» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 223
»»

tilen970 ::

Pozdravljeni.
Namenim kupiti nov televizor. Pri tem nisem preveč izkušenj. Zato sem tudi naredil to temo. Nisem še prepičan če bi mel plasmo,LCD,Led. Premišljeval sem o LCD-ju. Diagonala naj bi bla okrog 85 CM (lahko tudi odstopa).Namenim kupiti televizor do 600 euro. Sedeži po so približno 2.5 metra oddaljeni od mesta kjer bom postavil televizor.

Hvala v naprej
  • razdelil iz: Mavrik ()

tilen970 ::

Premišljeval sem o '' http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn... '' kaj menite?

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Yolle ::

Predlagam ti Samsung-a 32C652.
Zakaj:
-100Hz
-AllShare (DLNA)
-DTS 2.0 podpora (Samsung je zaenkrat "edini" ki ima to) pride prav pri HD *.MKV filmih
-dostop do YouTube,FB,Twitter,...
-lahko si urediš funkcijo PVR(personal video recorder) za snemanje programov na USB npr. če nimaš oz. nemoreš gledati MotoGP v nedeljo :), potem je funkcija TimeShift (stisneš pavzo, greš na WC prideš nazaj in stisneš play)
-osvetlitev daljinca za ponoči

:) 460€
Yolle

primozzzz ::

Mene pa nekaj zanima.. npr ta TV Kako je to mišljeno kot Brezžična povezava: Wi-Fi pripravljen.. To pomeni, da lahko na njem odpiram internetne strani itd.. al samo kakšen youtube, facebook ipd..
NI PODPISA

fpbs ::

Kolikor je meni poznano, na tem TVeju lahko odpreš samo že v naprej izbrane strani. Če hočeš s TVejem na internet, potem mora TV podpirat Smart TV. To omogočajo nekateri letošnji modeli od Samsunga in LGeja.

Yolle ::

To samo pomeni , da lahko za dodatnih sedemdeset evrov , priklopiš gor usb dongle in da ga podpira.
Yolle

primozzzz ::

Podpora Smart TV sem opazil pri nakaterih TVjih.. Če podpira to lahko odprem katerokolo stran? Se mogoče motim, ali sploh obstaja kaj takega?
NI PODPISA

fpbs ::

Bodi pozoren pri Samsungih. Nekateri imajo nalepko Smart TV, čeprav nimajo vgrajenega internetnega brskalnika. Šele od D6500 dalje imajo brskalnik.

Tilen ::

Kako pa brskaš oz. tipkaš?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ibrahimovic ::

Sposodil si bom temo da ne bom odpiral nove....

Razmisljam o nakupu te PLAZME, ali se splača. Je vreden svojega denarja...

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Vzel pa jo bom verjetno raje na mimovrste kjer je dosti ceneje

http://www.mimovrste.com/artikel/135020...

fpbs ::

Tilen je izjavil:

Kako pa brskaš oz. tipkaš?:)

Najbolje ima to rešeno LG. Na TVeju imaš tastaturo, telekomanda pa dela podobno, kot miška pri računalniku. Za telekomando lahko uporabiš tudi mobilni telefon.

3628812423 ::

Si bom malo sposodil temo: iščem televizor diagonale okoli 127 cm

Zaželjena je plazma in 3D.

1000€,lahko tudi tujina

Lp.

denisbegood ::

Kupil sem LG PV350. Zadovoljen vrhunsko. Samo eno napako ima, ne vem, kako pri izvirni velikosti slike nastaviti črno obrobo okoli slike. Sedaj je namreč levo in desno črna, spodaj in zgoraj pa siva-zelo moteče. Any idea?

websleeper ::

Tudi jaz si bom sposodil temo! :) Odločam se med Philipsu in Samsungu:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/135020...

Katerega priporočate...?
thx

prestica ::

Pozdravljeni!

Še jaz bom malce zasmetila tukaj.

Prosila bi za eno mnenje. Kateri LCD priporočate:

http://www.mojedom.si/S76/A16709/LED+LC...

ali

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

V bistvu mi tale 3D sploh ni važen, važni so mi vsi možni vhodi, izhodi, ...
Tako, da bi lahko tv uporabljala tudi namesto monitorja, ne bi rada imela problemov z branjem različnih formatov, podnapisov, ...
Aja pa še to. Blazno na živce mi gre, ko prestaviš iz enega programa na drugega, da moraš čakat nekaj sekund. A pri teh dveh modelih je reakcijski čas v redu? : )

Hvala za mnenja!

kmetek ::

50€ popusta danes in jutri v COMSHOPU na vse TV iz redne ponudbe.

fpbs ::

prestica je izjavil:

Pozdravljeni!

Še jaz bom malce zasmetila tukaj.

Prosila bi za eno mnenje. Kateri LCD priporočate:

http://www.mojedom.si/S76/A16709/LED+LC...

ali

http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

Hvala za mnenja!

Jaz bi vzel LGeja, ker podpira Smart TV in pa za gledanje 3D ima pasivna očala, kar ima kar nekaj prednosti. Vgrajen ima tudi satelitski sprejemnik.

pako72 ::

Da si še jaz sposodim temo,kaj pravite na tega na spodnjem linku....za večjega žal ni placa,iščem pa nekaj srednjega oziroma za ta denar najboljše :) http://www.ceneje.si/avdio-video/televi...

tyara ::

Pozdravljeni,

kupujem nov televizor velikosti približno 42" in vrednosti cca 1000€. Ker sem laik na tem področju se za mnenje obračam na vas.
Kaj torej želim:
- da ima usb (ki podpira ogled divx in podnapise), snemanje tv vsebine
- fullHD, z velikim vidnim kotom.
- wireless (da se lahko povežem na domače omrežje, brskam po internetu in si ogledujem filmčke na youtubu)
- preprosto upravljenje, primerno za starejše.

To bi bile moje osnovne zahteve, zato prosim vse strokovnjake in poznavalce, da mi svetujejte glede izbire in optimalnega nakupa. 3d slike ne potrebujem.
Že vnaprej hvala za mnenja in odgovore.

tyara ::

Se nihče ne spozna?:)

trenutno si ogledujem http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
čeprav je 3d. Mogoče kdo ve če predvaja podnapise?
Ima kdo boljši predlog?

cekr ::

Kaj bi bila najboljša izbira za LED/LCD 40", 800-1000€, 3D ni potreben.

Želeno, da ima tudi DVB-S2.

Sony, Loewe, Samsung, Philips, LG.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dronyx ::

@tyara: Tale se mi zdi zelo dobra izbira. Nisem pa še uspel ugotoviti, v čem natančno se razlikujejo Samsungove serije 6000, 7000 in 8000, razen po designu in ekaj malenkostih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

lebang1 ::

tyara je izjavil:

Pozdravljeni,
kupujem nov televizor velikosti približno 42" in vrednosti cca 1000€. Ker sem laik na tem področju se za mnenje obračam na vas.
Kaj torej želim:
- da ima usb (ki podpira ogled divx in podnapise), snemanje tv vsebine
- fullHD, z velikim vidnim kotom.
- wireless (da se lahko povežem na domače omrežje, brskam po internetu in si ogledujem filmčke na youtubu)
- preprosto upravljenje, primerno za starejše.

To bi bile moje osnovne zahteve, zato prosim vse strokovnjake in poznavalce, da mi svetujejte glede izbire in optimalnega nakupa. 3d slike ne potrebujem.
Že vnaprej hvala za mnenja in odgovore.


Tisto pod tvojo točko 1,2,4 imajo že vsi.
(edit: tisto glede snemanja nisem čisto prepričan, vendar v rangu 1000EUR bi morali imet)
Tisti wireless imajo tudi skoraj vsi, s tem da je pri večini treba dokupiti en dodatek, ki se ga da v usb da ti dela brezžično.

Kolikor sem imel stika z philips in lg imajo preprosto upravljanje.
Razen gorenje jih je čas povozil in je karneki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebang1 ()

tyara ::

Hvala za odgovore.
trenutno se bolj nagibam k temule TV-ju http://www.ceneje.si/avdio-video/televi... ker ima nekoliko večji ekran kot samsung 6530.

Še nekaj me zanima. TRenutno je večina TV-jev 3D. Se to dejansko kaj uporablja? kolikor mi je znano tv programi tako in tako ne snemajo v 3D, medtem ko filmi baje ne delajo prek USB, zasledil v drugih temah. Nekak mi je glupo kupit 3D tv potem pa itaq ni kaj za gledat.

Siddh ::

še bom jas ukradel temo:
kupujem 32" TV za do 370€
trenutno gledam LG 32LD450 in 32LK450
rad bi čim več HDMI vhodov in vsaj en zvočni izhod, tv mora tudi podpirat VESA standarde za namestitev na steno, uporabljal pa bom tale nosilec
http://www.techtradecenter.si/?f=art_si...

TV pa gre v mojo sobo, uporabljal pa ga bom za računalniški monitor (igrice, office itd.) in seveda običajno gledanje kabelske :D


sennheiser ::

LD serija - lanski, LK - letošnji. Velike razlike ni, samo ta da bi mogoče če boš še kje ld450 dobil, lažje kaj ceno zbijal.

Akssi ::

Živjo!

Kupujem 42´ televizor ali večji (če je možno s tem buđetom s katerim razpolagam)!

Zanimiv mi je LG 42LK450 42" LCD TV. Moj buđet pa je ravno takšen kakršna je cena tega tv-ja, s kodo pa bi se cena spustila na 438€.
Zanima me če se da za ta denar kaj boljšega dobit (mislim da sem že vse prečekiral) oz če bi bila ta TV dobra izbira?


Link do tv-ja: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Siddh ::

Akssi je izjavil:

Živjo!

Kupujem 42´ televizor ali večji (če je možno s tem buđetom s katerim razpolagam)!

Zanimiv mi je LG 42LK450 42" LCD TV. Moj buđet pa je ravno takšen kakršna je cena tega tv-ja, s kodo pa bi se cena spustila na 438€.
Zanima me če se da za ta denar kaj boljšega dobit (mislim da sem že vse prečekiral) oz če bi bila ta TV dobra izbira?


Link do tv-ja: http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

mislim da imajo v bigbangu 42" LG LK450 za malenkost pod 400€ samo nisem prepričan

malo sem se zmotil, 37" verzija je 400€


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Gionni ::

Rad bi nabavil televizor za 600-700EUR velikosti vsaj 40 inčev (101cm). V vsej tej poplavi televizorjev se ne znajdem najbolje. Ne vem, kaj je boljše: LCD/LED/Plasma...
Všeč mi je Philips. Gledal sem tale model: philips 40pfl6606h PLUS pta01
Fajn se mi zdi, da dobiš zraven možnost povezave na net. TV tudi spada v energetski razred A+ (48 Watov).
A obstaja za tak denar kak boljši TV? Bi mi kaj drugega predlagali? Nisem pa nek zahtevni uporabnik. Zdaj imam TV s katodno cevjo, tako da v vsakem primeru bo razlika v sliki občutna ;)

eyevisio ::

sam moje razmišljanje.. ni obvezno upoštevat :-)

tako velikost se da dobit tut ceneje.
povezava na net - useless.
energijski razred - če si znaš preračunat dejansko porabo v € boš kmal vidu, da je to bolj kot ne trgovska finta(pri predpostavki, da se recimo cena elektrike ne bo spremenila za več kot cca 25%-na gor seveda)-hočm rečt, da ne boš bistveno profitiru.
če že govoriš o energiji pozab na plazmo - čeprav ne žrejo tok velik kot nekoč.

glede drugih TVjev. tko kot že milijonkrat rečeno. pejt do ene večje trgovine in malo preglej kaj ti je všeč, kje se ti zdi da se lepš vid. če ne iščeš točno določenih finkcij bo izbira dost lažja. malo pogledaš kaj ti je bolj všeč, cene in to je to. potem še malo posurfaš po netu in vidš, da se da dobit iste modele za cca 100€ ceneje...in se odločš za nakup.

pa da ne boš polj čist paf, ko boš gledu tam 100 TVjev in primerju sliko. doma boš meu sam eno...in ne boš tega opazu :-D
kot si že zaključu...skor vsaka bo dobra (no, 50Hz ni glih treba uzet).

:-)

Gionni ::

Kaj je pa to fora, da nekje piše, da ima TV 400 Hz, na drugi strani pa piše, da ima 100 Hz ???

eyevisio ::

mah to je spet ena taka "caka".
če js to prav razumem (pa tut u BB so mi fantje tko razložil) so tv-ji v resnici 100Hz.
tist MCI (Motion Clarity Index) je pa kao neke sorte interpolacija med tistimi 100Hz. Se pravi, med dvema slikama jih on nardi še nekaj in tako "zgladi" sliko, da je kao za človeško oko bolj gladko gibanje.
men se zdi, da teh MCIjev ne ločš bistveno. Če že, morš met prekleto dobr signal, da opaziš. A boš skoz gledu HD kanale, DVDje, BluRay??

Gionni ::

Najbrž ne bom gledu skoz HD kanale, DVDje, BluRay.. Sej tud meni se je zdelo, da je 100Hz za človeško oko več kot dovolj.

Gionni ::

Vprašanje: ali je televizor LG 42VL5590 edge ali full LED?

Blazz ::

edge.

Astral71 ::

Da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar tukaj. Mogoče kdo ve dejanske razlike, ali pa ima lastne izkušnje z LG 42LW5500 ali 42LW5590. Kje je razlika? Podatkom prodajalcev na netu ne gre zaupati, za trgovce pa... vsi vemo kakšno je po večini njihovo dejansko poznavanje tehnike. Želja je led, 107, wireles ali možnost le tega, smart tv... se dobi za tako ceno mogoče kaj drugega? Sem pa na splošno zelo zadovoljen z LG-jem, Plazmo 107 imam že ene 4 leta, dela bp. tudi hišni kino in ostala LG oprema opravlja svojo funkcijo.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Astral71 ()

fpbs ::

42LW5590 omogoča USB snemanje.

Astral71 ::

Dobro.. razumem ... ampak zakaj bi potem imel pri istem ponudniku 42lw5590 nižjo ceno, kot 5500 če je razlika samo ta?

Mrakw ::

Pozdrav

Namen imam kupiti nov televizor ker je stari TV pregorel. Slisal sem, da so najbolši televizorji od LG-ja. Televizija se bo oporabljala za gledanje kanalov in kakšen film visoke kakovosti. Pa me zanima kakšen televizor mi priporočate, ker se jaz bolj malo spoznam na to. V dnevni sobi bi jo dal v omaro... 90cm širine in 59cm visine. Diagonala je pa 100cm. se ne spoznam toliko na to ;) Rad bi tudi da je na več obrokov, da mi olajša plačilo. Baget je 600-700eu.

Lp

king67 ::

Philips 37PFL7606H, M-Tehnika, plačilo preko Pike...

lp,
king67

aja, a LG-ji da so najboljši?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: king67 ()

RejZoR ::

Ta ni slab, sam bi tud izbiral še med LG-jem model LV4500 al pa kakšni najnovejši Philips PFL4007H.
LG ima superiorno podporo USB playbacka vključno z NTFS particijami (HD filmi preko 4GB) in pa podpora podnapisov s šumniki. Pri vseh drugih delajo težave "š" oz "č" črke. Če ti je to pomembno.
Btw, Philips modeli, ki se končajo s 7H (xxPFLxxx7H) sedaj tud podpirajo NTFS. modeli, ki se končajo s 6H pa še ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Siddh ::

edina razlika med philipsi in lgji je to, da vsaj po moje ima philips velko bolj zajebane menije kot pa lg, pa še strašno neodziveni se mi philipsi zdijo
torej vzami nekega lgja :)

RejZoR ::

Philips nima slabih menujev. Edino menu za preurejanje programov pa ima res na retardiranem mestu. To mi ni jasno zakaj ne dajo zadeve na bolj vidno mesto...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fpbs ::

RejZoR je izjavil:

Philips nima slabih menujev. Edino menu za preurejanje programov pa ima res na retardiranem mestu. To mi ni jasno zakaj ne dajo zadeve na bolj vidno mesto...

Vse to bodo uredili Kitajci, oziroma TPVision, ki so Philipsa prevzeli. V nekaterih letošnjih modelih je že vgrajena njihova elektronika.

GrEg3c ::

Ali mogoče ko ve če najnovejši modeli lgja podpirajo zvok ? pač mislim nts al neki takega je kratica, ko se predvaja preko usb klučka.

lp

king67 ::

Za DTS zvok je treba kupiti Samsunga.

lp,
king67

RejZoR ::

fpbs je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Philips nima slabih menujev. Edino menu za preurejanje programov pa ima res na retardiranem mestu. To mi ni jasno zakaj ne dajo zadeve na bolj vidno mesto...

Vse to bodo uredili Kitajci, oziroma TPVision, ki so Philipsa prevzeli. V nekaterih letošnjih modelih je že vgrajena njihova elektronika.


Kdo je proizvajalec nima nobene veze. Kje pa piše, da Philips ne sme designirat menujev in jih poslat proizvajalcu kakšne hočejo imet? Philips je naročnik in če hočejo imet take menuje kot do sedaj jim nihče ne brani takega početja.
Sploh ker bi mal čudno izpadlo če bi imel Philips povsem enake menuje kot kr eni generični brandi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

janezJ ::

Po približno 14 dneh uporabe Philips 42pfl4007h:
+ slika je zelo vredu, pri športih hd natural motion do konca je opazna razlika, nasploh hd material je odličen, tudi preko usb-ja
+ dovolj hitro pomikanje po menujih
+ 3 usb, disk ntfs normalno prepozna, snemanja, pavze nisem preizkusil, imam iptv, naj bi delalo, mkv gre brez normalno čez z dolby digital in podnapisi (poizkusil tri mkv-je),
+ smart tv: 4 slovenske aplikacije (rtvmediateka, voyo, siol, vreme), še ostale youtube_hd, twitter, facebook, ... ipd. Browser za internet je dovolj hiter, ne podpira flasha
+ simpyshare (dlna): odličen, zanimiv pride tudi v kombinaciji z androidom, zaženeš app na telefonu (se naredi server), odpreš simplyshare na tv in že imaš cel telefon na tv, hd video, slike, glasba, brez zatikanja
+ dizajn tv-ja, tanek, stekleno stojalo

-dts ne podpira. Bral sem da je philips nehal vgrajevati v tv-je dts podporo z letom 2010. Tudi passthrough iz pc preko hdmi na tv in potem naprej na reciever dts ne dela, dd normalno, pri 2009 modelu philipsa 8404 mi je to delovalo.
- dinamični kontrast, izboljšava slike, črnina, no ni slabo, ampak se vidi da je edge led, nima local diming, bolje malo izklopit te zadeve
- še kar me moti samodejni format, kateri preko hdmi ne deluje, no saj je že večina v 16:9
- reciever se mi ne prižge samodejno, ko prižgem tv, ugasne ga pa, hehe

Ker je bil zgoraj omenjen tale model, sem nahitro malo opisal mojo 14 dnevno izkušnjo z pfl4007h. Gre za novo serijo philips tv 2012. Kar sem opisal, so moja opažanja v primerjavi z 2009 philips 8404h serijo, ki je bila takrat višje rangiran tv, kot je danes tale 4007 v 2012 lineup, ampak ga nese novi model skoraj v vsem, edino ambilighta nima. Zanimivo je to, da je nek low/mid range, pa dela vse opazno hitreje, od menujev, interneta, branja iz usb, dlna, kontrast je veliko boljši...

kmetek ::

dts ima samo samsung in lg če se ne motim? 4007 niti ni slab model, hud mi je 6007 model hehe.
««
«
1 / 223
»»