» »

Katero spominsko kartico za Canon A80?

Katero spominsko kartico za Canon A80?

Slowenc ::

Zanimam se za 256MB kartice. Cene se zelo razlikujejo od trgovca do trgovca. Na enaa.com imajo se mi zdi še najnižje cene, kajti ko sem malo gledal okoli po trgovinah, imajo cene vsi nad 20kSIT.

Kupil bi seveda tudi rabljeno, samo kaj ko jih nihče ne prodaja. Če kdo pozna koga, mail me.
Kje pa ste vi kupili kartico, oziroma koga/katero priporočate.

Koliko pa se razlikujejo v kvaliteti, recimo SanDisk, Viking, Lexar, ... ali je vseeno.
Skiny gate.

Jackal ::

Poglej tule:
Klik

Uporabljam to kartico v Canon G5 pa mi super služi, čeprav se včasih ne bi branil 512MB.
Mislim pa da je za A80 velikost 256 čisto dovolj.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

GregiB ::

Halo...

jest v svojem Canon A70 uporabljam 256MB kartico Transcend, kupljeno v Comtronu in sem zelo zadovoljen... Klik!
Sicer pa... o karticah lahko tudi prebereš tukaj!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

sash ::

256@Lexar

kupljena pr Rolanu za 15k
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Slowenc ::

Aha, sklepam, da 8,12,24,32,40xUSB pomeni hitrost branja oziroma pisanja na kartico. Koliko se to pozna kaj v realnosti? Ker v ceni je kar precejšnja.
In koliko časa vam prenaša slike polne kartice 256MB, preko aparata in koliko preko čitalca? Kakšna je razlika?
Skiny gate.

OnTheMic ::

Po testih CompactFlash kartic so v vrhu Sandisk, Lexar in Viking. Viking je v enakem cenovnem razredu malo hitrejši od konkurece (ne upoštevam ULTRA hitrih Lexarjev in Sandiskov, ker so precej dražje), vendar so pri nekaterih digitalcih problemi s kompatibilnostjo. To so mi potrdili tudi na servisu Gambit Trade (www.enaa.com) in pri mimovrste.domenca.com Baje na nekaterih digitalcih Viking ni deloval in so ga menjali za Sandisk ali Lexar, ki nimata nobenih priblemov s kompatibilnostjo med različnimi modeli in firmami digitalcev. Sam imam Canon A80 + CF Viking 256MB in zadeva deluje odlično, prav nobenih problemov. Pet kolegov ima prav tako A80 + Viking 265MB (kupljeno pri enaa.com v kompletu) in tudi njim deluje popolnoma brez problemov. Najbrž so imeli z Vikingi probleme le pri kakšnih low-cost digitalcih, za A80 se nimaš kaj bat:))
Na hitrost kartic bodi pozoren le, če boš slike nalagal na PC preko čitalca. Če pa ne, pa hitrosti kartic niso pomembne, saj tudi najpočasnejše kartice zmorejo 8x read/write hitrost, običajni digitalci pa zmorejo brati in pisati pri največ 5x hitrosti ( tule so read/write hitrosti za Canon EOS-300D). Fotoaparat ti na 24x kartico ne bo shranjeval in bral slik nič hitreje na 8x kartico, saj takih hitrosti še zdaleč ne doseže (A80 ima okoli 4x read/write). Razlike so majhne in odvisne predvsem od firme in modela, ne pa od hitrosti.
Pri čitalcih pa je hitrost kartic zelo pomembna, saj jo lahko v celoti izkoristijo in tako je razlika v prenosu lahko velika. Če imaš polno 256MB 12x kartico, jo boš z dovolj hitrim čitalcem prenesel v dobrih dveh minutah, direktno s tvojega A80 pa bo to trajalo dobrih 7 minut (pribl. 4x prenos). Meni osebno teh 7 minut zaenkrat zadostuje, pri 512MB kartici pa si bom sigurno omislil tudi USB 2.0 čitalec.

Pa obilo uspelih fotk ti želim:D

Slowenc ::

Se pravi da se nimam kaj sekirati, če kupim eno cenejšo varjanto SanDisk, Lexar, Viking kartice. Zdej moram pa dobro preučiti vse opcije, kje kupiti to.
Onthemic: hvala za podrobno razložitev.
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CF: Lexar vs. San Disk

Oddelek: Kaj kupiti
61787 (1678) OnTheMic
»

Katero spominska kartico "Compact Flash" kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
141409 (1242) Slowenc
»

Število fotk na 512MB CF kartico

Oddelek: Zvok in slika
181566 (1326) BadB0y
»

Kje v Lj. najceneje do CF 256MB kartice?

Oddelek: Kaj kupiti
232080 (1630) BlackHole
»

Katero CompactFlask kartuljo?

Oddelek: Kaj kupiti
13986 (824) Uporabnik

Več podobnih tem