»

Hrošč pohrustal personalizirane strani na Googlu

The Register - Google Personalized Homepage je storitev, ki jo marsikdo s pridom izkorišča. Kopica relevantnih podatkov na uvodni strani, ki se naloži, ko odpremo naš brskalnik, je vsekakor popularna zadeva in Googlova izvedba je ena boljših. A pred kratkim so bili mnogi njeni uporabniki malce razočarani, saj so izgubili vse podatke in nastavitve, ki se je tičejo (vključno z različnimi zaznamki, TODO seznami, itd.). Programerji softverskega giganta zaenkrat ne vedo, kaj je krivo za težave, so pa povedali, da se pospešeno trudijo odkriti napako in svetujejo uporabnikom, naj ne spreminjajo nastavitev, saj bi to znalo zgolj poslabšati zadeve.

Izvorna novica.

10 komentarjev

Je benchmark v Visti dovolj dober?

Tom's Hardware - Na THG so spisali zanimiv članek, v katerem se lotevajo analize ene od bolj izpostavljenih novih funkcij, aplikacije Windows System Assessment Tool, ki v Visti skrbi za analizo glavnih komponent v sistemu. Zapreže jih v določene testne programe, vsaki posebej določi oceno in potem iz vseh določi še skupno oceno sistema. Avtor članka si je delovanje testov bolj podrobno ogledal ter jih poskusil primerjati z običajnimi, bolj transparentnimi benchmarki, da bi ugotovil, če bi Vistina ocena sistema lahko predstavljala relevanten podatek, na katerega se bo možno zanesti.

Izvorni članek.

7 komentarjev

Navijanje za začetnike

Tom's Hardware - Veliko obiskovalcev Slo-Techa se navdušuje nad overclockanjem, v tej domači obrti so navsezadnje tudi korenine naše strani, vseeno pa vsi tovrstnega početja ne obvladajo oz. celo ne poznajo. Na Tom's Hardware se že dober mesec trudijo osvestiti in izobraziti takšno vrsto heretikov, včeraj so objavili tretji članek v nizu Overclocking Guide, v okviru katerega so se osredotočili predvsem na nezahtevno navijanje procesorja, ki ne zahteva dragih pripomočkov, a vseeno prinaša zelo zadovoljive rezultate (81-odstotno izboljšanje za 27 dolarjev najbrž ne zveni slabo).

Članek lahko najdete tukaj, vsem, ki njihove strani ne spremljajo in jih tovrstna tematika zanima, priporočamo tudi branje prvega in drugega dela.

5 komentarjev

Nakupovalni vodič po grafičnih karticah

Tom's Hardware - Na strani THG so spisali precej uporaben vodič za igričarje, ki se trenutno odločajo za nakup nove grafične kartice. Podrobneje so si ogledali tako ponudbo trenutno standardnih, PCI-E kartic, kot starejše izvedenke za režo AGP. Pri obeh so vzeli pod drobnogled vse možne cenovne razrede, tako da lahko v članku najdete nasvet prav vsi, neglede na debelino vaše denarnice. Ne bom dolgovezil, ker ni kaj dosti povedati - najbolje bo, če kar sami preberete prispevek.

20 komentarjev

Prikaz novih zmožnosti grafičnih tehnologij v sliki

Tako sliko zmorejo Geforci serije 6 in 7 ter zadnja ATi-jeva družina, X1x00, ne pa tudi prejšnja, X8x0

vir: Tom's Hardware
Tom's Hardware - Na Tom's Hardware so slikovno prikazali, kaj prinašajo nove tehnologije, vgrajene v zadnja grafična čudesa. Primerjali so rendriranje slike s pomočjo Pixel Shader-jev 2(.1) in 3.0. Razlika je očitna v prid družini Geforcev 6 in 7 ter ATi-jeve družine 1x00. Lahko pričakujemo, da bodo prihajajoči naslovi še bolj izkoristili možnosti, ki jih ponuja ta tehnologija, v tem trenuku še popularne ATi-jeve kartice X8x0 pa bodo kmalu izgubile smiselnost nakupa.

V prispevku so prikazali tudi učinke High dynamic range renderinga in Parallax Mappinga. Na koncu pa ponujajo še prikaz zmožnosti različnih generacij grafičnih kartic.

Za podrobnejše opise predstavljenih tehnologij, obiščite visoko specializirane strani, kot so Beyond3D in 3DCenter.de.

33 komentarjev

Tweakanje Windows sistema

Slo-Tech - Fantje na Tom's Hardware so spisali obsežen članek, ki vam bo pomagal iztisniti kar največ iz vašega operacijskega sistema Windows.

Članek je sicer prvotno mišljen za Windows XP, toda določeni nasveti se zlahka uporabijo tudi na ostalih verzijah. Opisali so, kako zamenjati mnogo stvari, npr. grafični vmesnik, integrirane programe (Windows Explorer, Task Manager, Clipboard,...), poiskali pa so tudi brezplačne alternative zbirki Office, Internet Explorerju, Outlooku ter Windows Media Player-ju.

Članek je namenjen povprečnim uporabnikom, ki sami ne znajo poiskati boljših rešitev za integrirano programje ter želijo hitrejši in boljši sistem, branje pa ni prepovedano tudi bolj izkušenim uporabnikom. Priporočamo.

16 komentarjev