» »

Prenosnik se reboota namesto na bi se zbudil iz spanja, Win10

Prenosnik se reboota namesto na bi se zbudil iz spanja, Win10

fujtajksel ::

Prenosnik (Dell XPS 15 9550) se je do nedavnega zbujal iz spanja brez problema. Zadnje dni pa se včasih zbudi normalno, včasih pa se namesto zbujanja reboota.
Ni videt kakšnega BSOD in WhoCrashed ne najde crash dumpa.
Sem že poskusil obnovit na restore point pred tem dogajanjem in dat še ročno nazaj dva driverja ki sta bila te dni updejtirana, brez učinka.
Tudi zaenkrat nič pametnega od sfc in v msconfig.
V Event Viewerju vidim da vidi da je bil unexpected shutdown. Ampak že javljeni časi kdaj naj se bi to zgodilo so včasih nemogoči (npr zadnjič pol dneva preden sem ga nazadnje sploh dal spat). Prenosnik nima lučke za indikator spanja, tako da niti ne vem ali se sesuje takoj ko ga dam spat, ob zbujanju ali kdaj vmes.
Ima kdo kakšno idejo kako bi to lahko debugiral?

Evolve ::

Please do try these troubleshooting steps:
- Right click on the small Battery Changing icon on the bottom right hand corner and select Power Options
- Click on Change plan Settings next to what power plan is selected.
- Click on Change advanced power settings
- Expand Sleep and make sure to set Allow hybrid sleep and Hibernate after to Never or 0
- Expand Hard Disk and set Turn off hard disk after to Never or 0
- Click Apply then OK

fujtajksel ::

Evolve je izjavil:

Please do try these troubleshooting steps:
- Right click on the small Battery Changing icon on the bottom right hand corner and select Power Options
- Click on Change plan Settings next to what power plan is selected.
- Click on Change advanced power settings
- Expand Sleep and make sure to set Allow hybrid sleep and Hibernate after to Never or 0
- Expand Hard Disk and set Turn off hard disk after to Never or 0
- Click Apply then OK


Hvala. Hybrid sleep, Hibernate after, pa tudi fast boot imam že izključeno (na začetku sem imel z njim problem da se je zbujal iz spanja v nahrbtniku, sem ugotovil da je bil kriv Hibernate after - se je zbudil da bi preklopil v hibernacijo, ki pa ni uspela in potem se je zbudil in potem se je zbujal dve sekundi zatem ko si ga dal spat/hibernirat/naredil shutdown, prijel samo trdi shutdown 5s power button).
Sem za poskus izklopil Turn off hard disk, čeprav je s tem prej delovalo.
Poskusil sem dvakrat hibernacijo, ki je sicer že lep čas nisem, ker dlje traja. Pri zbujanju najprej izgleda kot pri rebootu, ampak potem ko dobiš lock screen in odkleneš so bila odprta okna nazaj. Medtem ko pri normalnem zbujanju pride lock screen takoj.

Evolve ::

Preveri če so na voljo kakšpne posodobitve za sistem in BIOS.

fujtajksel ::

BIOS in sistem je razmeroma frišen. Pri Dellu je žal tako da s posodobitvami rado kaj crkne, zato sem najprej šel gledat okrog dveh nedavnih posodobitev, ki sta približno sovpadali z začetkom pojavljanja težav.

fujtajksel ::

A res ni variante da bi videl al laptop spi ali je sestreljen (ker v ta namen ni LED lučke)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hibernate ali sleep mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
152607 (2302) Lonsarg
»

Windows 10 - prehod v sleep ne glede na nastavitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
9780 (581) nightrage
»

HDD - ustavitev v času neaktivnosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
10956 (847) ST-777
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162879 (2476) ST-777
»

Windows 7 - počasen resume

Oddelek: Operacijski sistemi
262508 (2052) MrStein

Več podobnih tem