» »

File Renamer za čšžje

File Renamer za čšžje

umetnic ::

Zadeva je taka, stoji pa takole:

Cel kup *.mp3jev in *.doc filejev imam na disku, ki imajo krilate znake v imenih.

Seveda bi jih zelel preimenovati, oziroma jim odrezati stresice, zato iscem en simple File Renaming Software, ki dejansko sploh prav prebere nase znake...

...nic teorije, temvec praksa...kdo je dejansko to s sumniki ze pocel in na kaksen nacin/ s katerim progyjem..? :))

Tako.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

urban99 ::

Jst sem zdajle naredil en fajl s č-jem na disku in sem ga v Total Commanderju brez težav preimenoval, ne vem pa če bo tudi pri tebi delalo bp. Označiš filete, CTRL+M in nato v search vpišeš šumnik v replace pa sumnik :D

off topic - sam imam v XPjih problem s presledki. Po nesreči sem naredil direktorij, ki ima na koncu presledek (npr "mapa ") - tega ne morem ne preimenovat ne izbrisat...

Ziga Dolhar ::

rename "mapa " "mapa" ne dela?
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Okej, meni sploh ne uspe ustvarit imena mape s presledkom na koncu; je možno, da tisto ni presledek?

Poskusi rename mapa* mapa

Oziroma [ker mi rename sploh ne dela]

move mapa* mapi
https://dolhar.si/

urban99 ::

tnx@Ziggga, ampak žal ne dela... Presledkov tudi jaz ne morem narediti, pojavili so se, ko sem v DL managerju Flashget copy/pasteal ime direktorija in nisem opazil presledka na koncu. Zdaj imam recimo že par mesecev na disku mapo "P22 LaDanse Commercial Font " :8) Če jo hočem preimenovat tako, kot si predlagal, mi napiše, da mape sploh ne najde.

Ziga Dolhar ::

move P22* P22Burek

Ne dela?
https://dolhar.si/

urban99 ::

naka - "The system cannot find the file specified." Po mojem bodo ti direktoriji na svojem mestu do formata :)

umetnic ::

probaj...najprej prechekirat disk s kaksnim disc recovery/repair progijem....po moznosti izven winsev....ker ocitno gre za napacen zapis na disku...vsaj tako je bilo pri meni pred casom...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

umetnic ::

urban99, sedaj sem nalozil Total Commander 6.1 in ustvaril fajl na disku z imenom č.mp3 velik recimo 3MB.

Ko v TC oznacim file in stisnem CTRL-M (Multi Rename) mi pod old name napise kot, da se fajl ze imenuje c.mp3, ceprav je v resnici č.mp3

Če recimo določim naj se 'č' zamenja v 'c', to sicer navidezno izvede in file izgine iz seznama, a se vedno imam v mapi č.mp3.... WTF :\ ?

Nekaj drugega tule ne stima?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

umetnic ::

RESITEV:

Control Panel/Regional and Language options/Advanced

Nastaviti je potrebno Language na Slovenian (for non-Unicode programs)...potem pa delujejo sumniki tudi v ostalih programih za Rename-at, ne samo v TC :)

Tnx folks!

Zdej pa veselo rename-at...hh:D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava ČŠŽ v CSZ?

Oddelek: Programska oprema
233072 (2494) KLux
»

Iščem program ki bi spremenil ime datotek po vzorcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101602 (1281) boogie_xlr
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554907 (3867) Doman
»

Kako do reda na diskih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
656290 (4852) Doman
»

Arhiviranje mp3 fileov na CD z zaporednimi številkami

Oddelek: Programska oprema
171819 (1546) valterz

Več podobnih tem