» »

Katero spominska kartico "Compact Flash" kupiti ?

Katero spominska kartico "Compact Flash" kupiti ?

Magician ::

Na trgu je veliko znamk spominskih kartic COMPACT Flast ( tip I ). Zanima me pa predvsem za katero znamko naj se dejansko odločim, da mi ne bodo fotografije zbrisale ali kaj podobnega. Kupil bom pa velikosti 256 MB.

Obstajajo pa:
- SimpleTech,
- Viking
- SanDisc
- Lexar
- Flash...itd

Hvala za pomoč !

MadMax ::

Mam 128 Siple Tech, super.
256 Viking, v čitalcu polžje počasna, tako da je ne bi več kupil. Sicer gre morda le za nekompatibilnost s citalcem, pa vendar...
Priporočam še Lexar.

Sicer pa so vse dobre, nobena sama po sebi ne briše fotografij ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

nAVID ::

@Magician: Fotografije se na nobeni kartici ne "izbrišejo" kar same od sebe, zmeraj pa obstaja možnost, da se spominska kartica na takšen ali drugačen način "pokvari". V ta namen ti bolj priporočam, da kupiš 2x128, je manj tvegano.
Sam imam CF Viking kartice 3x po 128 pa glede njih nimam pripomb...
nAVID do konca....

PARTyZAN ::

Jest mam pa Lexar 256MB 8x in dela ql ;)

Slowenc ::

Jaz ti priporočam nakup 512MB kartice. Cene so že toliko padle, da se jo bolj splača kot pa 256MB. Razen če nimaš 23kSIT, kolikor stane (SunDisk)
Skiny gate.

GregiB ::

Jest pa sem ponosen lastnik 256 kartice Transcend... sem zelo zadovoljen... Edino, kar je MUST je, da se kartico pred prvo uporabo formatira, poznam dva modela, k to nista naredila in ... adijo kartica (SunDisk & Transcend)...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Magician ::

Mah odloču sem se da bom kar nabavu 256 MB Lexar 12x pa bo mir za nekaj časa. Če bo pa crknla je pa tko v garanciji.

Slowenc ::

Gregi: zakaj in kje piše da je treba formatirat pred prvo uporabo?
Skiny gate.

MadMax ::

Nekateri fotoaparati naredijo kakšno mapo s svojimi podatki za normalno delovanje.
Brez formatiranja se kaj lahko zgodi da veselo slikaš, ko pa hočeš zadeve pretočit na PC, ni pa nikjer nič.
Uničit jo sicer na ta način ne moreš, lahko pa postane neraspoznavna aparatu, tako da pomaga le brisanje/formatiranje v čitalcu, potem pa še enkrat v aparatu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

T0RN4D0 ::

Jst mam san disk 256, dela OK, sicer pa mam iskšnje samo s to, tak da ti ne morem neki svetovat pametnga... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Sami ::

Že 3 mesece imam Apacer Photo Steno 128MB High speed in je res ql...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BlackHole ::

No, jaz imam dve Cf kartici. Zadnja, ki sem jo kupil je Sandisk Ultra II 60x. Nisem pa še nobene formatiral in obe delujeta s 100% zanesljivostjo. Tudi v navodilih za kartico nisem opazil, da bi bilo treba kartico formatirati. Od kot vam to? Mogoče, da nekatere kartice še niso formatirane.

MadMax ::

Ponavadi to piše v navodilih aparata v katerem jo uporabljaš.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

GregiB ::

Glede formatiranja...
s kolegom sva sočasno kupila kartico Transcend, Jaz za Canon A70, on za Nikon 2100. Jaz sem jo najprej formatiral, ker sem že prej na netu prebral, da je to priporočljivo... in nimam nobenih težav...
Kolega pa ne... in ko je naredil cca. 70 slik, mu je začela zadeva javljat, da je full... Ko pa je hotel slike prenesti na PC, se je zalomilo. Tudi z čitalcem ni šlo... kartico pa so potlej šele v servisu komaj rešili (ja, z formatiranjem, a s težavo)... Nisem tak stručko, a kot pravim, poznam 2 primera, ko so šle vse slike pred formatiranjem adijo... Jest osebno kartico sformatiram tkole enkrat na 2 meseca...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Slowenc ::

Hmmm, imam eno podvprašanje. Moj A80 "vidi" samo ~480MB prostora od deklariranih 512MB. Kje je pa ostali prostor, ali je tuki spet fora v preračunavanju bito in bajtov?
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236170 (11226) LuIK
»

Katero spominsko kartico za Canon A80?

Oddelek: Kaj kupiti
61504 (1407) Slowenc
»

Število fotk na 512MB CF kartico

Oddelek: Zvok in slika
181571 (1331) BadB0y
»

Kje v Lj. najceneje do CF 256MB kartice?

Oddelek: Kaj kupiti
232084 (1634) BlackHole
»

Izgubljeni podatki na (foto) spominski kartici

Oddelek: Pomoč in nasveti
154249 (3960) sneguljka1

Več podobnih tem