» »

Terarij

Terarij

frenk ::

Zanima me al se mi ga bol splača nardit al kupt...in kje jih prodajajo

pa zanima me kako se ga nardi...al je treba samo steklene plošče naročit in jih s silikonom zlepit al mogoče kaj več:\
  • zaklenil: bluefish ()

rhabdo ::

Ojla!
Ja, odvisno je zakaj terarij potrebuješ! Kakšna živalica bo not prebivala? Načeloma so to res štiri steklene stranice in dno zlepljene s silikonom! Če žival pleza mora imeti tudi pokrov! Če žival diha, mora biti pokrov izdelan iz mreže (mrežice) oziroma mora imeti luknje in zračnike...
No, če te kaj zanima vprašaj!

LP

frenk ::

notri bo majhen škorpion, ki ne pleza po stenah ampak bi pa vsen dal streho gor...torej dam steklarju odrezat 4 stranice(zgornji in spodnji del je verjetno bol nardit iz kakega drugega materiala) in jih s silikonom skupaj zalimam...al je mogoče kakšen drug material bolš?:\

BigWhale ::

Ja, kak blindiran pleksi... :P

Ma kaj kompliciras, smo ti ze pred nevem kolk casa vse razlozil, da ne muci tistega skorpijona v kozarcu in da mu kupi en akvarij.

Torej, pet bolj ali manj enakih steklenih plosc pritrjenih v neko precej kvadrasto telo (ki je vodotesno), kateremu potem naredi se pokrov z ustrezno osvetitvijo (ne prevec in ne premalo za skorpijona), kupis se (ali pa vzames mami) prsilko za roze in vsake toliko casa poskrbis, da je v vivariju dovolj vlazno.

Nekateri skorpijoni imajo zloooo radi UV svetlobo. :) Jasno pa, da je potrebno precej prebrat o tem, da ga ne bos 'skuril'.

A jih bos kupoval ali pa sam delal je pa prav vsee en smorn.

frenk ::

BigWhale: sej se ne muči...s pršilko mu vlažim, temperatura pa je nekje med 25°C in 30°C...prostora ima tudi kar precej glede na to da večino časa miruje;)

zanima me samo še kater material naj uporabm za PODN in POKROV...in kaj je blindiran plexi?...pa kaj naj uporabim za limanje...je silikon vredu?:\

BigWhale ::

Iz cesa pa imajo akvariji podne, a? ;)

Najbrz ne iz litega zeleza... jao... :P

frenk ::

bigwhale: ja vem da imajo iz stekla ampak...no ja sej ni važn

torej steklo + silikonski kit?

Highlag ::

Valjda da miruje če je u kozarcu :D. Ti bi tud miroval, če bi te en zaprl v omaro. :D

No resno.
Verjetno veš katero vrsto škorpijona imaš. Torej najdi knjigo, če je še nimaš in si preberi v kakšnem okolju normalno živijo. Torej ali živijo med skalami, pesku....temperature, vlago. Poizkusi mu uredit kakšno skrivališče. (Ponavadi so te živali rade skrite) Jaz bi mu naštimal kak avtomat za krmljenje, ki bi mu ob uri dal hrano - čričke ali kaj pač je. Za hrano bi se že pomujal in se zganil is skrivališča.

Drugače pa lahko kupiš že kak narejen akvarij. Brez vode seveda :D, pa bo prav tako u-redu. Razen če ga hočeš imeti po svojih merah. Druače pa ti lahko samo povem, da imam z našimi steklarji slabe iskušne glede natančnosti rezanja stekla ;((

Pa še to: Če ga boš slučajno sam delal pazi kakšen kit boš kupil. Ker niso vsi dobri za uporabo v akvarijih ker lahko spuščajo neke snovi v vodo. Samo to verjetno v terariju nebi smelo delat problemov.:\

frenk ::

highlag: jim bom povedal kakšna so lahko odstopanja:D, okolje je tudi poštimano...sem na internetu pogledal:)...hranjenje bo pa za enkrat ročno(neavtomatizirano)...zanima me še kateri kiti so vredu:\

rhabdo ::

Za silikon ti bodo sigurno znali svetovati v katerikoli tehnični trgovini! Dno pa naredi kar iz stekla! Saj podlago potem itak čez nasuješ! Verjetno kakšen naraven material! Mislim pesek, kamni... Pokrov pa lesen z gosto mrežico! Po mojem, da bo to najbolje! Pa če boš akvarij sam delal, naredi prostornega! Mogoče boš ta akvarij hotel čez nekaj časa spremeniti v akvaterarij ali pa boš imel kakšno drugo žival, ki bo potrebovala več prostora! To tako iz izkušenj govorim! Da se potem ne kupuje pet akvarijev, pa se enega uporablja, štirje pa gnijejo nekje na podstrešju...
LP

rhabdo ::

A ja! Pa v Kranju poznam enega steklarja, ki akvarije dela! Ima veliko izkušenj in naredi vse po želji! Če rabiš številko jo lahko dobiš! Jaz imam doma akvarij za ribe 300L, ki ga je naredil on, pa prej sem imel 450L, ki ga je tudi on naredil, pa velik akvaterarij v katerem so bile želve rdečevratke, zdaj je pa not morski prašiček! Pa seveda je zdaj ta akvaterarij brez vode, ker bi se drugače prašič utopil!:D

frenk ::

rhabdo: ja samo kako bi pa zgledal če bi mel štiricentimetrskega škorpiona v 300l terariju?:D...jest bi rabil max 20cmx30cmx20cm(VxŠxD)...a mogoče približno veš koliko bi me to prišlo?

rhabdo ::

Ah, saj nisem mislil tok velikega kot so tile moji! Sam tko, enih 50 cm bi pa res lahko imel v dolžino, pa 30Š in ravno toliko višine! Ali pa še malo večji! Tko da je vsaj kaj videt! Malo si predstavljaj škorpijonovo naravno bivališče... Pa če je malo večji akvarij lahko narediš lepše skrivališče pa na vrh še kakšno rožo daš... Tko da je tudi lepo za videt! Upam da me razumeš! Če gre za tako majhen akvarij se ti splača obiskat kakšno trgovino z malimi živalmi in ga tam kupit! Cene pa... Mislim da med 5000 in 10000 sit! Več sigurno ne! splača se pogledat, ker bo sigurno lepo narejen pa ne bo puščal... Pokrov pa potem doma narediš! Obstajajo pa tudi plastični akvariji! Ravno za take živalice! Polno jih je po trgovinah z živalmi! Super so! Imajo tudi mrežaste pokrove že narejene in vratca na pokrovih za hranjenje! Pa niso dragi! Mogoče se ti to še najbolj splača! Možnosti je veliko! Najbolje je pa da kupiš že sestavljen akvarij kar v trgovini! Se ne splača doma packat! Tile plastični so res krasni! Povej kako si se odločil oziroma piši če lahko še kaj pomagam! Upam, da sem vsaj malo olajšal odločitev!:))
LP

Cowboy6 ::

ej frenk, kje pa si dobu škorpijona? dobra živalca, takšnega hišnega ljubljenčka ima malo kdo. :)

a kdo ve, kje bi lahko želvo dobu. V tgrovinah z malimi živalmi, jih ne prodajajo več, ker ko je želvica še mlada je zanimiva, ko pa zraste, jo pa dajo v naravo. Bastards!!!;( In to dela folk. Torej zanima me, če kdo ve za koga, da bi se rad želve znebil, lahko je tudi že odrasla, se ZELO prporočam. Mam izkušnje, saj sem v OŠ skrbel za dve odrasle želve (samici) pa še pol sm jst mel eno, sam že ko sm jo dobu je bla bolana (???), tk da mi je poginla. Torej, še enkrat, bla, bla bla,... :D
Tukaj naj bi bil moj podpis.

frenk ::

rhabdo: ja poj je pa zgleda najbol če grem res v kšno trgovinco pogledat:)

cowboy6: dobu sm ga na morju...sva skupej spala...jest u spalki on pa pod spalko:D...za želvo pa nč ne vem:\

rhabdo ::

Cowboy6: Kakšne želve to misliš? Vodne (rdečevratke) ali kopenske? Kopeneske lahko dobiš v trgovinah z malimi živalmi npr. na Brdu v Tukano centru kjer je Milesnina! Za rdečevratke pa malo oglase spremljaj v oglasniku! Tam jih dostikrat kakšen ponuja! Bom pa še pri enem kolegu preveril, ki se ukvarja s plazilci, če lahko kaj izvoha! Ti sporočim!

frenk: Res je najbolje, da obiščeš kakšno trgovino! Bo bolj enostavno, pa še te stvari niso tako drage, da si jih ne bi mogel privoščiti!

LP

CAT ::

frenk poglej malo na netu za oglase naprimer tukaj - FORUM .Imaš male oglase al pa vprašaš kaj glede škorpijonov.

Meni se zdi tudi boljše če bi šel v trgovino kupit terarij.Ali pa kot rečeno najdeš kaj v oglasih;)





Lp
CAT

icek ::

Vse in se vec o clenonozcih tukaj, nekaj pa tudi tukaj.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

frenk ::

no saj na arthropodo sem prebral za škorpiona:



Rod Euscorpius (Thorell 1876), je najbolj razširjen rod mediterana in ostalih delov Evrope. Štiri vrste živijo tudi v Sloveniji. To so E. carpathicus, E. italicus, E. germanus in E. gamma. Velikost ťtelesaŤ (prosoma + mezosoma) znaša le nekaj centimetrov. So svetlo rjave, do temno rjave ali skoraj črne barve.

V posodo damo nekaj podlage, dodamo pa še skrivališča (kosi lubja, kamenje ipd.), pod katerimi se skrijejo. Temperatura je lahko sobna, torej okoli 24oC (poleti je seveda lahko višja). Posoda z vodo je priporočljiva, čeprav ob rednem škropljenju in vlaženju podlage ni nujna. Skupaj lahko naselimo le enako velike osebke, saj bodo manjši verjetno postali hrana večjim. Kot hrano jim ponudimo manjše čričke, mokarje in druge žuželke.

Rod Euscorpius se, kot ťdomača živalŤ, zaradi majhnosti, verjetno ne pojavlja v tako velikem številu, kot tropski rodovi. Pičijo redko (raje zbežijo ali se samo postavijo v obrambni položaj) pa tudi strup za človeka ni nevaren.


Na bolhinih oglasim sem že gledal, bom pa še mal po drugih pogledal in v trgovine poklical:)

frenk ::

no zdele sm klical in je cena akvarija 120sit/l, kar je zeloo ugodno...bom verjetno mal večjiga kupu pa mu noter dal malo več živalic...a mislte da bi blo vredu če dam zraven čričke al je bol če so posebej...a mislte da jih bo takoj pohopsal?:D

Vesoljc ::

močno dvomim, da bo na dieti... ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Cowboy6 ::

aja pismo, nism povedal katero želva?!? cepc jst:D . mislim pa rdečevratko ja, (očitno mi je rdečevratk atko standardna želva, tk da sm kr pozabu) ja dej prosim pozanimaj se, pa mi pošli mail za inf.:\
Tukaj naj bi bil moj podpis.

frenk ::

no sej na težo mu pa tud ni treba gledat...a pa teli čriški kej pojejo?:)

Vesoljc ::

baje lovijo v skupinah, najraje škorpijone :P
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

jah moj ima zaenkrat na meniju samo črve...upam da bo kmalu dobil čričke, škorpiona pa pomoje nikoli ne bo jedu, glede na to da se ščurka ne upa lotit:D

frenk ::

slike so obupne ampak vsen:D

nov domek:


someone waiting to be eaten>:D :


mali heroj:):


a nej še neonko not dam?:D

Vesoljc ::

edin, če mu daš tud stroboskop notri... pa en 30cm wufer po akvarij, da mu ne bo dolgcajt :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

no zdej sm upgrejdal zadevo še z nekaj kamni:)

vesoljc: pa kaksen hud comp da bo lahko spilal quake>:D...pa kaksno skorpionko tud;)

rhabdo ::

Ja full lušen domek!:)) Prav nekaj takega sem si jaz zamislil! Zelo lepo!

Cowboy6: Za želve bom pa vprašal, pa ti sporočim!

BigWhale ::

Se luc in pokrov... Ne zapiraj ga skupaj s hrano, ker lahko se zgodi, da bo hrana pozrla njega ;)

frenk ::

bigW: sej črički ga pa ja ne bojo požrl:D...kakšno neonko naj mu pa dam...navdno za compe al kakšno ekstra?...pa kdaj naj mu sveti...samo podnevi al tud ponoči?:\

rhabdo ::

Ja pač navadno "belo" neonko! Pa sveti naj mu samo čez dan! Saj vsi potrebujemo malo spanca!:)) No saj ne vem, ampak verjetno še najbolj ponoči lovi hrano in mora imeti temo! To je čist tako... Nasvet!
LP

frenk ::

aha ql:)...moram pa pocakat na desetga, ko naj bi bila stipendija:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steklo za terarij

Oddelek: Loža
293452 (1965) matogarva
»

Zimsko spanje želvic

Oddelek: Loža
377616 (6373) krispe
»

Izkusnje z zalmanovim termalnim lepilom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101322 (1114) ali3n
»

Bajta za škorpiona

Oddelek: Loža
382193 (1569) frenk
»

Odnos do živali

Oddelek: Loža
271448 (1135) icek

Več podobnih tem