»

Qimonda rešena

Reuters - Prejšnji teden smo poročali, da se tajvanski, korejski in tudi nemški proizvajalci pomnilnika obračajo na svoje vlade, da naj jih z infuzijo prepotrebnega kapitala rešijo propada. Takrat je bilo še vse skupaj neuradno, danes pa si Nemci o tem že upajo govoriti na glas.

Nemška Qimonda, ki je dejansko hčerinsko podjetje Infineona, je danes objavila, da se je z nemško in portugalsko vlado uspela dogovoriti o pomoči. Zvezna dežela Saška bo posodila 150 milijonov evrov, 100 milijonov bo primaknila portugalska banka v državni lasti Caixa Geral de Depósitos, 75 milijonov pa mama Infineon. Qimonda namreč zaposluje 3200 ljudi v Dresdnu in 2000 Portugalcev v Vili do Conde, tako da je interes obojih, da podjetje izplava. Izvršni direktor Qimonde Kin Wah Loh je dejal, da bodo z zbranimi sredstvi okrepili razvoj in raziskave ter končno prešli na 46 nm Burried Wordline tehnologijo izdelave pomnilnika, ki bo izboljšala izkoriščenje rezin in znižala stroške proizvodnje. Delnice podjetja so danes

8 komentarjev

Strojni dodatek za anonimno surfanje po internetu JanusPA

JanusPA

Slo-Tech - Kyle Williams in Martin Peck, avtorja programske opreme za anonimno uporabo spleta JanusVM (gre za virtualni stroj, ki deluje v okolju Windows (2000/XP/2003) in Linux), sta se lotila še bolj univerzalnega projekta.

Razvila sta namreč napravo Janus Privacy Adapter.

Gre za majhen usmerjevalnik, ki ves TCP promet preusmeri na Tor omrežje ali OpenVPN strežnik (na njega preusmeri tudi UDP, ICMP, itd.). Vsebuje dva mrežna priključka, napaja pa se preko adapterja ali dveh USB priključkov.



Naprava je sicer še v razvoju, vendar že deluje, po besedah avtorjev pa manjka le še ustrezna dokumentacija, privlačno ohišje ter nekaj malega optimizacije programske kode, kar vse avtorja že pridno dopolnjujeta.

Očitno je JanusPA prva...

46 komentarjev

Diski se nezadržno cenijo

ComputerBase - Poročali smo že, da se pomnilnik zaradi kopičenja zalog in manjše potrošnje ceni prek vseh meja, nič kaj drugačne zgodbe pa pišejo trdi diski. V Nemčiji ugotavljajo, da poldrugi terabajt diskovja stane le še 110 evrov, kar pomeni, da gigabajt stane le še dobrih sedem centov (gre za Seagateovo Barracuda 7200.11). Podobne cene na gigabajt dosegajo tudi manjši terabajtni predstavniki (75 ali 80 evrov, odvisno od števila obratov) in tri četrt terabajta veliki modeli (60 evrov). Kaj pa pri nas? Cene so prav tako padle, vendar pa nekoliko zaostajajo oz. presegajo, kakor hočete, nemške. Za primerljive izdelke boste odšteli vsaj 30 odstotkov več.

83 komentarjev

Googlova božičnica bo telefon

Neowin - Google je letos že objavil, da bo moral zavoljo varčevanja nekoliko omejiti bonitete zaposlenih in odsloviti nekaj pogodbenih sodelavcev, a to ne pomeni, da se inženirjem ne obeta več noben priboljšek. To pot božičnice ne bodo delili v denarju, temveč jim bodo poklonili smartphone T-Mobile G1, ki so ga letos obilno reklamirali. Na njih bo tekel Googlov Android in ne bo zaklenjen na posamezno omrežje. Logično, saj ima Google zaposlene v mnogo državah sveta, pa še brez SIM-kartic jih bodo poslali. Šlo bo za posebno edicijo za Googlovce, ki bo imela priložen 'droid' na zadnji strani in možnost delovanja kot naprava WiFi.

Priznati je treba, da gre za dobro promocijsko potezo Googla. Poleg tega pa jih nedvomno lahko kmalu pričakujemo tudi na Ebayu.

10 komentarjev