» »

Vprašanje za štromarje

Vprašanje za štromarje

Daedalus ::

Ker bi vodno hlajenje rad uredil tako, da bi se mi ob zagonu compa zagnala tudi črpalka, ki je 220 V, sem se domislil, da bi kot stikalo uporabil tranzistor, katerega bazo bi povezal na + izhod za vent na plati. A je to mogoče? Če je, kaki tranzistor, ga je mogoče potrebno hladiti?|O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SkIDiver ::

Niso za neki tacga releji? Sicr zakaj pa ne uporabš kake pumpe na 12V

OZZY ::

JA opcija je 12v pumpa. Ne boš pa dobil neke posebne moči črpanja iz nje. Največ kar sem zasledil je bil 300l/uro pumpa. Kar je sicer dost samo se pretok močno zmanjša z ovirami.
Go with the flow.

Daedalus ::

Rele al pa tranzistor,mi je čisto vseeno. Samo zanima me keri model oznake, da bom vedel, kaj kupit.8-O
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cekr ::

Kupi najmanjši rele, ki ga lahko dobiš.
Važno pa je: napajanje releja (12V oz. po zahtevi), preklopna napetost (po zahtevah) in kakše tok bo tekel čez kontakte.

CCD ::

Ja, če boš priklopil rele na 12V izhod iz napajalnika moraš kupit vsaj 10A rele.

Kaiser ::

Pozabi tranzistor, ker ni namenjen temu. Ce bi na vsak nacin hotel polprevodnisko zadevo vklapljat potem si omisli triak. Drgac raje kupi rele, kaksnega so ti ze povedali (12V), pomembno je pa se kako mocne kontakte ima (za kaksen tok). V tvojem primeru je tak rele za 1A ze cez glavo dost.
Omas: ????? 10 A za kaj le?

birdy ::

prav mas res ne vem kaj bi sem tlacu polprevodniske elemente(pa se grejejo se-vsaj uni s kerimi jest delam)

priporocam ti rele en tko micen rele ker pumpa je cca 5w-15w se pravi pr 12v je to mal vec kot 1A in so ta majhni releji ql

10A??? pa kaj bi ti mel da se ti vse vbajti vklopi ko masino vklopis:)
tko za podatek varovalka za luci je ponavadi 10A sam da lahko primerjas
lp
birdy

Daedalus ::

Kaiser, Birdy, očitno se nismo razumeli dobro-mene zanima kak rele za 220V črpalko, ki bi ga sprožlo 12V:O
Če se to da naredit?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Opkow ::

Seveda se da.

skica

Da bi eno vezje z neki tranzistorji skup metu... brezveze.

Kupis lepo en rele in das skup kot kaze slika in to je to.

Rele naj bo 12 V. Prklapljat pa mora 220 V in recmo prenest obremenitve ene 500 mA (to je po mojm cist dost). Odvisn od tega kok mocno pumpo mas.

Kaiser ::

Ne, smo se dobr stekal, tocno tko nared kot je Killer predlagal.

CCD ::

Se vsem opravičujem za neljubo napako 10A. Je res mal preveč, v bistvu sem mislil takega ki bi preklapljal prek 12V in bi prenesel npr. 10 A pri 250V. 1A in za 12V bi bil pa npr. od Iskre TRK 1203 (se mi zdi). Sicer ste pa problem tudi za 220V že rešili.:D

Daedalus ::

Kaiser, se oproščam, moja napaka. Kaj češ sem pač amater:8)
drugač sem pa danes kupu ta rele, sam je 7A, ker niso meli šibkejših. Delalo bo itak. Hvala za nasvete!
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Timer 12 V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313536 (3063) drjack.dj
»

Zaporedje sistema vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212183 (1923) BluPhenix
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242128 (1628) TESKAn
»

rele za vodno pumpo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122546 (2228) TESKAn
»

Ali mi proc počasi umira

Oddelek: Navijanje
91264 (941) Azrael

Več podobnih tem