» »

Kalkulator: HP ali TI?

Kalkulator: HP ali TI?

Piranha ::

Sem v dilemi...

Razmišljam, kaj naj si kupim, ali najboljšega Texasa, recimo Voyage 200 ali pa HP-ja... recimo tega najnovejšega HP 49G+...

Obračam se na ta forum zato, ker me zanimajo predvsem izkušnje iz prakse, tako z enim kot drugim kalkulatorjem.

Torej,... kdo ima kalkulator naj pove slabosti in prednosti.

LP

Brane2 ::

Odvisno zakaj ga rabis. Za celostevilcna izracunavanja upnisko dolzniskih odnosov je tud Kalashnjikov lahko hvalezno orodje... >:D

Just joking... :8)

iskra ::

Jaz sem imel zaenkrat še najboljše izkušnje s Casiom ... Sicer pa z modeli do 10k, več pa nisem rabil in verjetno še ne bom. Za druge pa ... počakaj še na kak post >:D

MI_KO ::

En nasvet: Ne varčuj z denarjem.

Sam sem si kupil TI-jev top model voyage. Daleč najboljša izbira, če imaš vsaj malo posla z visokošolsko matematiko. Opcionalno še pride v poštev TI92 in TI89, toda Voyage je v popolnoma drugem razredu. Dobiš ga pa v avstriji za ca. 260€ - davek, če boš hiter!

Da ti naštejem prednosti:
- Edino tile trije računajo tudi NEDOLOČENE integrale. In to dokaj zahtevne!
- Računa odvode. In to ne z neko nenatančno numerično metodo.
- Ima beležnico, kamor si lahko zapišeš pomembme zapiske za izpite >:D
- Ima klasično querty tipkovnico. Nikoli ni problemov z iskanjem črk za spremenljivke.
- Na zaslonu prikazuje rezultate tako kot jih napišeš na roko
- Zelo zmogljiv modul za risanje grafov. Riše 2d 3d grafe in rešitve D.E. 1. reda.
- Velikost matrik skoraj ni omejena, pozna pa ogormno funkcij

Edina slabost, ki jo jaz poznam, da mi ob normalni uporabi baterije (4×AAA) zdržijo največ 1/3 leta. (En komplet je že v paketu)

V glavnem so pri nas v razredu izkušnje tako pozitivne, da ima že ca. 12 od 30 šošolcev voyaga. Slabih izkušenj ni. Kalkulator ima tak potencial, da bo zdaleč presegal tvoje potrebe.

glinik ::

Jaz pa imam Ti-89, huda reč!

Vsaj 30% folka ga ima na fakulteti (višji letniki).

Ti ga toplo priporočam, najcenejši je v METRO-ju. 190 - 17% = 160 EUR super cena!

MI_KO: Kakšne so pa prednosti Voyage 200, proti Ti-89?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Smorny ::

Pa bomberman rula, kot na game boyu, le da ni zvoka :'(

Vsekakor pa si priskrbi še kabel za povezavo z PCjem, kar ti bo olajšalo marsikatero sitnost.
Kolikor sem jaz opazil, je za hp in za ti na spletu morje namenskih programov, tako da se ni za bati.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Piranha ::

Jaz sem študent na fakulteti za gradbeništvo in uporabljamo kalkulatorje tako za male prčkarije kot tudi za resne računaske operacije, ko kalkulator mora delat nekaj časa.

Včeraj smo malo testirali pri uri kalkulatorje, kateri so hitri itd...

Kalkulatorji so bili HP 48G+ in še eden in jaz z TI-89 (od punce). Vsi smo vstavili not integral:

Sin(2*x) - Tan(x) od 0 do 2*pi

HP-ja so zračunali v sekundi skoraj sočasno... moj je pa zaribal. :\ To se na kakem izpitu ne sme dogajat!

Jaz rabim kalkulator za resno delo in programiranje dodatnih programov za njega in ne za igračkanje.

glinik ::

Praviš, da ti tega integrala ni izračunal Ti-89? Zakaj pa ga je meni?

Je pa imel težave z naslednjim int.: Sin(2^x) - Tan(x) od 0 do 2*pi , tukaj se je res nekam zgubil in sem ga moral resitirati. Samo imam zelo slabe batarije, mogoče je to krivo.

Lp

Phoebus ::

Priklopi ga na generator :D
Joke, joke, jaz mam Sharp 9600 EL in tudi rabi štroma za znoret. Ima pa touch screen ;)

...je pa ages za temi kalkulatorji, seveda!

Piranha ::

Kaj je možno, da mu je enostavno zmanjkalo pomnilnika?

Okej... ne vem v čem bi lahko bila finta, da ni integrala izračunal. Res, da če pogledaš graf te funkcije gre tu pa tam Y proti neskončnosti in temu ustrezno potem tudi ploščina ne? :D Ne mislim se obremenjevati s takimi malenkostmi...

Mene res ustrezno zanima kateri je boljši in to naj mi pove tisti, ki je po možnosti imel v lasti obe znamki kalkulatorjev.

Kako pa kaj leži s programiranjem pri HP-ju in TI-ju?

MI_KO ::

Prednosti Voyaga pred Ti89? Samo poglej ga pa ti bo vse jasno. Querty tipkovnica je zakon, če s kalkulatorjem rešuješ enačbe/matrike z več spremenljivkami. Pa boljši (večji) zaslon, pa veliko dodatnih programoj je že po defaultu inštaliranih in jih ni treba pri TI kupovat. Drugače pa je enak.

Piranha, mislim, da je to hp-ju uspelo samo za to, ker inegrale računa numerično, kar povzroča neke napake (Saj veš kaj mislim, ane?). Drugače ta integral ni definiran, kar TI-ja zmede. Za voyage pa obstaja numerični solver calculus. Vendar ga žal nimam inštaliranega.

Poizkusi z hpjem izračunat nedoločen integral? Gre? Z Ti89 in boljšim - brez problema! (vsaj za večino integralov. Zahtevnejše moraš malo popravit!)

Programiral pa kaj prida še nisem, ker nisem rabil/imel časa. Edino če šteješ to, da vnos kake dolge funkcije poenostavim z vnosom ukaza in vnosom spremenljivk. Tako da enačbe ne rabim več enačbe not pisat.

zlobcek ::

Piranha jest ti prodam ugodno HP49G, ker mi leži v predalu.

poglej ZS

Odgovor mi prosim pošlji na tam napisan mejl.

Eru ::

Jaz imam 49g in sem zelo zadovoljen :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288040 (6337) matichy
»

Kalkulator

Oddelek: Kaj kupiti
131172 (945) antonija
»

TI 89 vs Voyage 200

Oddelek: Kaj kupiti
101243 (1083) neoto
»

Kaj je boljše TI ali HP?

Oddelek: Kaj kupiti
61102 (958) McMallar
»

OC znanstvenega grafičnega kalkulatorja

Oddelek: Navijanje
51131 (1018) pramarko

Več podobnih tem