» »

Vprasanje ce rabim?..

Vprasanje ce rabim?..

ddeben ::

Iskal sem ze po forumu, pa nism nic pametnega/uporabnega nasel... Problem je tak...Cez kako urco bom na en sistem nalozil cisto frisno in prvo instalacijo win xp prof. Sistem ma Sata disk, pa me zanima ce rabim kaksne gonilnike zanj? Zraven plate nisem dobil nobene diskete ali karkoli ki bi bilo povezano z gonilniki za sata. Vem da se pred instalacijo pritisne f6 in se tm mnde nalozijo default drajverji ali pac?
Nocem imeti komplikacij s tako lahko zadevo....zato vas sprasujem.:)

profii ::

rabiš disketo ki si jo lahko narediš s cdjem od matične.

jest10 ::

Beri
klik

ddeben ::

Mnja...diska mi ne prepozna s tistimi default drajverji...

Na cdju od maticne sm nasel drajverje za sata, mam pa vec moznosti katere izbrat:


Sil
Sil RAID
SCSI
Via 8237 series ata
SiS 964 sata
Sil 3114


To so namrec zip fajli, ki potem extractajo drajverje.
Katero izbrati?
Imam pa gigabyte k8nf9 in seagate baracuda 160gb 8mb.

ddeben ::

A sm na ignore padu al ka?:\
A res nima noben pojma kaj izbrati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Dead_Eye ::

Sicer ne podpiram lenobe, pa naj bo. Malo googla pa je:
hello,

"Nforce 4 controller driver , First you need the motherboard driver CD, a blank floppy diskette, and a working PC to create a driver disk.
1. Place the motherboard CD into a working PC.

2. Place the blank floppy into the floppy drive.

3. On the motherboard CD, go to " BOOTDRV" folder, and to "Menu" file, double click on the "menu" file, and choose the driver that you need to make by pressing the number /letter key. For instance, if you want to create a NVIDIA native RAID driver disk, and the correspondence option for the driver is letter "E", all you need to do is insert a good formatted floppy diskett to floppy drive then press "E” on the keyboard, and the PC will copy the driver files onto the diskette for you automatically.
Note : to make things easier here I send you the driver just unzip it to a good formatted floppy disk do not remove any file

After the O/S is installed, install the mother drivers by placing the mother driver CD into the PC and select the "Express Installation" option and click on the "Go" button it install all drivers belong to mother board .


I guess the F) selection in the menu above is for Windows 2000."
The one and only

ddeben ::

Tole kar si sem skopiral, ze vse vem kok se naredi. Ampak nevem katero opcijo izbrati od zgornjih ki sem jih napisal...:\

ddeben ::

Mnja..Nekaj sem se v biosu igral z nastavistvami, pa mi ga je zaznal. S programom za seagate diske sm formatiru in je slo gladko naprej. Zdej pisem s tega kompa. Edin se eno vprasanje - Disk bi naj bil 160gb (v biosu mi ga prepozna kot 160gb), med instalacijo mi ga je prepoznal kot 155gb, zdaj ko sem pa v windowsih mi ga pa pokaze kot 149gb. 10gb manjka - kaj storiti? Winsi so xp + sp2.

cbelica ::

160Gb - marketinski nateg;)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

DominusSLO ::

za sata ne rabiš diskete, rabiš jo za raid...

ddeben ::

Torej je normalno da zazna samo 150gb? Pri prejsnem 120gb mi je zaznalo 115gb...:)

bastadu ::

Torej je normalno da zazna samo 150gb?
Ja8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

ddeben ::

Se neki...Tam se moral neki cluster size nastimat...Sicer sm dal default, pa je potem kr sam izbral 4kb. Imel sm pa vec moznosti -
1kb, 2kb, 3kb, 512b.

A je to vredu?:)

Jeebs ::

Ta podatek ti pove, koliko je velika osnovna enota na disku (kluster), v katerega se bo zapisovalo. Predstavljaj si, da si na listu narediš prostorčke kamor vpisuješ. 4kb je standardna velikost, kaj več o tem pa ti bo moral na žalost kdo drug povedat.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

ddeben ::

Mal sm "poguglu" in sem prebral, da bolj kot je cluster velik, vecji je performanse in vec diska zavzame ena datoteka. Manjsi kot je, nastane obraten ucinek.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
327095 (6243) kreki
»

Kateri sata driver je pravi za TOSHIBA SATELLITE L40-Q17???

Oddelek: Strojna oprema
145742 (2565) Leoon
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416010 (4873) fredyjetle
»

vista problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
153147 (2806) markk1
»

Windows xp in samo 127 GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
141718 (1534) Cranchi

Več podobnih tem