»

Bartoni, drugikrat

več strani -

O Bartonih smo danes že poročali. Ogledali ste si lahko teoretičen članek X-Bit Labsovcev, sedaj, ko se oboroženi z vsemi informacijami, pa je na vrsti praksa -- testi. Ne mislim dolgoveziti, teste si oglejte kar sami:

Pa imate dobršno mero branja za dolg ponedeljkov večer, ako nimate na urniku kaj edukativnega branja.

11 komentarjev

Bartoni

X-Bit Labs -

Na X-Bit Labs so objavili nov članek o računalniških komponentah. Tokrat so se odločili testirati tri AMD-jeve paradne konje -- AthlonXP 2500+, 2800+ ter 3000+ procesorje na Barton jedru. Pravzaprav ni šlo za pravi test, saj procesorjev niso primerjali neposredno po velikosti, marveč so se ogledali njihovo zgradbo, karakteristike, ceno, kompatibilnost ter količino oddane toplote v okolje. Klik! za vse informacije o Bartonih.

36 komentarjev

Opteroni ...

X-Bit Labs -

Izid Opteronov je vedno težje pričakovan in komaj čakamo, da bo vendarle napočil tisti 22. april, ko se bo njihova prodaja uradno pričela. Do takrat nam ostanejo le špekulacije in premlevanje vseh mogočih podatkov o novih procesorjih, ki so že na voljo. Začnimo s frekvencami. Opteroni bodo sprva dobavljivi s takti 1,40, 1,60 ter 1,80 GHz, kasneje pa se jim bo pridružil tudi dvogigaherčni bratec. X-Bit Labsovcem pa je celo uspelo dobiti shemo jedra novih procesorjev.

Označbe na njej predstavljajo:
  • Logo 1: AMD Trademark logo,
  • Logo 2: AMD-jev logo,
  • Text 1: OPN,
  • Text 2: interne informacije ter datum proizvodnje,
  • Text 3: serijsko številko,
  • Text 4: podatke o...

11 komentarjev

Ponovno Barton

The inquirer - Očitno se novicam o Bartonu ne moremo izogniti, saj se datum predstavitve nezadržno bliža (10.02.2003). Cene so že znane (2500+ model za $195), hitrosti tudi, torej kaj lahko še povemo? Kot pravijo na The Tech Board, bo imel novi AMD-jev procesor podobno zaščito pred (nenamernim [:D]) pregrevanjem kot jo že ima Penitum4, torej se bo procesor pri previsoki temperaturi avtomatsko upočasnil in s tem preprečil nepopravljivo okvaro procesorja. Poleg tega bosta L1 in L3 mostička povezana, kar bo omogočalo navijanje procesorja brez posegov v sam procesor. Tako bomo lahko to storili kar s spreminjanjem FSB-ja in množilnika v BIOSu. Prvič.

The Inquirer pa ima še nekaj zanimivih podrobnosti glede nove generacije AMDjevih procesorjev -- K8. AMD bo procesorje z imenom Opteron (kodno ime Sledgehammer) s hitrostmi 1.4 GHz, 1.6 GHz in 1.8 GHz predstavil 22. aprila v New Yorku. Athlon64 (Clawhammer) pa je prestavljen na september in sicer zato, ker AMD čaka na izid 64-bitnega operacijskega...

14 komentarjev

Podatki na obesku za ključe

X-Bit Labs -

S podatki je križ. Enkrat jih je preveč, drugič premalo, njihovega prenašanja pa raje ne omenjajmo. Da bi bilo življenje z njmi lažje, so na X-Bit Labs primerjali pet t.i. USB pogonov, katere na računalnik priključimo prek USB vrat, podatki pa se na njih shranjujejo elektronsko ter popolnoma brez premičnih delov. Sliši se odlično, kako pa je s tem v praksi?

Praksa se ponovno bistveno razlikuje od teorije. X-Bit Labsovci so namreč ugotovili, da te naprave dokaj -- približno 10 % -- obremenijo procesor, prenosi pa so, milo rečeno, mizerni. Na njihovo merjenje v megabajtih kar pozabite, saj celo enomegabajtnega prenosa ne boste dočakali. Klik!

...

11 komentarjev

GeForceFX Ultra pred tablo

več strani - GeForceFX Ultra je tu. Uradno. V vsem svojem sijaju. Časa za odpravljanje napak Nvidia uradno več nima (še vedno sicer ostanejo tiha mešetarjenja z gonilniki), saj so se odločili GeForceaFX splaviti tudi v praksi. Vedno eksluzivne tuje spletne strani so to možnost pograbile z obema rokama in pred nami so že prvi testi. Kar lepo branje za dolgočasen ponedeljkov večer, kajne?



Zahvala za to novico gre našemu vesoljcu ALIEN3001, kateri nas je založil z vsemi ustreznimi povezavami....

10 komentarjev

Pekač

Hardware Zone -

Na HardwareZone so objavili nov test računalniške opreme, ki pride zelo prav ob vsesplošnem pomanjkanju novic (spet, pardon me). Tokrat so si ogledali nov CD-zapisovalnik podjetja ASUSTeK. Zadevščina je deklarirana z 52x branjem in zapisovanjem, pri prepisovanju pa boste počakali malce dlje (24x). Napravo, jasno, priključimo na IDE priključek, podpira pa vse CD formate, kar si jih lahko zamislite. Zakaj torej ocena dobro plus? Berite test, berite ...

0 komentarjev

Sis Xabre 600

Hardware Zone -

Da, uganili ste. Ponovno je vikend in, kako neklišejsko, obsojeni ste na branje -- testov. Računalniški velikani se pač še niso zbudili po novoletnem spanju. Jah. [:D]

Torej, na HardwareZone so si tokrat ogledali SiS-ovo umetnijo, ki sliši na ime Xabre600. Le-ta naj bi predstavljala višek SiS-ove tehnologije, če pa je to res tako, si preberite sami. Kakorkoli že, svoje vídenje tega proizvoda so na HardwareZone zapisali na kar devet straneh, izdelku pa so prisodili oceno prav dobro. Zakaj? Zato!

0 komentarjev

Radeon 9500 Pro

HardOCP - Sicer smo pred kratkim na Slo-Techu že imeli test grafičnih kartic, za katerega se je naš bwana Sergio pošteno namučil ([:P]), a vendarle ... Na [H]ardOCP so včeraj stestirali ATI-jevega najnovejšega Radeona, različico 9500 Pro. Različica Pro se od svojega ne-Pro bratca razlikuje samo po številu cevovodov (štiri proti osem), medtem ko je njun takt enak. V kolikor vas mika nova grafična kartica, klik!

3 komentarji

MSI 648-Max

HardOCP - Da, ponovno test matične plošče. Na [H]ardOCP so si namreč danes ogledali in stestirali matično ploščo podjetja MSI z imenom 648-Max. Plošča se zgleduje po imenih plošč Abit MAX, po čemer lahko sklepamo, da ima polno dobrot. DDR400, AGP 8x ter USB2.0 so že stalnica, za povrh pa je MSI ploščo odel še v zapeljivo rdečo barvo. Klik!

0 komentarjev

Gigabytov Radeon 8500

Hardware Zone - Sodelovanje ATI-ja z Gigabytom je očitno obrodilo bogate sadove, saj so Gigabytovci pokazali, da poleg odličnih matičnih plošč znajo narediti tudi odlične grafične kartice. V to ste lahko prepričani, če si preberete test grafične kartice Gigabyte MAYA AP64D-H, ki je lahko samo zgled drugim proizvajalcem. Kartica je zgrajena okrog najmočnejše izvedenke procesorja Radeon 8500, ki mu pri delovanju pomaga 64 MB 3.6 nanosekundnega DDR SDRAM-a. Že iz tega podatka lahko sklepamo, da je kartica namenjena navijanju. Poleg bogate dodatne opreme so Gigabytovci priložili še izjemno preprost navijalski program, ki odčitava temperaturo grafičnega čipa, nadzoruje število vrtljajev ventilatorja na hladilniku in...

2 komentarja