»

Oracle predstavil rekordno hiter SPARC Supercluster

Larry Ellison

vir: Ars Technica
Ars Technica - Oracle je ta teden predstavil svoj nov SPARC Supercluster, ki sestoji iz 108 čipov SPARC T3 oziroma skupno 1.728 jeder, 13 TB pomnilnika, 246 TB bliskovnega pomnilnika in 1,7 PB vsega prostora za shranjevanje podatkov. Poganja ga Solaris, za shranjevanje podatkov pa se uporablja ZFS.

Na sistemu so pognali obdelavo podatkovne baze in po besedah Oraclovega izvršnega direktorja Larryja Ellisona dosegli rekordne vrednosti. Sistem zmore 30 milijonov transakcij po bazi v minuti, kar je trikrat hitreje od dosedanjega rekorderja IBM-ovega DB2 na gruči P7. Sicer naj bi bil nov Oraclov sistem tudi 27 odstotkov boljši v razmerju cena/zmogljivost od IBM-ovega.

8 komentarjev

Gainwardova Zlata Primerka

Digit Life - Ja, kot za vsako nedeljo, lahko tudi za to rečemo, da je preprosto dolgočasna. Nič novic, sovražnih prevzemov in podobnega :D... Sem pa izbrskal tale test na Digit-Lifeu, v katerem so na preizkušnjo popeljali Gainwardovi Ti4400 in Ti4600 Golden Sample kartici. Po čem se razlikujeta od ostalih? Razen po rdeči barvi tiskanega vezja tudi po tem, da lahko brez dodatnega hlajenja z zagotovilom proizvajalca tečeta na višjih frekvencah od deklariranih, kar pomeni, da sta zelo prijazni tudi bolj ekstremnemu navijanju. Veselo na pozno nedeljsko branje!

0 komentarjev

Odklepanje Intela

DWPG - Najvecji problem pri Intelovih procesorjih (poleg cene seveda >:D ), je zagotovo zaklenjen mnozilnik, oz. nezmoznost, da se ga odklene.No, tega problema so se lotilili na DWPG.com, kjer so z malo truda in kar precej orodja 'uspesno' odklenili PII266. Poučno branje za vse nagnjene k destrukciji :D Se link !

4 komentarji

Microsoft ma vas rad

Microsoft - Očitno nas radi tudi pri Microsoftu malce razvajajo, saj na svojih straneh ponujajo kar nekaj različnih orodij, ki nam lahko še kako olajšajo delo z (Microsoftovim) operacijskim sistemom. Tokrat so nas M$-jevci razveselili z orodjem, ki preskenira operacijska sistema Windows NT 4.0 Workstation in Windows 2000 Professional, ter vam poroča o morebitnih varnostnih nadgradnjah (security patches), ki bi vam utegnile koristiti, "šibkih" passwordov (tukaj Micorosoft gotovo misli na gesla, ki se jih lahko ugani - npr. besede v slovarjih), ter še o kakšnih koristnih stvareh.

3 komentarji

Test CD-R enot

Digit Life - Ker so zadnje čase enote CD-R/RW kar lepo napredovale, so se pri Digit Lifu odločili, da testirajo nekaj enot, ki pečejo CD-je z 12x hitrostjo. Testirani sta bili: Mitsumi CR-4805TE, Ricoh RW7083A, za primerjavo pa so v test vključili še TEAC W58E. Samo 3 enote se sliši nekoliko malo, vendar so Digit Lifovci te pregledali skoraj do potankosti. Enote so poslali skozi goro bolj ali manj poznanih testirnih programov in ugotovili, da je sta TEAC W58E in Ricoh RW7083A še vedno dva izmed najboljših "pekačev". Kako so prišli do te ugotovitve, si lahko ogledate tukaj.

6 komentarjev

Modem data compression

Digit Life - Tokrat so se na Digit-Life razpisali o modemskemu kompresiranju podatkov. Čeprav so vsi članki na Digit Lifu namenjeni bolj računalniškim znalcem, bodo ta članek gotovo razumeli tudi malce manj računalniško podkovani ljudje. Za kaj sploh gre pri kompresiranju podatkov? Kompresiranje podatkov pri modemu poteka na podoben način kot pri kompresiranju datotek v ZIP, ARJ, ... Modem pri pošiljanju podatkov preveri kaj se da skompresirati in kaj ne. Seveda je odveč pričakovati, da se bodo vse vrste datotek kompresirale enako učinkovito. Ko kompresirani podatki pridejo do drugega modema, jih ta odpakira in pošlje osrednjemu procesorju v obdelavo. Zakaj uporabljati kompresijo? Odgovor je preprost: da pošljemo čim več podatkov. Vsaj iz lastnih izkušenj lahko povem, da sem kompresijo podatkov najbolje opazoval pri običajnem deskanju po internetu; v internet sem bil povezan s hitrostjo 28800 bit/s, kar znese približno 3,6 Kbyte/s, stran pa se mi je nalagala s hitrostjo 4 Kbyte/s. Zakaj? Zaradi...

0 komentarjev