BBC - BBC objavlja zanimive rezultate študije o iskalnih navadah internetnih uporabnikov. Študija ugotavlja, da uporabniki od iskalnika pričakujejo relevantne zadetke že na prvi strani, običajno pa pregledajo tri strani, preden obupajo. Na prvi strani zadetkov najde želeno 62 odstotkov uporabnikov, med prvimi tremi stranmi pa kar 90. Zanimivo je, da jih le 41 % v primeru neuspeha poizkusi z drugimi ključnimi besedami ali iskalniki. Razumljivo je, da želijo podjetja svoje spletne strani čim višje rangirane, saj izpis na prvi strani pomeni več klikov, več prometa in več denarja, dodajo raziskovalci.
Jezst ponavad odklikam do 10 strani če prej ne najdem željenega stuffa. Dlje se mi ponavad ne da. Edino pri slikah grem ponavad tud dlje, sploh če iščem kej zlo specifičnega.
če po par straneh ne najdem iskanega, poskusim bolj omejiti iskanje (dodatne besede, izločanje ponavljajočih nerelevantnih besed...). tako da me sploh ne preseneča, da večina po treh straneh obupa; presenetil me je edino nizek procent tistih, ko poskusijo s ponovnim iskanjem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
hmm. jaz nikoli ne grem dlje od prve strani. pa redko kdaj se mi zgodi da tam ni prave zadeve. oziroma v 70% primerov ko kaj iščem po nezadovoljni prvi strani redefiniram keywordse.. včasih tudi po 5x.
Čakajte malo. Kaj je sedaj to ena stran? Privzeto 10 zadetkov, ali največ - 100 zadetkov?
Namreč jaz ne iščem dlje od prve strani, razen če iščem slike. Imam pa nastavljeno, da mi vrne 100 zadetkov na stran. Tako da grem ponavadi do konca strani, potem pa se malo bolj potrudim povedati, kaj točno želim. Le pri slikah me moti, da se ne da nastaviti večjega števila zadetkov / slik.
Privzeto. Povprečen lolek nima pojma da se da gugl tud "nastavljat". Povprečen lolek niti ne ve da lahko "uporablja navednice"... kej šele kaj drugega.
Verjetno kar vsi govorimo o defaultu. Meni se defaulti pri tem zdijo kar luštni. Če ne najdeš na prvi strani, iščeš nekaj zelo pogostega (ali v področju z veliko plevela) ali pa si slabo definiral iskalne pojme. V prvem primeru pač iščeš še par stvari naprej. Če si pa tak tip človeka, da raje manj razmišljaš pri keywordu in potem po hitrem preletu ogromne količine zadetkov zelo lahko najdeš, kar iščeš, ti pa verjetno taka nastavitev zelo prav pride. Ampak taki sploh niste zajeti v študiji, I guess .
Kami, o kakšnih problemih govoriš? Pri iskanju rešitve (zelo specifičnih) programerskih problemov se iskalniki zelo slabo obnesejo. Zato me zanima, kako bo, ko bodo beta zagnali Krugle. Obeta veliko na tem področju.
Tudi sam spadam v to kategorijo "tretje podstrani". Na Googlu imam namreč nastavljen prikaz 100tih zadetkov. Več ne gledam, redko sploh do polovice - raje redefiniram query.
Odvisno kaj iščeš. Strani tipa "www.rožica.com" se začno pojavljati šele od tretje strani naprej Če iščeš podatke o kakem uporabnem programu, ki naj bi rešil tvoj problemček, je ponavadi tako, da na prvi strani nadeš samo cenike in reklame, na drugi strani najdeš kaj ta program pravzaprav počne, na tretji strani najdeš "download" in na četrti strani "crack"
Pri iskanju porna je podobno, saj se "prave" strani pojavijo šele po tretji strani
Če pa iščeš javno dostopne informacije pa nimaš kaj iskati na podstraneh, ker je bolj natančna nastavitev ključnih besed precej hitrejša metoda. Tako, da brskanje po drugi in tretji strani pomeni samo, da nimaš pojma o iskanju ali, da si prelen, da bi dodal kakšno ključno besedo.
Jaz imam 100 zadetkov na stran in skoraj nikoli ne pridem do tretje strani, celo do druge ne. 10 zadetkov je absolutno premalo, približno 50 pa je OK.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
Saj sem rekel, odvisno od tvojega načina iskanja. Mislim, da je za računalništva neuke (ki predstavljajo večino) default ravno pravšnji. In slučajno je zame tudi.