» »

Pomoč pri konfiguraciji

Pomoč pri konfiguraciji

dipsi111 ::

Pozdravljeni !

Imam problem kako sestaviti domače omrežje in povezavo na internet preko ADSL linije. Trenutna konfiguracija sistema :
- ADSL linija z dinamičnim IP
- modem Calysto
- router D-link DL 604
- PC z win XP
- PC z win 2000 PRO ali Linux SUSE 9.0 PRO

Problem s to konfiguracijo je da pri uporabi P2P programov istočasno na obeh PC-jih povzroči sesutje routerja (kadar je zelo velik promet ;-) se le-ta pregreva !), kadar pa je v uporabi samo internet pa to teče kot violina. Same nastavitve so OK ker imam High ID in so hitrosti v DL okoli 100k.

Sedaj poskušam rešiti situacijo z zamenjavo routerja z Linux PC-jem. Prosil bi, da mi kdo svetuje kakšno distribucijo Linuxa naj uporabim in kako naj to skonfiguriram, saj Linux uporabljam vendar sem samo navaden user (uporabljam Linux kot workstation). PC na katerem bo tekel Linux router je pa sledeči :
- CPU : Cyrix M2 300
- RAM : 32 MB EDO
- Grafika : PCI 2MB
- Flopy : 1,44 MB
- HDD : 2 GB

Kakšno distribucijo mi predlagate in kako naj to skonfiguriram (tudi naj bi delalo z statičnim IP-jem za katerega sem pravkar zaprosil) ?
Za odgovore se vnaprej zahvaljujem !

ToniT ::

Meni je zelo všeč Ipcop.

dipsi111 ::

Se kakšen nasvet mogoče ?

Amorphis ::

Jst sem mel tud enake težave. Pri veliki obremenitvi je router steknu. Potem sem se odlocu da na staro 166-ko predelam u ruter. Najbolši linux za to je ClarkConnect . To je distribucija linuxa narejena posebej za router. Povezava laufa kot namazana tudi pri polni obremenitvi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309705 (6734) Spock83
»

Izbira routerja za majhno podjetje

Oddelek: Omrežja in internet
393150 (2177) bastadu
»

Ali je naslednji problem z Linux routerjem rešljiv na še kakšen drug način?

Oddelek: Operacijski sistemi
161641 (1355) Azrael
»

težave z IpCop-om

Oddelek: Omrežja in internet
181626 (1216) K0K0
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947053 (5436) Azrael

Več podobnih tem