» »

RockYou tožen zaradi izgube gesel

RockYou tožen zaradi izgube gesel

CNet - Prejšnji mesec smo pisali o malomarnosti skrbnikov strani RockYou, ki so uporabniška imena in gesla hranili kar v tekstovni obliki v bazi, ki je bila povrhu še občutljiva na napad SQL injection. Kdor izziva nesrečo, si je kriv sam, in tudi v tem primeru se je našel nepridiprav, ki je izkoristil na stežaj odprta vrata in odtujil 30 milijonov uporabniških podatkov. RockYou je reagiral slabo, saj so najprej poskusili vse skupaj zamolčati, nato pa so uporabnike obvestili z veliko zamudo.

Alan Claridge iz Indiane je mnenja, da je takšno varovanje podatkov nedopustno, zato podjetje RockYou toži, ker niso uspeli zagotoviti zaščite podatkov. Tožbo je vložil v ponedeljek na sodišču v San Franciscu, prizadeva pa si, da bi dobila status skupinske tožbe (class action). V tožbi piše, da je RockYou lahkomiselno in zavedno opustil najosnovnejše korake za zaščito podatkov, uporabnike pa obvestil šele 12 dni po vdoru. V devetih točkah jim očita malomarnost, kršitev pogodbe, kršitev kalifornijskih Computer Crime Law in Security Breach Information Act itn. Wendy Zaas, predstavnica podjetja RockYou za stike z javnostmi, je dejala, da so s tožbo seznanjeni in da se bodo srdito branili. Dodala je, da podjetje varnost uporabniških podatkov jemlje zelo resno.

8 komentarjev

ALT ::

edino prav, naj se kar prelevi v class action. bo marsikatera stran premislila o svoji politiki glede varnosti.

arjan_t ::

Dodala je, da podjetje varnost uporabniških podatkov jemlje zelo resno

ni videt

NorK ::

Lahko jemljejo zelo resno, ampak so pač nesposobni.

arjan_t ::

Lahko jemljejo zelo resno, ampak so pač nesposobni.


da to zamolčiš težko šteješ pod nesposobnost

techfreak :) ::

Še dobro da nimajo kar preko javascripta gesla pa imena shranjena ...

Edit: Kje so sploh dobili PHP programerje brez znanja o nevarnosti SQL injection? Oz. kje so se ti programerji učili? Ker povsod opozarjajo na SQL injection nevarnosti, v knjigah, v tutorialih itd.

Zgodovina sprememb…

drola ::

Khm... jaz sem prvič slišal za sql injection kar precej časa po tem, ko sem naletel na prvi tutorial. Posledično sem napisal kar precej nevarne kode... (k sreči ni ničesar od tega več na netu).

Vsaj par let nazaj ni bilo o XSS in o sql injection ničesar v literaturi.
https://drola.si

BlueRunner ::

Za LINQ vem, da "iz škatle" dobiš LINQ to SQL, ki podpira MSSQL, ne vem pa za podporo drugim RDBMS-jem.

linq provider se da obesit praktično na vse , celo na grafično(btw ja obstaja za mysql).

Poudaril to, kar sem rekel. 3rd party ni iz škatle.

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rdečelaske izbirajo najbolje, moški so za raznolikost, ženske za dolžino (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5324159 (19959) MrStein
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914212 (11544) jype
»

RockYou zaradi malomarnega ravnanja z uporabniškimi podatki oglobljen z 250 tisoč dol

Oddelek: Novice / Zasebnost
174473 (3460) hruske
»

PHP vs. ASP.NET vs. $OTHER (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16313125 (10480) Spura
»

Večina gesel ni varnih

Oddelek: Novice / Zasebnost
464827 (3338) Jst

Več podobnih tem