» »

Kaj je boljše TI ali HP?

Kaj je boljše TI ali HP?

Blaško ::

|O Zdravo.
Sem nov na forumu pa sem znova načel staro temo ki se je tuki že vrtela. Zanima me nakup grafičnega kalkulatorja. Zanima me kaj je boljše ali HP 49g+ ali TI-89 TITANIUM. Sem 3 letnik faksa tako da ga rabim tud za programiranje in računanje integralo in diferencialov u glavnem za višjo matematiko. Povejte mi vaše izkušnje z katerim od njih in hvala za pomoč.

|O

Boeing ::

Imel TI 83+, dokler ni izginil neznano kam, vzrok neznan. Zelo zadovoljen. Mašina kot se reče, a se je znal zaciklati pri neumno spisanih programih.

Ogledujem si TI 84+, baje je zver.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

|KoRn| ::

Ponosen lastnik TI89 že peto leto in moram rečt super stvar! Še posebaj če nisi navajen na delovanje HP-ja in si bol kot ne začetnik z ta "hudimi" kalkulatorji pol TI89, IMHO je veliko bolj userfriendly kot HP.

Za HP-ja se baje, da dobiti dosti več programov... to se mal pozanimi na faxu pri kolegih.
Osebno pa priporočam TI89.:D
Freak on a leash!

Moonman ::

Kje se da najceneje dobiti te kalkulatorje?

lp


McMallar ::

Ponosen lastnik HP 48G že dobrih 8 let. Na začetku te način računanja zajebava, vendar se ga hitro naučiš. Je pa res, da se enostavne račune, kot so naprimer 234*4554+547/87 izračunati na več različnih načinov. Obstaja možnost, da računaš kot pri klasičnih kalkulatorjih, vendar za to rabiš nekaj tipk več, kar verjetno ne boš uporabljal. Programov za HP pa je ogromno na netu, zraven kabla (sem ga moral kupiti posebej, ne vem kako je sedaj) pa dobiš CD s programi. Zelo zadovoljen z njim, me ni nikoli pustil na cedilu.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

dizel ::

100% enako McMallar, HP48G, men je zadeva prekrasna, mogoce se ga je navadt res mal "cudno" ker mal drgacno logiko rabi, AMPAK ta logika je genialna, vsaj zame. Racunanje integralov, risanje takih in drugacnih polinomov, mrez in ostalo. Aja pa da ne pozabim KVALITETA izdelave je dalec nad vsemi, tipke, ekran,... padel mi je ze kar nekajkrat na tla.... nobenih problemov, IR link za direkt komunikacijo z ostalimi napravami, kabel povezava za prenose s PCjem, programov mnogo,.... jao in se bi se naslo....
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

McMallar ::

KVALITETOizdelave je res potrebno poudariti. Po 8-ih letih je praktično še kot nov.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288032 (6329) matichy
»

Kalkulator v katerega lahko shranimo enačbe za telesa

Oddelek: Loža
152450 (2256) McMallar
»

Kalkulator

Oddelek: Kaj kupiti
131169 (942) antonija
»

Kalkulator: HP ali TI?

Oddelek: Kaj kupiti
121996 (1829) Eru
»

OC znanstvenega grafičnega kalkulatorja

Oddelek: Navijanje
51126 (1013) pramarko

Več podobnih tem