» »

Zgresen nakup

Zgresen nakup

cbelica ::

Zijo!

Pred 2 dnevi sem pri podjetju Cool-pc kupu 2 venta Vantec Stealth. zanju sem se odlocil zato, ker je v spec. pisalo, da so zelo tihi (pod 20 dB). Ko pa sem ju vgradil v ohisje in prizgal, sem ugotovil, da je stvar zelo hrupna, saj venta povzrocata vibracije. Klical sem na Cool-pc, tam pa mi je sicer prijazen gospod svetoval, naj probam nekako vent oblozit s silikonom in dobro pritrdit na ohisje. Stvar sem probal, ampak ne deluje - vse skupaj je veliko preglasno. Seveda nisem zadovoljen s kupljenim, saj ne ustreza namenu, za kar sem se sploh odlocil za nakup - tihost delovanja. Zanima me, ali imam kaksno moznost, da robo vrnem prodajalcu in zahtevam nazaj kupnino?

Hvala za odgovore!

Witboy ::

Ja po zakonu za varstvo potrosnikov lahko stvar vrnes v roku 8 dneh, ce nisi zadovoljen in ti morjo nekak dnar vrnt :)

Caligula ::

Poglej si ce majo kej drugega kar zelis in povej za kaj bi rad menjal ali pa zahtevaj kupnino nazaj. Ampak naredi to cimprej, vsekakor pa v roku 8 delovnih dni od nakupa.

WhiteWolf ::

Ja tega se moras pa zavedat da vsak ventilato ki je prikopljen direktno na 12v je glasn. Daj ventilator na 7v ali pa 5v.

frenk ::

če vibrira je za to lahko tud poceni ohišje...jest sm tega stealtha že probal pa ni bla zadeva prov nč glasna:)

Krofojed ::

Tvoja tezava bi se najbrz lahko stela za 'stvarno napako', kar v grobem pomeni, da izdelek ne opravlja svoje naloge. Prodajalcu moras pisno sporociti, da bi izdelek zaradi tega rad zamenjal ali da bi rad dobil nazaj denar. Brez vecjih komplikacij to lahko storis v pol leta. Prodajalec mora v 8 dneh odgovoriti - bodisi da ti bo ugodil ali pa da nimas prav - v tem primeru mora to dokazati. Za podrobnosti si lahko preberes zadnji Monitor ali ustrezen zakon - navsezadnje je mozno, da sem jaz kaj narobe napisal. Seveda je ugodneje, ce se s prodajalcem prijateljsko zmenis - tako bosta oba imela manj sitnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklamacija

Oddelek: Loža
274532 (3653) xteakwondox
»

Kaksne pravice ima kupec, ce z izdelkom v 8 dneh ni zadovoljen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
537529 (5653) Nutcracker
»

Reklamacija blaga v roku 8. dneh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113481 (10657) miha555
»

Stvarna napaka - garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9110228 (8878) bobby

Več podobnih tem