» »

Internet Explorer 7 je vse bliže

Internet Explorer 7 je vse bliže

Beta News - Microsoftovi programerji, odgovorni za vgrajen internetni brskalnik, dolgo niso izpljunili ničesar revolucionarnega, na drugi strani pa so razvijalci komercialne Opere in odprtokodnega Firefoxa pridno delali. Najboljši dokaz za to so tudi nenehni izbruhi novic o bliskovitem manjšanju Internet Explorerjevega kosa pogače v prid omenjenih konkurentov, ki so jih pred časom opazili tudi pri Microsoftu in se odločili, da nadoknadijo zamujeno ter pripravijo sedmo inačico svojega brskalnika.

Po prvotnih načrtih bi naj bil del novih Oken, nedavno pa je bil izid pomaknjen nazaj, IE 7 bo torej izšel pred Longhornom. Po besedah vodje projekta Chrisa Wilsona je prva beta že pred vrati, vsebovala pa naj bi večino ključnih funkcij, zaradi katerih uporabniki bežijo h konkurenčnim produktom. Na čelu čete so seveda popularni zavihki, sledijo pa poslastice za spletne oblikovalce - izboljšana podpora CSSu in prosojnim datotekam PNG. Omenjene zadeve so v Operi in Firefoxu do neke mere že podprte, a do sedaj na večjih spletnih straneh niso bile izkoriščene ravno zaradi nekompatibilnosti z Internet Explorerjem, tako da lahko ob izidu sedmice pričakujemo tudi bolj inovativne spletne izdelke. Govori se še o boljši SSL podpori, varnost brskalnika pa naj bi bila zvišana zaradi poganjanja v načinu z omejenimi uporabniškimi pravicami.

Na BetaNews lahko preberete celotno novico, več splošnih informacij vam je na voljo na uradnem Microsoftovem IEBlogu, kjer lahko tudi predlagate funkcije, ki bi jih radi videli v brskalniku. Kakorkoli že, to poletje bo veselo.

41 komentarjev

tha_man ::

Bomo probali ne? :) Sm če ne bo konkretno boljši od Firefoxa ne bom prešaltal, ker mi je bedno imet programe integrirane v sistem, tk da je brez reinštalacije le-tega praktično nemogoče porihtat če se kaj konkretno sesuje. Se mi je že zgodilo tako z IEjem kot s Firefoxom (pri prvem napaka neznana, pri FF pa se je sesul profil). FF sem preprosto reinštaliral, pri IE je blo treba na novo nameščat windowse. Juhej! :\ ;(

Je pa boljša podpora standardom v vsakem primeru zelo dobrodošla, sploh za razvijalce spletnih strani.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()

R33D3M33R ::

To je res, ampak še vedno bo večina ljudi ostajala na IE 6, ker se jim pač ne da downloadati, tega ne znajo (drugače bi verjetno šli na alternative) ali pa so "zadovoljni" z IE 6. Take so moje izkušnje.
Škoda, lahko bi še izdali kak obliž za IE 6 v obliki windows update in mu dodali te funkcije.

Sicer pa btw. za uporabnike modemov je bil download IE vedno overkill. In ne mislim si ga nameščati razen če ga najdem na kakem cdju:\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

darkolord ::

V Longhornu bo IE 8

B-D_ ::

Za uporabe modemov je bilokateri browser overkill... itaq ne rabiš ne vem kaj updejtat za 500kB prometa mesečno.

Enivej, po toči zvoniti je prepozno. Sedaj je folk že dodobra spoznal edini pravi brezplačen in spodoben browser v igri, Firefox, in pogača IEja se je tako kmalu začela hitro manjšati. To bodo z novim IEjem lahko le upočasnili, ustavili pa, dokler se bo Firefox naprej razvijal, zagotovo ne bodo več.

Seveda upoštevajoč faktor idiotov, ki ne znajo updejtati, nikoli ne more Firefox doseči velike večine... toda to je že samoumevno, da takim uspeva inštalirati samo spyware, kaj uporabnega pa zagotovo ne. :\

ČIP 008 ::

Zadnji čas da posodobijo ta internetni sesalec virusov.>:D

darkolord ::

B-D_: Edini?

Jaffa ::

Kaj eni se prav trudite, da dobite virus, al kaj ? Al kak spy ? Men nekak ne rata...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dr_M ::

darkolord: ja edini brezplacen :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Opera je brezplacna :P

MrStein ::

Jaffa, ti dam naslove mojih "kolegov" ?
Ne-računalniških-genijev ?

In ne, ne vem kak jim rata. Vem le, da jim rata.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dr_M ::

ne rabis bit racunalniski (ne)genij, da dubis viruse in worme. samo IE mors uporabljat in si na dobri poti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

darkolord, tistala o IE8 je zelo zanimiva. Upam, da drzi.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Jaffa ::

Ja, sej to vem in razumem. Delam v servisu tud, tak da razumem. Sam tu na pišete glih tak, kot da ste vi tisti, ki imate polno virusov... Ne vem, kak moja seka ne zna pridelat z IE oz. nasploh nobenga spy-a oz. virusa. 8-) Pa je "Ne-računalniški-genij, ki kr dosti prčka po netu, ircu...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

MrStein ::

Mogoče ma njen PC enga dobrega admina ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

Internet Explorer: leading the pack from behind :D
I am NaN, I am a free man!

darkolord ::

Microsoft: jasno da drzi :D

klik (isci "IE 8")

Microsoft ::

Zelo vredu!:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_n00b_ ::

In zakaj je to kaj posebnega? JEBESH IE! MOZZILA RULA!!! >:D

Sl4v3 ::

Varnost bo v novem IE kao izboljšana in če bo res se lahko s FF zgodi še kaj tragičnega. Razen, če bodo hitro ukrepali in še izboljšali Firefox, kar vemo da bodo.
Če ne oni bo pa Opera.:P

IE bo verjetno zavzel preveč CPU-ja, sicer ga že zdej, ampak z zavihki in še čem podobnim...


FF rules!:D
Umri mlad, da bos lep okostnjak!

mavec ::

Ostal bom pri FF pa zaradi mene če dajo ven IE10 itak je tok hroščat poleg tega pa M$ ne nudi enake izbire vsem. Seveda če je njihov OS potem mora biti še njihov browser ;(( , pač svinjarija od svinjarije.
Če IE ne bi bil integriral v Win potem bi bila zgodba sigurno povsem drugačna.

BendeR ::

IE bo verjetno zavzel preveč CPU-ja, sicer ga že zdej, ampak z zavihki in še čem podobnim...


Ne bi začeli s prmerjavo požrešnosti med IE in FF, ker bi se za FF slabo končalo.

Ostal bom pri FF pa zaradi mene če dajo ven IE10 itak je tok hroščat poleg tega pa M$ ne nudi enake izbire vsem


Hm, če je kaj hroščatega, je to FF. Ne govorim, da je IE brez bugov (zagotovo jih ima), a v primerjavi z FF je to le kapljva v morje.

Seveda če je njihov OS potem mora biti še njihov browser ;(( , pač svinjarija od svinjarije.


Oni razvijajo os in seveda bodo oni določili, če bo not browser. Potem tudi v KDE in podobnih delovnih okoljih v linuxu ne bi smelo bit zraven browserja, a je vseeno.

P.S. Da ne bo pomote, tudi sam sem uporabnik FF že od 0.2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Bass0 ::

Integracija v OS je kar dobra stvar, seveda če sistem deluje v redu na dolgi rok, kar morajo Windowsi in njihovi uporabniki (!) še doseči.

Opera in Firefox imata vsak svoje bonbončke... Opera shrani tvoje osebne podatke, kot so polno ime, naslov, e-poštni naslov itd., tako da ti jih ni treba ponovno vpisovati vsakič, ko se prijavljaš na novo spletno storitev. Vgrajene ima zelo uporabne funkcije, kot so napredno ravnanje z zavihki, ukazi z gestami miške itd. Firefox ponuja to in še več z razširitvami, kjer dobiš tudi npr. integracijo z Gmailom - celo mailto: povezave odprejo Gmailov "Compose message"!

Če temu dodamo še integracijo v OS, skupno (in posledično zmanjšano) rabo pomnilnika, hitrost in odzivnost, preprosto ravnanje z multimediji in dokumenti, učinkovito shranjevanje in zaščito osebnih podatkov itd., potem imamo zmagovalca. Bo IE vse to? Komaj čakam, da izvem. :)

darkolord ::

Bass0: Opera zna tudi delat z GMailom... ma pa tudi ze vgrajen mail klient :P

jype ::

Tudi mozilla ima vgrajen e-mail client. Opera je mogoce "brezplacna" (ceprav meni ves cas kaze reklame, ker je nisem kupil), ampak "free" pa ziher ni.

darkolord ::

"free" pomeni tudi brezplacno

jype ::

Za nekatere od nas je "free" as in speech pomembnejse od "free" as in beer.

Pa ne da bi od browserja to zahteval. Opero redno uporabljam, ker na OS X edina lepo rendra print media na papir, skupaj s sumniki. Ampak vseeno upam, da bo nekega dne to zmogla tudi Mozilla.

B-D_ ::

Kolk mate eni kompleksov okol ene simple besedice "free"... :\

Logika je simple:
Plačaš 0 $ in imaš legalno verzijo programa - to je free
Plačaš 0 $ in imaš ilegalno "popravljeno" verzijo programa - to pač ni free (čeprav je v bistvu še vedno)

skratka: nehite filozofirat :D če znaš uporabljat net je vse zastonj, sam da so ene stvari malce bolj legalne kot druge

Spajky ::

Jest sem na mojih W98seLite in IE5.01sp2 (samo goli Web browser-kot program! +vsi poporavki+najnujnejši dodatki=3Mb) + MyIE_Lite add_on (1,5Mb) čisto zadovoljen (95% uporabnikov z IE ali drugim brovserjem ne rabi IMHO več features). Nobenega s*anja na disku že lep čas, hitro delovanje; probal sem vse alternative pred časom in se vedno hitro vrnil nazaj! Mislim, da vseh "strašnih" features novejših verzij povprečna Micka ali Janez ne rabi (še jest ne!, za "šminkerijo" me pa boli k*), zato pa rabita malo osnovne "zdrave" pameti pri uporabi interneta! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jype ::

B-D_: ti pa ne prihajas z racunalniskega podrocja, ane?

Logika je simple: ali lahko popravljas source in se enkrat prevedes (in po moznosti posljes kolegom), ko te nekaj matra, ali pa tega ne mores.

Bass0 ::

Darkolord: Opera zna tudi delat z GMailom... ma pa tudi ze vgrajen mail klient


V Operi ni podpore za RTF pisanje v Gmailu, mailto: ne deluje prav dobro, ni možnosti opozorila o novih sporočilih, razen preko RSS-a, ki mi v Operi tudi ni všeč... POP3 predal pa ni ravno smisel Gmaila. Tako da:

Gmail + Firefox = 8-)

Gmail + Opera = :|

Čakam na novo verzijo Opere!

[EDIT]

Gmail eats disk space in Opera 8

Gmail+Opera = ;(

[/EDIT]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

MrStein ::

Pol je tudi windows free in brezplačen.
(pa še reklam ne kaže)
((no ja, če jih pol ne ujameš nekje med browsanjem...))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Bass0: Assuming that this problem is related to Gmail's use of caching & Javascript, I guess we can avoid it by using the plain HTML interface.

klemen22 ::

Hja na stopnji brskalnikov bomo težko doživeli kakšno neverjetno revolucijo tako iz strani MSja kot iz strani Mozille, Opere,.. Važn je da se odpirajo strani in da vsebuje zavihke. Brez veze se neki kregat.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

B-D_ ::

Pač uporabljaš tolk dobrega, kot si sam sposoben... ;) za lamerje, ki niti to, kaj je net ne vedo, je itaq vsak drek dober. Firefox pač postane par stokrat boljši, ko ga ima v rokah sposoben uporabnik, ki zna inštalirat samo extensione katere potrebuje in si zna v css fajlih prilagodit izgled po svojih željah in potrebah. Da about:config tweakanja ne omenjam.

Ako si bumbar pač raje plačaš, da nekdo drug naredi zate neki "user friendly" gumbek (ki potem ko te nategnejo za keš za "nagrado" odstrani banner) katerega potem l33t tlinajstletni heker doma zna kliknit in kar naenkrat "popravit" browser. 8-O did I doo dat?

Kateri spyware harvester tajnice uporabljajo pa itaq že vrabci čivkajo... o takih talentih ki ljubijo IE pa raje berite v "kopiraj/prilepi" novici. :D

jype ::

Ma, problem IE je, da dela skodo tudi nam, power userjem, ker izredno olajsa lamerjem, da pohabijo masino, ki potem poskusa pohabit celoten internet, pa tega sploh ne vejo.

Zato bi jaz rad videl, da bi Microsoft varnost vzel resneje ze malo prej. Saj me ne moti njihov trzni delez, moti me njihova kvaliteta storitve, ki slabo vpliva na javno infrastrukturo.

darkolord ::

Ako si bumbar pač raje plačaš, da nekdo drug naredi zate neki "user friendly" gumbek

Malo neumna izjava... verjetno ti potemtakem surfas s telnetom oziroma ekvivalentom le-tega?

64202 ::

Mah kaj, on je tak car, da z voltmetrom prebere bite z nogic rama in si potem v glavi renderira pejdz :)
I am NaN, I am a free man!

darkolord ::

:)

OwcA ::

64202 ne bit pussy z voltmetrom. Pravi dedec zagrize v PCB. Namest odpiranja popupov pol sicer z ušesi migaš, ampak to so že podrobnosti. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Microsoft ::

LOL
Sah mat z volt metrom!:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BaToCarx ::

Jao, multimeter r0x.:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica IE7 brez WGA

Oddelek: Novice / Brskalniki
194949 (3155) Trdi
»

IE 7 preko samodejnih posodobitev

Oddelek: Novice / Brskalniki
263608 (2535) neoto
»

Opera skladna z Acid2

Oddelek: Novice / Brskalniki
294922 (3227) R33D3M33R
»

Spletne urice: Zakaj sem obupal nad AJAXom?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
193727 (2526) IceBreakr

Več podobnih tem