» »

Bajta za škorpiona

Bajta za škorpiona

frenk ::

Iz Pule sm prvleku dam enga škorpiona pa me zanima kašni klimatski pogoji mu najbol ustrezajo, kolk velk terarij nj mu nabavm, kašno lučko, itd...zdej je trenutno v 3 litrskem kozarcu za vlagat in ga filam s črvi:D in glede na to da se je zlo shladil zadne cajte bi ga rad čimprej spravu na toplo:)

Vesoljc ::

najbolje, da ga spustiš kar v sobo, si bo že sam poiskal najugodnejši hotspot ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

ah ne k ga loh kdo pohod pa bo umru:D...ke bi pa loh dobu kšn terarij??...pa ke bi loh dobu podatke kašna temperatura mu najbol ugaja?

undefined ::

Poskusi Google, ne boš verjel kaj vse ta zadeva najde. ;)

Gaby ::

Na tla mu daj pesek. Probaj dobit kaksno posodo stekleno ko je take skatlaste oblike. Noter daj par velikih kamnov. Nalozi jih tako, da bodo cisto skupaj. Taksne zivalice se rade skrivajo. Lahko das noter tudi kaksno vejo. Poskusaj se spomniti kako je zgledalo tam ko si ga najdel. Glede prehrane pa malo poGooglaj.

BigWhale ::

Vecji vivarij bo imel, bolj bo srecen, predvsem poskrbi, da bo imel dovolj peska kjer bo lahko ril in se zakopaval not... Naj ima nekaj rastlinja, da bo not tudi senca in nekaj kamenja. Svetlobe v bistvu ne nuca, je pa pomembno, da je precej toplo not. Kaj vec kot 30 stopinj jaz ne bi sel, kaj manj kot kakih 15 pa tudi ne. Je ze res, da ti skorpijoni prezimljajo ampak vseeno, takrat se zavlecejo pod zemljo. :)

V bistvu ne vem kaksnega skorpijona imas ampak skorpijoni imajo radi tudi precej vlazen zrak, s 50%-60% vlaznostjo ne bo tako zelo zadovoljen. Vsec jim je precej zatohlo ozracje, vivarij se ti pa splaca mal posprejat z vodo vsake tolk cajta (taksno prsilko ima najbrz mama za roze ;)).

Vivarije in terarije dobis pa v vsaki trgovini z zivalmi, V Lesnina centeru na Brdu ali pa Zootic v Mercator centru v Mariboru, recimo... Kjer ti je blizje. ;)

Crvi so kar v redu hrana, probas lahko tudi s pajki ali pa kakimi drugimi zuzelkami, cricki recimo :) BTW, letece stvari bo tezko ujel ;>

Pa ce ne mislis te zverine obdrzat jo pelji nazaj kjer si jo dobil... Ali pa daj nekomu, ki bi jo imel ;)

frenk ::

ja glede prehrane prmbližn vem, v temu kozarcu ma tud zdej kamne pa to sam bl kot to me zanima kako je z ogrevanjem da mi ne bo zmrznu, pa nebi rad klicou ukol po štacunah ker majo zihr ful drago pa ponavad še pojma nimajo...za hrano trenutno gojim črve, bi pa rad dobu tud kšne druge stvari da nau sam črve jedu...to je tko k da bi sam repo pa krompir jedu:D

frenk ::

bigwhale: pajk je bil njegov prvi obrok ko sm ga ujel, čričke sm tud mislu nabavt pa jih nimajo več v kranju...mam če une tavelke ščurke pa jih loh kermu dam ker so večji od škorpijona in se jih ne upa losat...ga pa mislm obdržat in ravno zato bi mu rad naredu kšn bolši domek...zdej me predvsem zanima še s čim nej mu stabiliziram temperaturo in dovajam toploto:\

undefined ::

> sam bl kot to me zanima kako je z ogrevanjem da mi ne bo zmrznu

Kozarc postav na radiator, pa je. :D

BigWhale ::

Hm, daj se povej kaksne klesce in rep ima ta tvoj skorpijon? Precej debele in velike klesce ali cisto tanke in bolj majhne?

Aja, vecjim skorpijonom, takim, ki merijo po deset cm v dolzino je fajn dat vivarij, ki je dolg kake pol metra :))


Edit: Uhm... Stoopid me ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

frenk ::

pizd* ke mam jest un milimetrski metr:D...tm ene 5cm ma...odvisno kolk se stegne...bl pr tamalih je...na radiator ga pa nam dajou ker je premrzu...jest bi rabu avtomatsko kontrolirano toploto in svetlobo...no ja svetlobo bi loh kontrolirou s fotouporom, toploto pa s termistorjem:\

undefined ::

> pizd* ke mam jest un milimetrski metr

Pomeri s prstom, pa povej do kam seže. ;)

frenk ::

raj ne k če me na noht zadane se mu loh še špica polom:D...tak mjhn je ampak je pa faca...če kurčevg* ščurka se boji:\ :)

al to kej zraste al bo zmer tak??:\

undefined ::

> mjhn je ampak je pa faca...če kurčevg* ščurka se boji

To mu moraš demonstrirat. Najprej sam pojej ščurka ali dva, da vidi, da je to užitno, pa se ne bo več bal.

> al to kej zraste al bo zmer tak??

Hja, ne vem. Ko pogledaš tiste vprašljive slike, se nič ne spremeni na velikosti? :)

BigWhale ::

Frenk, toploto mu lahko reguliras s kakim grelcem za terarije/vivarije, to najbrz dobis v zoo trgovinah. S svetlobo je tko, da direktne svetlobe ne marajo skorpijoni, ker se ponavadi tako ali tako skrivajo cez dan, sploh ce je svetloba mocna. Ce mu nastimas eno neonsko luc, ali pa, precej se uporabljajo UV luci, ker jim UV svetloba ne skodi, vendar pa toliko bolj skodi tebi ;) Skorpijoni so nocne zivali in najbolj aktiven bo takrat. Temperaturo glej, da bos imel vedno priblizno konstantno, da se ne prehladi. ;)

Starost bos tezko ugotavljal, ce bo zrastel, bos pa videl. Skorpijoni ne rastejo tako kot mi ampak se levijo in ce bos enkrat videl dva skorpijona v vivariju, potem je tisti, ki zgleda 'mrtev' samo prejsnja koza tvojega kolega. Tvoj skorpijon bo takrat precej ranljiv in obcutljiv, ker bo imel oklep se precej mehek, najbrz bo tudi precej svetle barve.

Kar se hrane tice, mu ne dajaj zuzelk, ki so vecje kot on, ker se zna zgodit, da bo tvoj skorpijon postal kosilo. Ostanke hrane mu redno cisti iz vivarija, drugace se ti bojo usmradili, pa kaki paraziti se utegnejo not zaredit... :)

Probaj ga dolocit kaj je to zaen skorpijon ali ga pofotkaj pa poslji sem :) Da ti povem kolk je strupen ;)

frenk ::

Bigwhale:tnx bom mal okol poklicou...sicer sm pa tega škorpiona dobu na morju zjutrej ko sm se zbudu, bil je pa pod mojo spalko...revček ma srečo da ni bil povožen:D

sam zanima me še kva je razlika med vivarijem, akvarijem ter terarijem...da bom sploh vedu kva prašat trgovko:)

frenk ::

zanima me še al je usen če mu ene par črvov notr vržem...a jih bo počas enga po enga al bo kr use pobil pa tm pustu:\

fRiK0 ::

Kokr jaz vem so škrpjoni full vzdržljive živali in preživijo ekstremne temperature... Lahko da se motim, samo tako sm slisal :)
Hvala

LP Tadej

BigWhale ::

Razlika je v okolju, ki ga ustvaris v tisti posodi. Ce das vodo not, je akvarij... ;)
Crvi se ti bojo skrili v podlagi in jih ne bos vec nasel, skorpijon pa tud ne ;)

gappee ::

Ej, če je ZELO strupen, mi ga podari za "dobre" sosede... >:D

BigWhale ::

Pri 'nas' ni veliko stevilo tolk zlo strupenih skorpijonov. Lahko da se motim ampak, se mi zdi, da kaj dalj kot do otecenega uda ne bos prisel. :)

PS: Skorpijoni NE zdrzijo extremnih temperatur. Niti visokih, niti nizkih :) Vsaj testirat ti ga ni treba. ;)

Ce bo premrzlo, se bo tako ali tako zaril v pesek in se umaknil pred mrazom. Tako prezimijo. Ali pa bo crknil :)

ABX ::

Montiraj wc školjko v sobo ali pa en vodnjak.


Kaj nisi nikoli sral po Istri?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

frenk ::

teperatura v loncu kjer je škorpijon je 24°C...al je to premal?...zdele delam grelc in bom pol probal na kolk loh spravm zrak

zarad temperature pa sprašujem zato ker se je nekam skriu al pa mogoče že zakopal:\ :D

ru7 ::

Ej dej ga slikaj, k me zanima kako zgleda (seveda če maš digitalca) ;)

frenk ::

to je bl mala stvarca, p še zdej ga ne najdem...mam kamero sam dela bl zanč posnetke tko da k bo vn pršou ga bom slikou:)

@ljash ::

si prepričanm, da ti ni že ušou? :D

ali3n ::

Če maš AMDja - v kišto z njim.. temp bo ravno prava, zaščiti ventilatorje... upam da ne bo začel kihat zarad prepiha :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Popeye ::

Za gretje mam js kabel k oddaja toploto in je narejen za teratije. Js sm meu kaco pa sm rabu za gretje. Zdej k je poginla ti pa lohk dam use skupi.... Mam terarij, pesek iz vulkanskih kamnin (bolj zadrzuje toplooto) pa grelc. Aja pa not je se veja za plezanje, sam pomoje tvoj skorpijon nebu plezu tko k je moja kaca :D !

li :))

frenk ::

ni ušu...je zdele vn prlezu ampak nimam cajta fotkat ker grem na koncert za merkator :)

popeye: glej PM

frenk ::

ali3n: hm...kmal bojo v mojmu compu take temperature da bi škorpion prej zmrznu:D

pingec ::

jst najdem skorpijone vedno pod kamni pri vodi na steni v vodnjaku itd. torej na hladnem in vlaznem priporocam sobno temp. sam kaj pa ce se enkrat zbudis in skorpiona ni vec v posodi?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BigWhale ::

Ce bo pobegnil, najbrz ne bo dolgo prezivel, zato ga imej zaprtega. :)

icek ::

Vprasaj tukaj. Dobis nasvet iz prve roke.
Rider of Theli
www.air-tv.net

frenk ::

Evo ga:)...hm...to je s kamero slikan in je bl zanč kvaliteta:D



tole je pa posodica





icek: tnx dober link:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

overman ::

Mislim da je res skrajni cajt da mu zrihtas posteno bajto. Pojdi v eno trgovino s steklom, jim kako velike stranice (4) rabis in kako veliko dno. Potem samo se nabavis lepilo oz. silikon za steklo in vse skupaj spojis. Na dno mu daj kaksne 4cm finega rumenega peska ter kaksne kamne pa vejice.....
Pa ne pozabi na kaksen pokrov...mogoce steklo z luknjami.....ne prevelikimi>:D

lp,
overman

fRiK0 ::

zrihti mu eno bejbiko ne ga pa obsojat na celibat!
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

frenk ::

ke pa nej jo dobim??...taki škorpioni so precej redki v tararijih:\

undefined ::

> ke pa nej jo dobim??...

Pel ga na morje, jo bo sam dobil. >:D

frenk ::

ah kr nej trpi sej jest tud>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz bizarne sladice

Oddelek: Loža
101792 (1411) Fave
»

Shema za gretje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172691 (2371) hummer
»

S čim hraniti škorpijona?

Oddelek: Loža
264398 (3502) Dr_M

Terarij

Oddelek: Loža
324183 (1986) frenk
»

Domača žival - ne lih standardna

Oddelek: Loža
312601 (2030) frenk

Več podobnih tem