The Verge - Pandemija koronavirusa je močno povečala zanimanje za teledelo in zanj potrebna komunikacijska orodja, zaradi česar sta se zadnje mesece v neizprosen boj za stranke spustila Slack in Microsoft s svojimi Teams. Direktor Slacka, Stewart Butterfield, je v nedavnem intervjuju celo izjavil, da je Microsoft morda kar preveč nezdravo zaposlen z ubijanjem njihovega podjetja.
Tudi zato je Slack včeraj najavil partnerstvo z Amazonom, med drugim bodo Amazonovi zaposleni začeli uporabljati njihovo komunikacijsko platformo, Slack pa naj bi za temelj svojega govornega in video komuniciranja poslej uporabljal Amazonov Chime.
Slack je v prvem letošnjem četrtletju, ki ga zaznamovala karantena, dobil 12.000 novih naročnikov njihove plačljive storitve, skupaj z brezplačnimi uporabniki pa 90.000. V tem času so zabeležili 202 milijona ameriških dolarjev prihodkov, kar je za polovico več, kot v primerljivem lanskem obdobju. Kljub temu vlagatelji niso bili zadovoljni, delnice podjetja so po objavi rezultatov strmoglavile za 16 odstotkov.
Butterfield je pred včerajšnjim četrtletnim poročilom spomnil tudi na trenutno dogajanje v ZDA. Imenoval ga je človeška kriza, povzročena z generacijami sistematičnega rasizma in bele nadvlade. "To krizo smo napravil sami, ni je zakrivila narava, zato moramo vsi zahtevati, da se te stvari popravijo. Molk je luksuz, ki si ga ta trenutek ne moremo privoščiti," je še dodal.
Kolikor je ze Slack deblien s svojimi stalnimi spremembami na slabse in precej rednimi crashi (sploh med daljsimi klici, kjer poteka screen sharing), Teams pac ne pride blizu ... M$ zmaga se z enim kretenizmom od spywara
"Molk je luksuz, ki si ga ta trenutek ne moremo privoščiti" Komaj čakam dan, da si ne bomo več mogli privoščit antirasizma. Res mi gre že na bruhanje od tega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
Hja, Teams se je pri nas res prijel. Po eni strani je mal scary ta odvisnost od Microsofta, po drugi strani pa pač od enega IT velikana v vsakem primeru si v sodobnem IT svetu odvisen.
Dober za sprotni chat, recimo, slab za vse ostalo. Scrollanje navzgor povzroči glavobol, search je sicer zdaj nekaj boljši, a še vedno daleč od uporabnega. Včasih si Slackbot-a lahko mutal, zdaj več ne moreš. So se namesto nas odločili, da je preveč pomemben.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.
Bloat ware. Vso to Silicon Valley sranje je treba splaknit po kanalizaciji. Tako osnovni program kot je Slack pa požre RAMa in procesorja in ima megabajtno kilažo kot da je photoshop, se stalno sesuva in freeza, ko je povezanih več uporabnikov kjer je dovolj da en izmed njih screen-shara... In to samo zato, ker 90% kode je spyware/data mining.
software je šel v zadnjih letih v kurac z temi electron in podobnimi browser engine aplikacijami najbol zaskrblujoče je da tud velke firme ki ne morjo met izgovora da prišparajo denar za developanje počnejo isto...
isti kurac je discord, skype, logitech g-hub, epic games launcher .... še za microsoft office mam občutek da je zdej narjen v nekem browser engine-u
software je šel v zadnjih letih v kurac z temi electron in podobnimi browser engine aplikacijami najbol zaskrblujoče je da tud velke firme ki ne morjo met izgovora da prišparajo denar za developanje počnejo isto...
isti kurac je discord, skype, logitech g-hub, epic games launcher .... še za microsoft office mam občutek da je zdej narjen v nekem browser engine-u
Dobrodosli v krasni novi svet leta 2020, kjer se desktop aplikacije delajo z javascript in electronom web aplikacije pa v C-ju na webasm.
MVC je dizajn principle in nima nič z dejanskim frameworkom. Predvsem je popularen v xaml frameworking.
Drugače pa če je front end v browser enginu ni problem, browser engini so dejansko lepo optimizirani za front end ker so toliko popularni da se v to veliko vlaga. Drugo je backend, javascript preko browser engina za backend operacije je dizaster. Zdaj ko pride dobra podpora za wasm potem bo tudi to ok, kdaj bo to težko reči ampak jaz mislim da bo wasm slej ko prej podprt nativno direkt v linux kernelu in Windows jedru.