»

Je Safari res najhitrejši brskalnik?

QuirksMode - Peter-Paul Koch, znan po svojih javascript ter css trikih na strani QuirksMode.org, piše o svojih izkušnjah s Safari 3.0. Med drugim se sprašuje, če je Safari res najhitrejši brskalnik na katerikoli platformi, kot trdijo njegovi razvijalci.

Mnogi testi kažejo izjemno odzivnost Safarija pri izvajanju javascripta. Ti testi se izvajajo na sledeč način:

  1. Shranimo trenuten čas (čas 1).

  2. Izvedemo kopico zahtevnih operacij.

  3. Še enkrat shranimo trenuten čas (čas 2).

  4. Če odštejemo čas 1 od časa 2, lahko precej natančno vemo koliko časa smo porabili za naše zahtevne operacije.

Mark Wilton-Jones pa je bil nad testi skeptičen, zato se je odločil raziskati vzrok za tako dobre rezultate Safarija. Ugotovil je, da ta med nekaterimi operacijami ustavi čas, zato je čas 2 enak času 1. To se zgodi na primer, ko prek javascripta želimo spremeniti lokacijo iframe elementa. Tu se mora med drugim s strežnika naložiti nova stran, kar samo zaradi "počasnosti" mreže ne mora trajati 0 milisekund, kot trdi...

21 komentarjev

Safari za Windows prenešen že milijonkrat

Slashdot - Apple je sporočil, da je v samo dveh dneh od objave Safarija za Windows platformo ta dosegel milijon prenosov. Kljub resnim varnostnim težavam v prvi izdaji, so prepričani, da bo Safari osvojil vsaj 10% delež trga spletnih brskalnikov, s čimer bo pripomogel, da bodo izdelovalci spletnih vsebin začeli prilagajati vsebine tudi za Safari ter s tem posledično za iPhone.

Povezava do izvorne novice.

Oznaka najboljši brskalnik mu na Windows platformi zaenkrat še ne pristoji najbolje.

46 komentarjev

Test jabolčnih novotarij

Ars Technica - Na Ars Technici so si ogledali dve Applovi novosti.

Najprej je tu pred tednom dni posodobljeni MacBook Pro, v roke so dobili 17-inčno različico in jo primerjali z identičnim računalnikom prejšnje generacije. Pohvalili so hitrejši zagon, dosti boljše specifikacije, dimenzije, trajanje baterije in ločljivost zaslona, motile pa so jih temperature, pomanjkanje osvetlitve zaslona LED in zasedenost obeh rež za spomin.Drugi izdelek, s katerim so se igračkali, je predvčerajšnjim predstavljeni Safari 3. Tukaj so podobnega mnenja kot uporabniki našega foruma - stvar še ni zrela za objavo. Sicer je odzivnost razveseljiva, pa tudi nekatere sveže funkcije so odlične (povečevanje polj za vnos teksta, iskanje po strani), a...

34 komentarjev

Iz Appla nič novega

MacRumors.com - Pravkar se je končal tradicionalni govor Steva Jobsa, ki se odvije vsako leto na Appleovem WWDC-ju. Ponavadi na njem pride do večje posodobitve katerega od Jabolčnih izdelkov, zato navdušenci nad njimi v živo spremljajo poročanja z dogodka in ugibajo o prihajajočih novostih.

No, letos se ni zgodilo nič pretresljivega, Štef je omenil kopico že napovedanih in nekaj doslej še nevidenih novosti, ki se bodo pojavile v prihajajoči različici Mac OS X, med drugim Safari 3 (po novem tudi za Windows), prenovljeno namizje s kupi namesto map, posodobljen Finder, predogled datotek QuickLook in še par malenkosti. Toplo sodelovanje z Appleovci sta napovedala id Software in EA Sports, omenjen pa je bil tudi omogočen razvoj aplikacij...

66 komentarjev

Apple posodobil linijo MacBook Pro

MacRumors.com - Apple je danes brez pretiranega pompa (tega bomo deležni v prihodnjih dneh, med WWDC-jem) predstavil svoje nove prenosnike višjega cenovnega razreda. Prenovljeni MacBooki Pro temeljijo na platformi Santa Rosa, ki med drugim prinaša bolj ekonomično porabo energije in višjo frekvenco zunanjega vodila procesorjev (800 MHz, kot pri namiznih bratcih). Med pomembnimi novostmi sta tudi trenutno najhitrejša mobilna grafična kartica, nVidiin GeForce 8600M GT, ter novi zasloni z LED osvetlitvijo.

Več v izvorni novici in Appleovi trgovini.

99 komentarjev

Prvi test LEGO mindstorms NXT

Ars Technica - Lego je pred kratkim izdal nov mindstorms komplet, imenovan NXT. Na Ars technici pa so se odločili narediti en majhen test te luškane stvarce.

Pravijo, da je "igrača" zanimiva tako za otroke, kot odrasle, saj je programska oprema odprtokodna in dopušča pisanjne lastnih programov za krmiljenje funkcij 32 bitnega procesorja, ki poganja sistem. Najbolje da si več preberete v samem opisu.



Škoda je le, da bodo verjetno v Sloveniji te stvarce videli samo tisti, ki si jo bodo naročili iz tujine.

34 komentarjev