To bo imelo za njihove stranke en kup ličnih prednosti: pridobile bodo polnovredni bančni račun z možnostjo prejemanja evrskih ali bitcoin depozitov (plače, avtorski honorarji, itd.), avtomatsko pretvorbo med evri in BTC-ji, številko računa (IBAN), debetno kartico, hitrejša in avtomatizirana mednarodna nakazila SWIFT ter vladno kritje depozitov do višine v protivrednosti 100000EUR skozi zavarovalno shemo. Trgovci bodo lahko vključili BTC kot veljavno plačilno sredstvo, brez strahu pred pravnimi zdrahami z davkarijo. Paymium sam pa si zdaj obeta dodatne vire kapitala, saj ne skrivajo ambicij za rast.
Slaba stran sodelovanja, če ji lahko tako rečemo, je obveznost spoštovanja bančne regulative, zlasti glede vladnega nadzora in samodejnega spremljanja prometa v iskanju goljufivih transakcij ali pranja denarja. O tem smo že pisali. Volumni trgovanja z digitalno valuto postajajo zadosti veliki, da vzbujajo vladno pozornost. Kako se bo bitcoin kot valuta znašel v tem hibridnem režimu, bomo zato seveda še poročali.
Torej francoske banke bodo prve pri tem ... kaj nekaj počnejo naše v tem času
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
huh, očito se stvari pospešeno razvijajo. bo očitno treba skočiti na BC vlak ko je še ugodno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
Če hoče valuta uspet, potem je edino normalno, da se tudi uporablja normalno, kot ostale valute, torej na bankah. Point BitCoina je namreč da ni centralne banke, kot pri EUR, ki lahko tiska denar, ne da sploh ni bank.
A ni zadeva tko narejena, da je omejena navzgor? Pa da naj bi se nehalo racunat ne vem kerga leta(po neki krivulji). Kje je smisel, da se pol banke dela do takrat. In ja...se zmeraj mislim, da jih vecina uporablja zaradi anonimnosti in ne nekega bolj "fer sistema", kjer te banke ne nategujejo.
Tut uporaba za anonimnost je bolj enostavna z popularno valuto, kot z nepopularno. Predvsem pa lahko iz svoje gore anonimnega keša en majhne delček naložiš na tako banko in uporablaš bitcone pri plačilu z kreditko kartico/paypalom in na tak način denar porabljaš. Pač popularnost valute pomeni, da jo je veliko lažje dobiti, skriti in tudi porabiti.
Glede na to, da je število bitcoin-ov končno, je ob povečanem poslovanju za pričakovati tudi rast vrednosti. Trenutni dolgoročni depoziti so okoli 5%, tukaj je možnost za večje procente. Koliko pa je to kaj tvegano? Do sprejetja omejevalnih zakonov vrednost verjetno ne bo začela padati - ali pač?
Glugy> sem prepričan da bo kmal tud kak zakon za bitcoine al pa regulativa obstajala in da bodo skušal politiki kako sraje nardit.
Ja, jaz tudi. Celoten sistem je zasnovan tako, da je matematično nemogoče določiti vir in ponor denarja v omrežju. Seveda obstaja cela vrsta možnosti, kako izničiti te lastnosti, a ob pravilni uporabi je to zelo težko celo za zelo bogate in močne institucije.
kogledom> Glede na to, da je število bitcoin-ov končno, je ob povečanem poslovanju za pričakovati tudi rast vrednosti. Trenutni dolgoročni depoziti so okoli 5%, tukaj je možnost za večje procente. Koliko pa je to kaj tvegano? Do sprejetja omejevalnih zakonov vrednost verjetno ne bo začela padati - ali pač?
Nihče ti ne more zagotoviti, da se splača vlaganje v bitcoin, ker gre le za abstrakten matematični koncept. Vrednosti so, enako kot pri vseh ostalih rečeh, odvisne od ponudbe in povpraševanja, ta pa vsaj v trenutni bitcoin ekonomiji predvsem od psihologije.