» »

Racunalnik se samodejno resetira

Racunalnik se samodejno resetira

THor71 ::

Hmmm, zacelo se mi je dogajati, da se mi racunalnik restarta in sicer naredi klik in se reboota. Tu ni potrebno, da je pod obremenitvijo, resetira se tudi med bootanjem - to jee, med nalaganjem windowsov. Pregret ni.

Tisti klik me moti. Ce morda kdo kaj ve, kaj bi botrovalo temu, se priporocam za odgovor.

Kontakte IDE kablov sem ze "premrdal", aja, pa vcasih nimam slike na ekran, tudi kartico sem ze ven pa noter dal. Sedaj sliko imam, se pa se vedno restarta sam od sebe. Imam obcutek, da ga bo treba razdret pa prah scistit.

Morda je z napajalnikom kaj narobe? (tisti klik)

Hvala in lp,
T.

perci ::

Kaj pa pravi event viewer? Izklopi avtomatski restar ob BSOD-u

THor71 ::

Hmm, event viewerja res nisem sel gledati. :(

Da pa nastavim, da se ne restarta ob BSOD-u, pa moram se ugotoviti kako. :)

Aha, sem ze nasel:
right click on MY COMPUTER click on PROPERTIES, click on ADVANCED tab, click on SETTING under STARTUP AND RECOVERY, in the next screen, uncheck AUTOMATICALLY RESTART under SYSTEM FAILURE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: THor71 ()

THor71 ::

Ugotovil sem kaj je narobe... najprej sem mislil, da mi zaskrta HDD, potem sem pa odklapljal stvari eno za drugo. Nakar na koncu ugotovim, da mi brni PC zvocnik. :) Kadar zvocnik brni, zadeva ne dela in niti ne da od sebe video signala.

No, napaka je v glavnem napajalnem kablu maticne plosce, natancneje v samem konektorju. Ocitno skozi 3 letno obdobje, namrec toliko je racunalnik star, so "smelcali" trije konektorji kar je povzrocilo slab kontakt. Sedaj edino se ne vem, kako naj pametno scistim luknje v konektorju na maticni plosci, v katerem so ostanki zazgane plastike.

Thx in lp,
T.

Smorny ::

Torej lahko kaj takega pričakujemo vsi, ki veliko dajemo matične ven in notri oz. preveč drmamo kabel za el. na matični. ;((
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

perci ::

Heh, si moogče navijal in voltmode delal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se reboota namesto na bi se zbudil iz spanja, Win10

Oddelek: Pomoč in nasveti
5922 (781) fujtajksel
»

Katastrofalne Težave z High-End Računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6013614 (10778) tilen006
»

Downlovdam in vsakič drugačen checksum - fenomenalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
675582 (4111) StarMafijec
»

Nenaden reset med kopiranjem datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
5688 (606) kilergas
»

Masina restarta kr sama od sebe

Oddelek: Pomoč in nasveti
18800 (589) Swiwer

Več podobnih tem