»

Izdan popravek za Microsoft Office 2003

Newsfactor - Microsoft je izdal t.i. "critical update" za svoj najnovejši izdelek na trgu - Microsoft Office 2003 - in sicer že dva tedna po tem, ko je le-ta prišel na tržišče. Popravek naj bi odpravil napako, ki je uporabniku onemogočala odpiranje ali shranjevanje datotek, ki vsebuje OfficeArt sliko, ki pa je bila popravljana ali shranjena v prješnji različici Officea. Vodilni na Microsoftu pravijo, da je to še relativno nov izdelek, ter da prodaja še ni stekla s polno paro in da bo do takrat, ko bo dosegel večjo popularnost, popolnoma "delujoč". Upajmo da bo res tako, saj navsezadnje le ni zastonj. Popravek in novica.

Dodatek alien-w: Microsoftova stran o popravku in novica na CRN.

8 komentarjev

Microsoft lovi pisca virusov

Silicon - Gotovo se še spomnite virusne mrzlice, ko sta Blaster v večji in SoBig v manjši meri pustošila po širnem spletu. No, kasneje se je pojavilo nekaj izpeljank oz. predelav virusov, katerih avtorje so večinoma polovili, a še vedno ostaja uganka, kdo je prvotna virusa napisal in spustil v svet. Microsoft je tako danes razpisal 250.000 dolarjev nagrade za vsako informacijo, ki bo vodila do prijetja avtorja bodisi Blasterja ali SoBiga. Če nemara veste, kje se skrivata oba, pa boste dobili kar pol milijona, če boste seveda to informaciji delili z redmondskim velikanom. Več o tem.

21 komentarjev

Fedora Core 1 je zunaj ...

Red Hat - ... z manjšo zakasnitvijo, saj je bila izdaja Fedora Core 1 predvidena za 3. november.

Fedora Core je nadaljevanje RedHat linije Linuxa, ki je prišla do številke 9, ko se je podjetje odločilo, da je Linux postal dovolj resna zadeva, da jo bo ponujalo samo podjetjem. Kodo in razvoj je prepustilo "skupnosti", ki jo bo podpiralo in od nje črpalo rezultate. Težava je bila predvsem v tempu izdaj, to je 2-3 verzije na leto, ki ga bo sedaj imela Fedora. Proizvajalci strežniškega SW kot je Oracle, SAP ... (in tudi namiznega za poslovno uporabo) mu ne sledijo, oziroma se jim ne splača testirati in prilagajati SW za vsako različico linuxa posebej. Enterprise izdaje pa prihajajo na leto do dve (kot Microsoft), zato so bolj preizkušene in primerne za poslovno uporabo, niso pa več zastonj. Koda je še vedno zastonj, saj po GPL licenci mora biti, vendar je izvorna in jo je treba prevesti ter povezati (compile & link) - stvar za resnične entuzijaste, torej.

Hekerski tempo je očitno preveč hud...

16 komentarjev

Catalyst 3.9 izšli

vir: ATI
ATI - Kot je navada že zadnjih nekaj mesecev so tudi tokrat z novim mesecem prišli tudi novi ATi-jevi gonilniki za grafične kartice. Ker ste verjetno vsi slišali za mrtve monitorje in pregrete grafične kartice, ki naj bi jih povzročali Canibalysti™ 3.8, vam je jasno, da so bili tokratni gonilniki še posebej težko pričakovani.

Iz razumljivih razlogov je, kljub pomanjkanju konkretnih dokazov, veliko ljudi vseeno raje preskočilo/odinštaliralo Catalyste 3.8 in bilo tako primoranih potrpeti kak hrošč več kot bi bilo sicer potrebno. Glede mrtvih monitorjev je res težko komentirati, a dejstvo obstaja, da je bilo zelo malo konkretnih primerov/dokazov in zelo veliko govoričenja/ugibanja. Verjetno je bila kriva ne ravno najboljša oprema, ki ni bila sposobna prenesti tistega, kar bi praviloma morala. Po...

32 komentarjev

Se bo Silicijeva dolina morala preimenovati?

Slashdot - Ob vse večji porabi toka in posledično oddani toploti današnjih in še posebej prihajajočih procesorjev se tako Intel kot AMD ozirata po nadomestilih za silicij, saj ta preveč "pušča". To pomeni, da je na vratih, ki določajo stanje tranzistorja (vklopljen, izklopljen), nekaj napetosti, tudi ko so "zaprta". Kar je še huje, s tem, ko manjšamo elemente, tanjšamo tudi izolacijsko plast, kar le še povečuje puščanje. Prihajajoči procesorji iz Intelovih logov bodo imeli na primer to plast debelo le štiri do pet atomov.

Dosedanja rešitev vseh teh zagat je bila, da povečamo preklopno napetost, kar pa ima žal neljube posledice v obliki močnejšega gretja. Se pa da ta problem rešiti tudi bolje elegantno. Namesto puščajočega silicija uporabimo kovino. Kakšno zlitino natanko še nihče ne ve natančno (ali pa hudobnež molči in si mane roke ob misli na bogastvo, ki ga čaka), vseeno pa naj bi se čipi s takšnimi vrati pojavili leta 2007, skupaj s 45 nm tehnologijo izdelave.

16 komentarjev