» »

ABIT IC7-MAX3 vs. ASUS P4C800-E Deluxe

ABIT IC7-MAX3 vs. ASUS P4C800-E Deluxe

JIM22 ::

Imam namen kupit eno od teh dveh plat in me zanima, katera bi bila boša. Seveda za OC. Prosim svetujte mi katera ima več podpore in na kateri se dajo delat V mod in druge modifikacije za čim večji oc. Aja procesor bo pa al 2,8 al 3,0. Zanima me še kakšen steping mora imeti proc. da je čim bolši? Hvala.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Jaz bi rekel vzami Asusa. Poznam nekaj ljudi (vkljucno z bratom) , ki so z njo zelo zadovoljni.
Nasploh se mi zdi boljsa izbira.

LittleDevil ::

Jaz imam IC7-MAX3 in sem zelo zadovoljen. Procesor imam pa 2.8 z M0 steppingom.

LP

Caligula ::

A pa si ti kaj razmisljal tudi o kakem Athlonu 64?
To bo zdaj poceni-pride bojda konec maja 939 cipset ven in zadeva je huda.
Ze tisto kar ma JAE v akciji za 78.000 SIT je huda zadeva (plata in procesor skupaj).

Tisto je mogoce kar boljsa izbira. Ce pa mislis se igre izbrat pa sploh, ker je AMD pi tem pac res pred intelom.

tiborrr ::

Kolega Vedran je prisel z P4C800 Deluxe s P4c 2.4GHz do 300MHz FSBja stabilno, torej 3.6GHz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

_spirit_ ::

Jaz sem prišel z navadno IC-7 na 300 FSB ;)

Tomay ::

Imam p4p800 celeron 2,4 OC na 3,2. Malo boljši hladilnik bi rabu :)

Plata je zelo v redu.

Baje da so abitke malo zbirčne glede rama.
Voodoo 4Ever

Wox ::

Kakšne RAMe te to mate, da pridete do 300MHz?

JIM22 ::

Zamenjal bi, ker imam že počasi dost Amd-ja. Plat za amd, ki niso nikako stabilne. Sem zamenjal že 3 nf7 plate in nobeni se ne dopade ram(Kingston HyperX 3500). Tako sem se odločil, da sprobam ša z DFI plato, ki dela Gufy-ju odlično. Če pa še ta ne bo ok. Pol pa takoj na pentiuma in ne vem če še spoh kdaj na amd. Me bo moral fejst,fejst prepričat. Zanima me še razlika med P4C800 Deluxe in P4C800 brez deluxe? Se da tudi tako navijat? Bol sem imel v mislih abit ic7-max3 al pa to asus brz delux. Dobim zelo poceni.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kuglvinkl ::

Viharnik, nimajo nastavljeno FSB:RAM na 1:1, pač pa na 5:4 ali celo 3:2. IIRC je Morph prišel bluzu 300 z RAMi, ampak res IIRC.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Menjal si 3 plate, da pa bi menjal RAMe pa niss pomislil? Pa 3krat si kupil NF7, ki je znano zbircna glede RAMov? 3krat isto plato in upal, da bo bolje?

Kriv ni AMD (pa ceprav tudi sam pravim ,da je Intel manj problematicen). Ti preprosto ne vzames namiga :D Abitke pac ne marajo tvojega RAMa.

Pa itak bos pri Intelu v kratkem dobil AMDjevo tehnologijo za 64bitnike. Kar je Intel zadnje case naredil preden gre na 64 bitov pa je itak sranje s temi Prescotti.

Skratka ti bi saltal na Intel ravno, ko se stvari obracajo :'(

Pa nevem kako, da nisi zabrisal teh kmeckih RAMov nekam.
Pa itak mas na NF7 ful enih scrackanih BIOSov za katere upam, da si jih probal.

Sam to, da si 3krat isto plato kupil... :D :D :D

Ce pa resno mislis zdaj na Intel pa kar vzami Asusa.
Zgleda, da je Abit povsod zbircen glede RAMov.
Samo zna bit, da teh RAMov na katere si navezan:D tudi Intel ne bo maral.

Skratka bodi pripravljen na razdor tega razmerja, da ne bo pol soka. 0:)

JIM22 ::

Ja saj te zastopim. Jutri dobim DFI plato in še z njo probam kak bo. Drugače plate sem pa menjal za NIČ sit.>:D Tak, da me ni nič stalo. Biose sem tud vse sprobal. In nič.;( Bom videl kak bo. Drugače pa res na intel.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Wox ::

kuglvinkl: malo off-topic, pa kljub vsemu, torej kaj je zdaj bolje za vsakdanje delo (word, photoshop, igre)? Nafurat CPU visoko kar se da ob nižjem taktu RAMa, ali pa znižat FSB in CPU lepo sinhrono laufat z RAMom?

JIM22: obe tile plati sta vredni greha. Za ASUSko ti sicer ne morem s prve roke nič povedat, ker je nimam. Po raznih forumih pa sem prebral o njej večinoma zelo pozitivno mnenje.
Mam pa IC7-MAX3 in sem kljub vsem bugom, ki jih ta plošča ima z njo zlo zadovoljen. Še najbolj zajeban bug je Vdd in Vtt undervolt pri Vdd višji od 2,8V. Tak da za višje FSB-je pri sinhronem delovanju CPU-ja in RAM-a rabiš kvaliteten RAM, ki že pri tej napetosti gre visoko. Če maš veselje in čas, lahko sicer zadevo modaš. Drugi bug je precej čudno računanje temperature procesorja, ki je nekje v oblakih. Nekateri se s tem sicer ne strinjajo in pravijo da je to prava temperatura jedra in ne bug. No, kakorkoli že, jaz sem brez problema navil P4C 3.0GHz na 3,75GHz sinhrono z RAMom Geil Ultra PC4000 ob malenkostnem povišanju Vcore na 1,5V in Vdd na 2,7V. Tu moram še omenit, da mi je ta overclock uspel šele po zamenjavi napajalnika. Z Antecom True 380 mi ni ratalo priti prek 3,5GHz. Zdaj z Antec True 550 pa brez problema. Zagotovo še tudi kaj višje, sam moram še prej mal bolj za hlajenje poskrbet.

kuglvinkl ::

kuglvinkl: malo off-topic, pa kljub vsemu, torej kaj je zdaj bolje za vsakdanje delo (word, photoshop, igre)? Nafurat CPU visoko kar se da ob nižjem taktu RAMa, ali pa znižat FSB in CPU lepo sinhrono laufat z RAMom?

Hm, pod vsakdanje delo omenjaš Photoshop in igre. To se vse šteje pod full load ;). Tko da tle ni kaj razmišljat, pač rabiš čim hitrejšo kišto. Na P4 sistemih se odsotnost sinhronega delovanja FSBja in RAMov ne pozna tolk, kot pri nForce2 platah.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Pentiuma 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523871 (3016) LittleDevil
»

DOBRA maticna pa Socket 478 (Pentium 4)

Oddelek: Navijanje
141516 (1334) DjTonic
»

ABIT IC7 (navadna) ali ASUS P4C800 (ne-deluxe)

Oddelek: Kaj kupiti
311199 (856) OwcA
»

Kaj naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
15959 (815) delfinus
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634756 (3910) Zheegec

Več podobnih tem