» »

Foxconn namesto Leadteka

Foxconn namesto Leadteka

Slo-Tech - Podjetje Leadtek smo na naši strani vedno čislali in v forumu so bile njegove kartice pogosto predlagane kot izbira pri nakupu. Navduševali so z zanimivimi (beri zmogljivimi) rešitvami hlajenja vedno prevročih grafičnih procesorjev in dobrim navijalskim potencialom.



Vendar kot kaže, se Leadtek umika kot proizvajalec grafičnih kartic. Namesto njega bo na trg vstopil Foxconn, ki ga je do sedaj zalagal z opremo. Podatkov, kaj bo podjetje počelo v prihodnje, kaj točno pomeni vstop Foxconn-a (bo šlo samo za drugo blagovno znamko?), še ni.

To seveda ni prvi umik iz vedno vročega trga grafičnih kartic. Pred leti je grafične kartice prenehalo izdelovati podjetje Hercules, s še bolj slavno (pestro) zgodovino, česar se starejši bralci gotovo spomnite.

30 komentarjev

muzičar ::

Pa saj to ni res. Prvo je šel gigant za ATI grafične zdaj pa še za Nvidia. Škoda. Upam da bo Foxconn nadeljeval kvaliteto in zmogljivost Leadtek-a. Potem bo Foxconn prevzel support za naše Leadtek-ice al kako?

Po 20 letih obstoja gre Leadtek - jaz mislim da je nekaj v ozadju.

Zdaj je novi "kralj" Nvidia kart verjetno Gigabyte.

opeter ::

Tudi MSI in ASUS nista slaba...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dejancek ::

Slava jim. Amen 0:)

klemen22 ::

Dol mi visi. Itak bomo drugje dobili isto kvalitetno robo
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

LOL nič več Leadteka jaz pa mam eno njihovo grafo GeForce2 MX.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klemen22 ::

LOL nič več Leadteka jaz pa mam eno njihovo grafo GeForce2 MX.

Sej jaz mam pa Voodoo3 LOL, pa nič več 3dFxa :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

igor0203 ::

@klemen22: :))

matey19 ::

Če se ne motim je foxcon začel na veliko tržiti svoje matične plošče prej pa je izdeloval samo dele zanje in za grafične.

kita ::

Oni so bli eden izmed izdelovalcev plošč za Intel. Pol so se pa odločl da grejo na svoje. Izgleda, da bi radi imeli čim več!

bmen ::

Foxxcon je eden največjih OEM izdelovalcev rač. komponent (plošče, grafika...) Pred par leti so kupili tudi brand name - Winfast (ki ga je uporabljal Lesadtek) tako, da sedaj le končujejo, kar so začeli.

iz njihove strani:
Foxconn is the registered trade name of Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. In 2005 Hon Hai had sales of $25 billion (USD). !!!LAni so prodali za 25 miliard dolarjev- pa če ostane njim samo 10% je to 2,5 miliarde - pač drobiž!!!

BTW - Foxxconove plate so čisto solidne, če ne celo zelo dobre.
... B ...

pingo76 ::

Pozdravljeni,

podjetje foxconn med drugim izdeluje plošče za intel. Njihove plošče so na las podobne pravim intelkam. Nekaj sem jih dal naprej pa ni bilo še vraga. Vseeno pa ne dam roke v ogenj da so 100% kloni intela. Najverjetneje je pcb enak, malo pa privarčujejo pri elemntih če že... dvomim, da odkrivajo toplo vodo.

Lp,
Pingo

pupsi1984 ::

ma zakon jz sm pa ravn kupu leadtekovo kartico :\

Jok3r ::

zjoki se

Opkow ::

In zdej ko je sel Leadtek ven, ti je ratala kartica neuporabna? Se je spremenila v svinec?

Jaz imam Herkulesovo GF 2 GTS... Kljub temu, da herkula ni vec na trgu graficnih kartic ze leta, mi zacuda se vedno dela brezhibno.

Nehajte ze dajat neumestne komentarje... Z mojim vred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

simnov ::

bla bla če kupiš msi asus xfx his sapphire ... nobena ni kvalitetnejša od dtuge

Ledenko@64 ::

Mi gre vse na jok!

Od Leadteka sem imel GF2 GTS, 5900XT, 6800 GT vse super navijalke!
.::..::.@Mac.::..::.

RejZoR ::

ELSA je bila tisto pravo mwahaha. Sam so ud nehal. Škoda:'(
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Evil mind ::

Poslovimo se od legend.

McNato ::

Se še kdo spomni Diamond MM? In STB? Eni odidejo in pridejo novi.

RejZoR ::

Poznamo poznamo ;)

V omari mi počiva Diamond Stealth III S540 (S3 Savage4 Pro+). Al pa verjetno poznate znamenito Diamond Viper V550/V770 (Riva TNT/TNT2). Za tiste čase zelo cenjena serija kartic.
Diamond se je recimo celo vrnil nazaj na sceno in spet ponuja lastne kartice. Zaenkrat sicer ni nič ob katerem bi dol padal ampak nikol ne veš kdaj s ebojo vrinili v sam vrh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Jaz pa sem imel Creative Graphic Blaster 3D Riva TNT 16 MB. Bilo je zelo drago... skoraj 40k. Leta 1998 to ni bilo malo.
Je pa res, da je Turok: The Dinosaur Hunter pa STAR WARS: Shadow of the Empire šibal na takrat (vsaj zame) nadmočni kvaliteti.

Tako da, tako je, bilo je veliko odličnih proizvajalcev... 3DFx oz. pozneje STB (ko so ga kupil), Diamond, CREATIVE, celo sam ATI. Počasi se lahko poslavljamo tudi od Matroxa (v smislu proizvajanja grafičnih kartic).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looooooka ::

nikol nism meu od njih graficne...ceprou sm parkrat razmislu da bi vzel njihov tv tuner.
drgac pa...ce je ze druga firma da jih zamenja na trgu...OK...ceprou bi blo bols da ostane ta in se ji pridruzi se kksna...

0r9h3us ::

jst pravim, boljš da grejo, kot pa da delajo tako sranje od graf, ko so ble zadnje serije.

mtosev ::

Drugače bo ime WinFast živelo naprej saj bojo tak imenovane Foxconnove grafe. :P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OChack ::

ja ELSA je bla res legenda sam cena pa še bolj, se spomnm da sm mev voodooja2 od Creativa in sm na p166 spilov half-life in celo quake 3 (16-18fps)8-O 8-O 8-O no celo en leadtek GF2MX sm mev, potem pa eno serijo neznanih tajvanskih radeonov noname firm k so pov cenej k orginal, dela pa še kr :P
Int€l inside, IDIOT Outside

McParson ::

a zdej to pomeni da tisti k majo od leadteka da nebojo niti garancije mogli uveljavit???
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

muzičar ::

Seveda jo bomo lahko. Če že ne drugega bo šlo to preko Foxconn-a. Tako ali tako so Winfast.

GaS ::

Za LeadTek lahko recem, da so bili v sami špici. Zdej sicer ne vem, koliko so zares bili, ker sem na ATi-ju. Imam pa se vedno original skatlo od GF2MX, cist ta prvo verzijo, dal 40k s popusti takrat. Ko sem pognal q3 takrat, so mi oci kar skocili na peclje. Prej sem imel namrec v3-2000@3000:P Lepi casi ja..

klemen22 ::

Za LeadTek lahko recem, da so bili v sami špici. Zdej sicer ne vem, koliko so zares bili, ker sem na ATi-ju.

Kako si to misliv. Enkrat rečeš da je super, pol da ne veš?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

GaS ::

Koliko so zares bili je misleno v pretekliku, ker pac firme ni kao vec..Mal sem zakompliciral, sedanjik bi bil ustreznejsi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 8800 GTS

Oddelek: Kaj kupiti
191941 (1062) pinx
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505328 (4407) muzičar
»

Leadtek ostaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
142695 (2039) Tilen
»

Foxconn namesto Leadteka

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304353 (2934) GaS
»

nVidia Geforce 6800 Ultra ali ATi Radeon X800 XT

Oddelek: Kaj kupiti
312483 (1694) kuglvinkl

Več podobnih tem