» »

Cpu Interface enabled or disabled???

Cpu Interface enabled or disabled???

Iztirjenec ::

Ok, stvar je taka: mam navitega AMD 2600+ in ABIT AN7 plato. Navitega mam že od prvega dne kar sem ga dobil na 11.5*200=2300Mhz. Pri tem pa mam v biosu izklopljen CPU interface (disabled). V windovsih mi vseposod, pa tudi 3dmark in ostali benchi napiše, da je procesor 2305 Mhz, pa tudi na boot upu mi napiše tako... Nekdo mi je omenil, da če ni CPU int. na enabled, sistem ni navit. Sem ga dal na enabled, pa mi sistem blokira, pod istimi nastavitvami, kakor pa drgač, če je CPU int. na disabled. Prime na disabled ne javi errorja...
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

delfinus ::

O pravem navijanju je govoriti, ko bos imel CPU interface enabled in masino navito in stabilno. Sicer pa povecaj voltaze malenkost, ce ti prime ni stabilen tam. Povecaj za zacetek Vcore na recimo 1.8V pa voltazo ramov tudi povecaj malenkost. lp, D.

killah bee ::

sam ko boš hotu dat enable se ti winsi ne bodo bootal,ker jim bo en fajl manku,tko se mi zdi, in mislim da ti ne bo šlo dat na enable

Zgodovina sprememb…

Fury ::

Kolikor je meni znano, CPU Interface vklopi 1T command rate, ce mas disabled mas 2T. Zadeva se dost pozna pri BWju RAMa in iskoristku FSBja. Je pa sistem hitreje nestabilen ce mas enabled. Jest mam vedno enabled.

ganzi ::

Js v različnih benchmarkih dobivam iste rezultate neglede na to a je enable al disabled8-O
LP

BaRtMaN ::

Fury ma prav. Se splaca met vklopljenga. Sicer pade maksimalen staboilni FSB, vendar se šri AMDju pozna vsak boost pomnilniške prepustnosti.
En citat iz amdmb forumov:
CPU Interface will give you quite a performance boost.
I think it activates the T1 command for the memory. But it might do more then that.
The max FSB of your system will probably go down when you activate it, but the loss in FSB is compensated by the performance increase of activating CPU Interface.
Activating CPU Interface shouldn't have any effect on the max clockspeed on your CPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

MEDENA ::

Se lahko zgodi,da se sesuje sistem ? Recimo,da bi bilo potrebno jovo na novo vse inštalirat ?

OwcA ::

Lahko.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MEDENA ::

te funkcijie itak nimam na voljo v jebeni asus a7v333

MEDENA ::

zakaj mam jaz v biosu vcore samo med 1.75 in 1.85v in nič več ?

bios mam 1017


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NF7-S in Sempron 3000+

Oddelek: Navijanje
131358 (1110) m.i.h.a.
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310716 (6625) GaS
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533447 (2593) kajzer
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281388 (1198) JIM22
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735177 (3918) Tilen

Več podobnih tem