»

Hekerji nad 1.200 hotelov InterContinentala: Ukradli številke kartic, osebne podatke gostov...

vir: CNET
CNET - Tri mesece so neznani hekerji prosto dostopali do baz več kot 1.200 ameriških hotelov verige InterContinental. Vdor je potekal od 29. septembra do 29. decembra lani, hekerji pa iskali predvsem podatke o kreditnih karticah gostov. V podjetju so sami razkrili vdor, vendar niso želeli izdati, koliko in kateri podatki so bili ukradeni. InterContinental je vdor delno sicer priznal že februarja letos, vendar so takrat trdili, da so hekerji napadli le 12 hotelov. Pod okriljem InterContinentala je sicer le v ZDA 3.633 hotelov. Hoteli so priljubljena tarča hekerjev že nekaj let. Predvsem, ker imajo v večini primerov slabo informacijsko zaščito. Tako so lani hekerji napadli 20 hotelov verige...

3 komentarji

Britansko združenje bank hotelo cenzurirati Univerzo v Cambridgeu

Slashdot - Letos februarja je bilo na BBC-ju javno razkrito, da je trenutni sistem ugotavljanja istovetnosti uporabnika plačilne kartice luknjičav. Ker se pravilnost vnesenega PIN-a preverja proti kartici in ne proti centralni bazi podatkov v banki, je moč pretentati POS-terminal in z uporabo lažne kartice doseči, da se transakcije sprovede z vnosom poljubne kombinacije namesto PIN-a. Banke v desetih mesecih niso storile ničesar.

Podiplomski študent Omar S. Choudary na Cambridgeu je pripravil magistrsko nalogo The Smart Card Detective:
a hand-held EMV interceptor
in jo tudi objavil na fakultetnih straneh. V njej je raziskal pomanjkljivost in...

20 komentarjev

Največje računalniške napake v zgodovini

Slo-Tech - Seznam najbolj spektakularnih računalniških napak v zgodovini se sicer pojavi večkrat, a nič ni narobe, če si ga pogledamo vsako leto in si osvežimo spomin. Nazadnje so to storili na PC Pro. Nekajkrat so šle stvari narobe zaradi računalniških hroščev, spet drugič zaradi človeškega faktorja, vsem pa je skupna velikanska cena odprave posledic.

Na kratko nanizajmo katastrofe, ki so jih opisali v svojem članku. V 80. letih preteklega stoletja so Američani sumili, da jim bodo Rusi skušali ukrasti programsko opremo za nadzor in uravnavanje pretoka skozi plinovode, zato so jim podtaknili pokvarjeno. KGB je iz kanadskega podjetja resnično presnel program, a Rusi niso ugotovili, da je imel vgrajeno časovno bombo, ki je po sprožitvi naključno...

47 komentarjev

Informacije o stanju bankomatov po Sloveniji

Slo-Tech - Se vam je že kdaj zelo mudilo in ste hoteli dvigniti denar na bankomatu, pa le ta ni deloval? To bi se sedaj moralo dogajati redkeje, saj smo končno dobili spletno stran www.bankomati.net, ki nam ponuja informacije o stanju bankomatov po celi Sloveniji. Tako lahko sedaj kar doma ugotovite, ali bankomat deluje ali ne, ali pa mu je samo zmanjkalo denarja in lahko normalno napolnite svoj GSM račun ali položite depozit... Klik!

30 komentarjev

Zaupate bankomatom?

SiOL - Težko si je predstavljati življenje brez bankomatov. Vendar kljub temu obstaja verjetnost, da si ga bomo morali, saj utegnejo postati za vedno izbrisani ali doživeti kakšno metamorfozo. Kot nas je opomnil Cuoresportivo, so nepridipravi nekje v okolici Maribora bankomat opremili s posebnimi napravami, s pomočjo katerih lahko preberejo magnetni zapis s kartice in vtipkano kodo PIN. Zaenkrat je število okuženih bankomatov neznano, zato je pazljivost več kot priporočljiva. Kjerkoli in kadarkoli!

Še vedno zaupate bankomatom?

37 komentarjev

Kanadčanom ropajo bančne avtomate

GlobeTechnology - V Ontariu v Kanadi so policisti postavljeni pred zaenkrat še nerešen primer, pri katerem so se genialni zlikovci spravili nad bankomate. Na več koncih Ontaria so bankomate za nekaj ur zamaskirali z lažno spredno stranjo. V reži je kartico prebrala elektronska naprava in posnela tudi številko PIN kode, ki so jo nič hudega sluteči občani vtipkali, da bi prišli do svojega denarja, kasneje pa so s pridobljenimi podatki izdelali dvojnike kartic in izpraznili račune nič hudega slutečih uporabnikov. Policija zaenkrat še nima osemljencev. Klik!

11 komentarjev

Windows bankomati

Finance - Že letos lahko pričakujemo prve bankomate v Sloveniji, ki bodo temeljili na operacijskem sistemu Windows NT. Do zdaj so bankomati delovali pod OS/2, zato bo dosežen velik napredek v smislu multimedijske predstavitve ter uporabniškega vmesnika. Možna bo tudi priključitev tiskalnika in s tem izpis podatkov, lažje pa se bodo znašli tudi slepi, saj bo možna tudi uporaba zvoka. Vendar tudi slabih strani ni malo. Windowsi niso znani po svoji varnosti, zato bi spreten heker verjetno lahko vdrl v sistem. Pojavlja pa se tudi vprašanje uporabniške prijaznosti v smislu "kje so tiste tipke Ctrl+Alt+Del", vendar vseeno upajmo na najboljše. Klik!

26 komentarjev

Varni bankomati?

Slo-Tech - Primož Ermenc me je obvestil glede ene zelo zanimive novičke:

Z dnem 26.4 in 27.4.2001 so se širom po Sloveniji dogajale čudne stvari z bankomati. Pravzaprav že kar zaskrbljujoče. Vsak, ki je dvignil denar na ta dva datuma, mu je iz tekočega računa potegnilo dvojni znesek. Kam je šel ta denar in sploh zakaj se je to zgodilo? So mar hekerji napadli računalniški sistem, ki upravlja bankomate po Sloveniji ali pa je bila to samo računalniška napaka? Če ne verjamete, pokličite na številko 01/5834 183

Hm, porajajo se mi vprašanja: Ali se je ta denar že vrnil? Kaj točno je šlo narobe? Kdo je bil kriv? Jasno je, da je lahko šlo kaj narobe samo na glavnem računalniku, ki odšteva od stanj računa. Sedaj pa... Ali je to bila napaka administratorja, napaka na omrežju ali vdor hekerja? Ali sploh lahko še zaupamo bankomatom? Jutri bom poklical na zgoraj navedeno številko ter jih vprašal zgornja vprašanja. Odgovore dobite v naslednji novici ....

15 komentarjev