»

FBI je za hekanje iPhona napadalca iz San Bernardina plačal 900 tisoč dolarjev

Dianne Feinstein

vir: Business Insider
Business Insider - 900 tisoč dolarjev je odštel FBI za vdor v iPhone napadalca iz ameriškega mesta San Bernardino. Spomnimo, FBI je po masakru, v katerem je decembra 2015 življenje izgubilo 14 ljudi, od Appla zahteval, da odklene pametni telefon napadalca. Apple je to zavrnil in FBI je podjetje spravil na sodišče. Na koncu je FBI sam našel rešitev za vdor v iPhone, vendar do danes ni razkril, kako je premagal zaščito Appla.

Mnoge teorije zarote, ki so se pojavile v zadnjih dveh letih, pa je ta teden utišala ameriška demokratska senatorka Dianne Feinstein. Ta je sicer predsednica komisije, ki bdi nad delom FBI. Feinsteinova je razkrila vsoto, ki jo je plačal FBI, ni pa pojasnila, kaj so agenti dobili v...

8 komentarjev

Kaj nas je Assange naučil s Cialeakom? Da enkripcija deluje

The New York Times - Razkritje obsežnega arsenala škodljivega in vohunskega programovja CIA je pokazalo, da so tehnološka podjetja s kodiranjem podatkov oz. enkripcijo našla rešitev, s katero lahko velikemu državnemu bratu preprečijo oziroma zelo otežijo pustošenje po naših podatkih. Tako New York Times.

Razkritja dokumentov CIA s strani Wikileaksa so namreč pokazala, da morajo tajni agenti v večini primerov biti neverjetno kreativni pri vdiranju v posameznikovo življenje. In velikokrat je potrebna tudi fizična prisotnost agentov. Oziroma – prek digitalnih povezav danes očitno lahko izvemo le malo kaj. Če je seveda targetirana oseba pripravljanja na velikega brata (beri: Signal, HTTPS povezave, Tor …). Na kratko: Wikilaks je razkril, da mora CIA v današnjem času porabiti neverjetno veliko denarja, delovnih ur ljudi in kreativnosti, da lahko vdira v življenja svojih tarč.

Kako je Snowden ubil utopijo

Do razkritja obsežnih Orwelovskih operacij NSA s strani Edwarda Snowdna pred štirimi leti je...

42 komentarjev

Kdo je FBI-ju odklenil iPhone? Izraelci očitno ne

Washington Post - FBI je uspel dobiti podatke s šifriranega iPhona, ki je pripadal ubitemu napadalcu iz San Bernardina, ni pa jasno, kako so to storili. Apple jim ni želel olajšati dela, zato so se zatekli k zunanjemu sodelavcu. Najprej se je špekuliralo, da gre za izraelsko podjetje Cellebrite, a so se kmalu pojavili tudi pomisleki glede te teorije. Sedaj Washington Post piše, da je šlo za klasičen nakup odkrite ranljivosti, ki jih na sivem trgu kupujejo vse večje države.

Po neuradnih podatkih Washington Postovih virov so hekerji imeli ranljivost že na zalogi in so jo za primerno kompenzacijo delili z FBI-jem. Potem ni bilo težko pripraviti namenske programske opreme, ki je preverila vseh 10.000 možnih PIN-kod in v...

15 komentarjev

FBI bi vseeno še želel Applove pomoči

CNet - Čeprav je FBI domnevno uspel odkleniti iPhone ubitega napadalca, ki je lani zagrešil pokol v San Bernardinu, se ne nameravajo odpovedati možnosti, da kar od Appla zahtevajo pomoč pri vdiranju v iPhone. V petek je namreč sodišču FBI v izjavi poudaril, da ne odstopajo od zahtevka po sodni odredbi, po kateri mora Apple nuditi vso mogočo pomoč pri dostopu do podatkov.

Spomnimo, da je FBI to zahteval na začetku, potem pa se je Apple pritožil z utemeljitvijo, da od njega v resnici zahtevajo luknjanje lastnega operacijskega sistema, s čimer bi ogrozili varnost milijonov naprav in jih potencialno odprli hekerskim in drugim napadom. FBI je potem začasno umaknil zahtevo, ker jim je telefon pomagala odkleniti neka...

9 komentarjev

FBI: iPhone zmoremo odkleniti kar sami

The New York Times - Danes smo pričakovali zanimiv dan na kalifornijskem sodišču, kjer bi moralo potekati zaslišanje obeh strank v primeru Apple proti FBI. Gre za nesrečen iPhone, ki ga je FBI našel ob ubitih napadalcih v San Bernardinu in ki morebiti vsebuje pomembne informacije o tamkajšnjem terorističnem napadu, a ga zaradi šifriranje ne morejo prebrati. FBI je od Appla zahteval pomoč v obliki orodja, ki bi obšlo varnostni mehanizem samodejnega brisanja vsebine telefona po določenem številu nepravilnih vnosov kode, česar Apple noče storiti in se je pritožil, saj si ne nameravajo sami kopati lukenj v varnost lastnega operacijskega sistema. V zanimivem preobratu pa danes zaslišanja ni bilo, ker je tako prosil FBI. Kot trdijo, imajo namreč novo metodo za dostop do podatkov, zato...

47 komentarjev

Snowden trdi, da FBI v primeru San Bernardino laže

The Intercept - Bitka med Applom in FBI-jem oziroma sodiščem glede odklepa nesrečnega iPhona, ki je pripadal enemu izmed napadalcev v pokolu v San Bernardinu, postaja družbena tema, o kateri se izrekajo domala vsi, ki kaj pomenijo. In medtem ko na mnenja nekaterih ne gre dati veliko, velja recimo Snowdnove trditve, da FBI laže, vzeti resno.

Že ko se je John McAfee hvalil, da bo v treh tednih uspel odkleniti iPhone, sicer bo na televiziji pojedel čevelj, so številni zmajevali z glavo. Imeli so prav, saj je minuli teden McAfee potrdil, da je bil vse skupaj le marketinški trik. Kot lahko vsakdo prebere iz dokumentacije, je iOS dobro zaščiten, zato ni presenetilo McAfeejevo priznanje, da nima pojma, kako bi zlomil iOS.

Oglasil pa se je tudi Snowden, ki...

32 komentarjev