» »

svchost.exe

svchost.exe

Dr0tX ::

Imam velik problem z WinXP ker vsakic ko se priklopim na internet mi proces svchost.exe skos žere 100% cpu. Mi ni pa nič jasno ker to se mi je začel dogajat včeraj, sem probal vse antivirusne programe, sem probal vsa mogoča symantecova orodja za pregled ce mam kakega worma pa nič ne najde. Iskal sem na googlu, prebrau vse mogoče stvari, preiskal forume pa nič ne pomaga. A je kdo tuki ko je tudi imel tak problem pa kako ga je rešil?

Ted ::

Poskusi z online virus detectorjem na www.symantec.com... Sem mel enak problem, pa mi je našel Gaobota - črva... Je bil pa pri tem edini, pomagal ni noben virus removal tool, noben antivirus itd... Če maš podobno zadevo, boš manj časa porabil da znova inštaliraš windowse kot pa da odstraniš hudiča.

Dr0tX ::

Jap zgleda da je biu gaobot hvala ti!

nuclear ::

jap.. 5x se m je to zgodlo..
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

tris ::

No jest sm ga tud dobil(symantec=W32.HLLW.GAOBOT.GEN, trendmicro=BKDR_SDBOT.GEN), ampak dogajale so se zanimive stvari.
Pri On-line preverjanju virusov(symantec, trendmicro, kaspersky)mi je črva vedno zaznalo, s Antivirusnim program, ki ga imam nainštaliranega(trendmicro-pc cillin) pa ne vedno(čeprav posodobljen z zadnjim patchem).
No vseeno sem ugotovil kateri fajl(ccPwdMan.exe) j..ebe sceno.
Ampak dol ga spravit ni in ni šlo(zdravilo od symanteca mi je sporočilo da ga nimam, čeprav mi ga je na on-line preverjanju zaznalo!!!!!).
Ok....sem rekel ga bom odstranil ročno po navodilih od TRENDMICRA.
Najprej ga zaprem(task manager)............ampak glej ga zlomka.......program se še v istem trenutko požene znova(čeprav te variante v opisu odprave napake ni omenjene)........................sam od sebe.....???
No po nekaj urah mozganja, resetiranja, brisanja po registru,$%%$##$%$%%%$%######!!!!!......................sem naredil še eno banalno foro...........korumpiran fajl sem preprosto prestavil na namizje(to lahko narediš tudi če se izvaja, brisati ga pač ne moreš) in v taskmanagerju zapru proces...................in stvar je tokrat delovala, program se ni na novo sam od sebe zagnal............no potem sem zbrisal fajl, počistil po registru in stvar očitno dela BP.
O črvu pa ne duha ne sluha..............................

Upam, ............. .)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[fork]Antivirus okus meseca

Oddelek: Programska oprema
272066 (2066) Highlag
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29340319 (15301) brainiac20
»

HUGE problem z win2k -gaobot

Oddelek: Operacijski sistemi
151044 (880) Caboose
»

Brskalnik crkne, ko zagleda besedo "v-i-r-u-s"

Oddelek: Pomoč in nasveti
241865 (1471) K0K0
»

Rač. po enem času začne zelo počasi delat. Procesor dela po nepotrebnem 100% in še 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
61014 (965) digital II

Več podobnih tem