» »

Timer 12 V

Timer 12 V

andHoc ::

Ok rabim timer ala uno za 220 k lahko štimaš kdaj dela in kdaj ne dela.
Zdej moralo bi se nastavito kdaj naj začne delat in kdaj naj neha ...

Hec je pa v temu da mora zadeva delati na 12V.

Kje kupiti iz kak načrt al pa kaj bi lahko predelu oz izdelu ...

LP
...vse je relativno...

_pobesneli_ ::

isto potrebujem jaz..a bi se mogoče dalo predelat tisto digitalni timer za 220V?
Gregor

gumby ::

poglej, kaksen usmernik ima 220V ura... ponavadi se da predelat na 12V

problem je edino, ce rabi ura 50Hz iz mreze...
my brain hurts

kaktuss ::

mogoče 12 oz 24 v časovni rele...

Pyr0Beast ::

Večino digitalnih se da predelati na 12V, odklopiš par kondijev, grec in pa nekaj uporčkov iz 220V napetosti in daš na 12V
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

andHoc ::

Ok najboljša varjanta do zdej je Tedenski termometer za centralno, poheckamu ga tko da zamenjamo senzor za temperaturo z ustreznim trimerjem, nastavimo željeno temperaturo, potem pa imamo možnost kdaj uklopi in kdaj izklopi.

p.s. pa ne pozabit na izhod vržt enga releja da česa ne odkuri, saj original ni namenjen velikim tokovom.

LP
...vse je relativno...

VolkD ::

Zakaj pa preprosto ne narediš nekaj takega z mikrokontrolerjem ?
Saj ni znanost !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

andHoc ::

Je znanost če tega še nisi delu :D nimaš programatorja ...
No če se javiš za pameten denar to spravit skupi se pa javi ...

LP
...vse je relativno...

VolkD ::

To je meni pravtaprav dobra ideja - za kaj uporabiti mikrokontroler. Vsekakor bom naredil.

No za kakšen denar je pa zdaj vprašanje. Kolko pa daš? In kaj bi pravzaprav rad ?
Lahko ponudim:
- idejno zasnovo
- izposojo programatorja
- izdelavo električnega načrta
- izdelavo načrta tiskanine
- izdelavo tiskanine
- izdelavo in testiranje programa
- izdelavo primernega ohišja
- katerokoli kombinacijo zgornjih opcij
- Lahko pa ti ponudim, da te vse to naučim !

Izberi opcijo, pa ti povem ceno.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

VolkD ::

Zadnja opcija je zastonj, a moraš sam vanjo vložiti nekaj več časa.
Post bo takoj brisan, odbrisal ga bom, ko boš opcijo izbral.
Darko Volk
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: VolkD ()

andHoc ::

Glej zadeva je specifična, nekako bi šla zadeva tkole da bi se moglo dat naštimat kdaj naj začne igrat avtoradijo ki je priključen na akumulator (btw, ni za plašit sosede inu podobne zadeve, je čist legalen namen).

Zdej naj bi se dal recimo naštimat zamik, oz ob kateri uri naj začne zadeva igrati.

Tkole od oka glede cene ... v dojčland pride namenska zadeva 14 Ksit, če nardim iz unga za centralno pride zadeva cca 10.000 ... zdej kolk ponudiš ti ...

Hočem pa pol zadevo dokončano, da samo priključim in igra, se pravi z vsemi releji, nekim displejem ki kaže zamik oz uro in ostalim ...

Če te zanima

dralko{pri}gmail{pikica}com

LP
...vse je relativno...

VolkD ::

Izbral si napačno možnost !
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Jure_M ::

Zakaj ne razmisliš o KIT kompletu.

Striček Google je na slovenskih straneh našel:

Klik

Lp
Jure

gerksica ::

Naceneše ti je da kupiš digitalno programsko uro v "ŠPARU" cca 1,5k sit in jo predelaš na 12V. Rabil boš samo 12V rele (tam je 24V). Vse skupaj ti pride cca 3k sit

Pyr0Beast ::

Tisti relejček za 24V dela tudi na 12V, preverjeno :D
@VolkD
Lahko jst izberem zadnjo možnost ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

VolkD ::

Hja.. v principu lahko !

No namen mojega izvajanja je bil korekcija vrednot: Povedati sem hotel, da radi pomagamo, da pa ne maramo biti izkoriščani. To pa pomeni, da se nekaterih stvari ne da kupiti !
Dam lahko znanje in to free.. nisem pa na prodaj.

Če imaš željo za takim znanjem, potem dobrodošel. Priti moraš le do mene. Upam da ni pretežko ( Divača). Povej še koliko časa si lahko vzameš, ostalo je stvar dogovora.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

andHoc ::

Poglej tudi sam bi se zadeve rad naučil oz bi znanje obnovil, ampak glede na to da rabim zadevo hitro in trenutno ni časa za igranje s čim ostalim (upam da kmalu bo), si ne morem privoščiti tega.

Prugače pa hvala za vse predloge ... zanima me še tista ura iz špara ... če lahko kdo pove vsaj ime oz artikel oz kak podatek več ...

Lepa hvala
...vse je relativno...

svizec75 ::

Za uno v Šparu sicr ne vem - ampak jst bi kupu programsko uro iz Conrada za 2k3SIT. Ta varianta po moje ne rab sinhronizacije s 50Hz (preveri prej tko, da jo vključiš, nastaviš in NE vtakneš v zidno vtičnco in pogledaš če ura normalno teče. Švicala bo pa pač tolk, kolkr švica kvarc not.

Napajalniki v takih urah so brez traflca. Tipično so 5voltni, maš pa tut 12 in več voltne. Za 5V varianto so sestavljeni iz enga konjskega upora (recimo 15k/2W), ene 1N4148 diode in ene 5V6 zenerce in tipično enga 220uF/16V kondiča in pa opcijsko (de luxe varianta iz enga 100nF kondiča) . Določene variante imajo namest konjskega upora pač konjski kondenzator :D - ker se bl mal greje, ane.

Anyway - tak (typ. 5V) napajalnik predelaš na 12V tako:

1.) da zamenaš un konjski upor 15k/2w z manjšim (recimo 220ohm/1W) pa ga priključiš na akumulator (ali podobn 12V vir) - to varianto ti svetujem, če VEŠ kako so sestavljeni napajalniki brez traflca. Namreč obstajata dve izvedbi.

2.) ali pa namest celotnega opisanega napajalnika daš 7805 (ali ustrezen za drugo napetost) regulator. To je bl u izi varianta, sam ne pozabt, da 7812 rab vsaj 17V vhodne napetosti, tko da ta varianta odpade za višje napetosti.
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.

Pyr0Beast ::

Vsaka urca, ki ima odzadej baterijo ima noter kvarc.
pa tudi dvomim, da je katera, ki še uporablja sinhronizacijo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

drjack.dj ::

Oh komplicirate.
Sploh ni treba nč poderat in se spuščat v samo delovanje ure.
-Kupi uro (obilo ktero- mehansko ali digitalno)
-kupi en rele 220V, se mi zdi da bo za eno fazo v tvojem primeru dovolj (fajn je če je tak da kable privijačiš gor, ni pa obvezno)

Pol pa. Uro daš normalno v vtičnico, nanjo priklopi rele, tako da ti ga bo ura vklapljala in izklapljala. In rele je pač kot katerokoli stikalo ima pač omejitev max napetosti, ki je ponavad 380 ali pa kar 400V in pa max tok, ki pa v tvojem primeru sploh ni problem.

Zadeva lahko zgleda čist lepo, rele lahko zapreš v kakšno škatlo, na kabel za v uro pa tudi lhko daš vtikač, da bo sigurno varno.

Problem rešen!?
Jack

Zgodovina sprememb…

svizec75 ::

Izhajal sem iz tega kar je blo napisano v originalnem postu:
Hec je pa v temu da mora zadeva delati na 12V.

Navadna tedenska ura na 230V~ žal brez predelav NE dela na 12V.
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.

Tomay ::

Kaj pa če bi uporabil navadno 230v uro in nanjo prilopiš en računalniški at napajalnik iz katerega dobiš 12v nanj pa priklopiš kar potrebuješ. Nastaviš čas in voila. (Če potrebuješ ti at napajalnik šenkam:)
Voodoo 4Ever

drjack.dj ::

Tomayeva ideja tud dobra.

Svizec 75, a ti kaj glede moje ideje mislš to. Se mi zdi da sem bil kar jasen. A še narišem?:D
Jack

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kaj pa če bi uporabil navadno 230v uro in nanjo prilopiš en računalniški at napajalnik iz katerega dobiš 12v nanj pa priklopiš kar potrebuješ

In kje boš na 12V akumulatorju dobil 230V ? 8-)

VolkD ::

Poglej tudi sam bi se zadeve rad naučil oz bi znanje obnovil, ampak glede na to da rabim zadevo hitro in trenutno ni časa za igranje s čim ostalim (upam da kmalu bo), si ne morem privoščiti tega.


Danes smo še skoraj eno uro 19.09. Tema se je začela 13.09.

Torej ? A se ti res mudi ?
Mar meniš, da bi si jaz vzel 6 dni časa, da bi te učil mikrokontrolerje ???
V cca 6-h urah bi imel končan izdelek. Pri tem bi ti razložil sledeče:
- boljša varianta programatorja STK200 je pravzaprav en sam čip 74HC244. ( projekt za kdaj drugič).
- Kako deluje AVR ( v grobem).
- narisal električni načrt vezja z AVR ATTiny26, tranzistorjem, relejem in stabilizatorjem 7805.
- narisal tiskano vezje.
- prikazal izdelavo tiskanega vezja
- sam bi si sespajkal napravo
- Nekaj osnov jezika C za mikrokontrolerje
- izdelavo programčka za timer
- in končno - vpis programa v mokrokontroler.

Ostalo bi še časa za pijačo in prigrizek.

Sem se kje zmotil ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

andHoc ::

Volk tvoja ideja in pripravljenost pomagat bi mi bila najboljša možnost, samo glede na to da trenutno nimam časa (urajanje stanovanja, služba), bi mi še najbolje sedla varjanta da grem in kupim, ker pa zadeve ni za dobiti, bom pač malo inproviziru z najmanj dela kar se da ...

Volk se pa priporočam za kak drug projekt, čez kake par mescov ko bode več časa, ker me zadeva res zanima. Je že kar nekaj časa k smo to na faxu delal na motorolah, pa bi doma se mal igral s tem.

LP
...vse je relativno...

Tomay ::

@darklord
Uporabiš pretvornik za avto 12V na 220V. >:D
Voodoo 4Ever

Jackal ::

Samo ta rešitev je kot bi segel z desno roko okrog riti v levi žep... :\

svizec75 ::

Svizec 75, a ti kaj glede moje ideje mislš to.

drjack.dj dej prosim za začetek zgornji stavek prevedi v funkcionalno slovenščino.
Če ti prevedem: "Kaj si že hotel napisat?"
Se mi zdi da sem bil kar jasen. A še narišem?

Ja očitno bo treba, ker v tvojo glavo žal ne vidim. Pa si tud ne želim, hvala.
Kljub vsemu me zanima, kako boš brez predelav prepričal stikalno uro, da dela na 12V?
Sej veš - ostali tooolk kompliciramo. Tvoja varianta je pa tkooooo enostavna:\.

Lahk tut slikco vezja priložiš, ker maš zgleda težave z izražanjem.;)
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.

drjack.dj ::

Joj, mirno kri no. Saj hočm sam pomagat in delit ideje.

Risat se mi trenutno ne da, bom probu še enkrat razložit.
Navadna ura, se priklopi v vtičnico, sama pa ima vtičnico, v katero glede na čas spusti elektriko. In namesto da vanjo priklopiš kakšen aparat ki rabi 220V, vanjo vštekaš rele (elektromagnetno stikalo). Tako ti rele vklaplja in izklaplja glede na svoje napajanje 220V, ki ga dobiva z ure. Rele je le kot stikalo, ne pa kot vir, zato ga uporabljaš enako kot ročno stikalo. 220V zanj rabiš le za delovanje, kar ti pride prav če uporabljaš uro 220V.

Še delovanje releja:
V njem je kovinska poščica, ki jo vzmet drži proč od kontaktov. Navitje pri določeni napetosti ustvari magnet, ki ploščico privlači k kontaktom. Ploščoca poveže po dva kontakta. Za delovanje je predpisana napetost na navitju, ki pa nima nobene povezave z napetostjo ki jo želiš povezat.

A sedaj bo?
Jack

Azrael ::

@drjack.dj

Vse drži, kar si napisal, ampak osnovni problem in vzrok za to temo je drugje. Na razpolago je samo 12V, omrežne napetosti 230V pa ne.

Zato avtor te teme sprašuje kako uro oz. timer, ki deluje na 230V izmenične napetosti predelati, da bo naprava delovala na 12V istosmerne napetosti.

Padlo je kar nekaj idej, vse so izvedljive, le za eno bi rekel, da bi bolj sodila v serijo Mat&Pat. :D
Nekoč je bil Slo-tech.

drjack.dj ::

no to je pa druga. sem mislil da ima problem povezat 12V, ne pa da nima napeljave 220V.
Pol moj primer odpade, samo, če bi jaz delal, se ne bi ubadal s predelavami. Raje bi potegnil kabel 220V, če je pa problem vlažnost in zato varnost, bi pa vse skup dal nekam prej in vlekel le 12V, saj pomoje nima take razdalje da bi napetost že tolk padla.

res pa je da sem mal gorenc, samo da je ceneje, tud do soseda sem vlekel kabel, da imava lokalno mrežo, pa je skor 200m.
Jack


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR reflektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
464964 (3917) Maj
»

pretvornik 12->220v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6990 (820) Good Guy
»

stikalo, ki prižge luč in jo čez 12 ur ugasne

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132808 (2290) WaterBoy
»

Termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
74871 (4479) balocom
»

HomeMade Cooler Plant -> USB na 12V priključek za vent...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152279 (1679) 'FireSTORM'

Več podobnih tem