» »

problem s šumniki...

problem s šumniki...

boha ::

bratranc mi je prinesel cd z mp3-ji in nekatere črke direktorijev so na žalost šumniki. do teh direktorijev ne morem dostopati, ne v windowsih ne v dosu. v dosu lahko vsaj kopiram komade, ki nimajo šumnikov, ostalo ne najde. winsi so angleški, vse fonte imam na CE, nastavljen je slo jezik, regija tudi. je možna kakšna rešitev? :|

hvala

andrej ::

najvec srece bi imel s slovenskimi winsi, oz na sistemu kjer je blo to posneto...
Taksni problemi so razlog, zaradi katerih se nasih krilatih znokov izogibam kjerkoli se le da. Na zalost.;(

Justy ::

Jst mam angleske winse 98 pa s sumniki nimam nobenih problemov. Sem jih imel pa vcasih (ko sem prvikrat sploh nalozil sistem samostojno na racunalnik:8)) in ob instalaciji nisem bil pozoren da mores izbrati tako jezik Slovenian kot tudi tipkovnico na Slovenian. Eno od teh dveh ti ze sam nastavi na Slo, drugo mmores pa sam. Mene je tudi zajebavalo, k pol sploh nism mogu sumniku uporablat za kake direktorije in tudi slovenskega worda recimo nism mogel nalozit.
Zdaj ce ti je to podoben problem samo se enkrat winse prek vrzi in podi pozoren da vse nastavis na Slovenian

Tr0n ::

Lamer je tisti, ki gre na CD pect datoteke ali direktorije s sumniki oz. ki jih sploh ustvarja v Winsih. 'nuff said >:D.

andrej ::

no ja TrOn, vsi se celo zivljenje ucimo - eni bolj drugi manj. Nihce se ne rodi genij:)

Justy ::

Da Tron, zakaj bi bil lamer, ko pa ne ves kake namene ima pac tista oseba ki uporabla sumnike. Mogoce mora kaj nujnega se posebaj tako zapisati...

berni ::

mene pa šumniki zajebavajo v nerotu 5 (tudi v win on cd), ki ne prepozna edino č-jev, š in ž pa. take mape oz. fajli so bili prazni in sem jih moral preimenovati.

matevzm ::

Da dodam se jaz svojo tozbo o crkah... meni ne delajo v Outlook Contactih, v Wordu in drugje delajo. Tudi imena datotek. Aja, win2k
Tu je zabaven del, preden se zacnete obkladati z lamerji, ker komu kaj ne dela: imam nekaj html strani, katerih imena so v cirilici. ki sem jih jaz posnel z neta in ze nekajkrat odprl. Sedaj jih ne morem vec. Pravzaprav jih lahko, ce jih preimenujem. Isto se mi je zgodilo v prejsnji instalaciji w2k. Ne vem, kaj imajo windowsi dolocen en cas, ko delajo, nato pa preidejo v nacin pocasnega odklapljanja featurjev.. ;((

miranpozar ::

Problem ni z Windowsi (enkrat za spremembo), ampak v datotecnih sistemih ISO in Jolliet, ki se uporabljajo za CDR, ki ne podpirajo eksoticnih znakov, zato tudi problemi, kot je gor opisal Berni (v Nero, ipd.).
Nasvet torej: za bozjo voljo izogibajte se sumnikom ob snemanju CD-R(W)!
Sploh pa, se je pravtako dobro izogibati sumnikom tudi ob vsakdanji rabi imen datotek.

matevzm: zelo posrecena in pravilna je tista fora o pocasnem odklopu funkcij Windowsov brez posebnega razloga. LOL!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

berni ::

-> matevzm
mislim, da imam rešitev za tvoj problem:
- pojdi v control panel\regional options
- vse nastavitve daj na english
- restart
- ponovi zgornje, ampak vse nastavitve na slovenian
- restart

moj outlook 2000 kar leti od krilatih znakov ;)

matevzm ::

Sem poskusil.. moj Outlook preklopi v EN tastaturo in se lahko slikam.

berni ::

kaj tudi če odstraniš angleški jezik iz nastavitev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

File Renamer za čšžje

Oddelek: Programska oprema
91219 (1138) umetnic
»

Sveza instalacija WinXP in sumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
5866 (777) gkovac
»

Win 2k

Oddelek: Programska oprema
13897 (772) OrlyTM
»

šumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
7963 (821) mamut
»

čžšji

Oddelek: Programska oprema
71471 (1367) OrlyTM

Več podobnih tem