletišč
92576 (2362) nuclear
»

ID in CLASS

Oddelek: Izdelava spletišč
5547 (519) inbox
»

slike (img) ter zaobleni robovi (css)

Oddelek: Izdelava spletišč
10939 (723) fizikalac
»

CSS Lists - Seznami

Oddelek: Izdelava spletišč
211612 (1273) MrBrdo
»

Delež Internet Explorerja padel pod 90% (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
905864 (5864) CaqKa

Več podobnih tem