» »

ABIT IC7 (navadna) ali ASUS P4C800 (ne-deluxe)

ABIT IC7 (navadna) ali ASUS P4C800 (ne-deluxe)

Death Knight ::

Odlocam se med tema dvema platama in me res zelo zanima katera je boljsa. Rabim pa jo seveda tudi za navijanje ipd.

Najlepsa hvala.

M@T ::

Mam sicer IC7-MAX3 pa mi je svetovna™ ;)

Drugače pa asuska tud ni slaba izbira :D

DjTonic ::

Odpravi se na kakšni tuj OC forum, kjer se je pred kratkim veliko govorilo o teh platah. Jaz ti svetujem Asus P4C800, ki je odlična plata, jo ima tudi kar nekaj ST uporabnikov pa tudi nasploh se zelo dobro navijajo, so stabilne in se easy modajo. Poznam tudi nekaj primerov, ko so uporabniki prešli iz MAX 3 na P4C800.

Death Knight ::

Mi lahko se kaj povesta glede IC7?

freserovski ::

ker vsak svojo kobilo hvali, jo bom pa še jaz :D
imam ic7 slabo leto in je odlična. Edino hladilnik na nb je bil precej glasen, pa sem ga zamenjal z pasivnim zalmanom (samo hladilna rebra za NB), drugače je pa stabilna, skratka edino to rabim :\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

OwcA ::

Asuska:
+ nemodificirana gre načeloma dle kar se tiče FSB-ja
+ v vsakem primeru superiorna, ko gre za navijanje RAM-a v 1:1
+ modifikacije so preproste

Abitka:
+ hitra (pri P4C800 je potrebno nekaj trikov, da jo spraviš na primerljivo hitrost)
+ nemodificirana omogoča boljše navijanje CPU-ja
+ znanih je prav negravžno veliko modifikacij (ampak so relativno zapletene)
+ cena
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Death Knight ::

Torej je IC7 odlicna plata:D

OwcA ::

Če ne misliš modificirati plošče, je verjetno Abitova AI-7 najboljša izbira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

Owca: s tem, ko si rekel modiciranje, si mislil Vmode? Ampak tale AI7 ima cipovje 865PE, ki je slabse:| Rabim plosco z najboljsim cipovjem trenutno- 875. Zdi se mi, da ABITki IC7 ni para glede tega. In navijanja, hitrosti... Se motim?

OwcA ::

Motiš se. AI-7 je trenutno najhitrejša plošča za P4. P4C800 in IC-7 jo izpodrineta šele pri resnem navijanju. V kolikor ne nameravaš iti kaj dosti čez 250 MHz ni slaba izbira.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

Tudi na tem forumu sem bral, da so z IC7 z lahkoto nekateri dosegli skoraj 300mhz FSBja brez modifikacij. Rabim hitro plato, s katero bi dosegal visoke overclocke tudi brez modifikacij.

Boki_ ::

Potem pa IC7-MAX3. Jst jo dobim čez en teden.>:D
I'm back

LittleDevil ::

Sem lastnik IC7-MAX3. Je zelo dobra matična pa tudi procesor, ki ga imam se odlično navija....

LP

Death Knight ::

Glede na to, da med navadno IC7 in MAX3 ni nikakrsnih razlik, razen hlajenja mosfetov (kar bom itak zrihtal sam) in par dodatkov, ki jih ne rabim, je navadna IC7 najbolj smiselen nakup. Razlika je res samo ta, da ima MAX3 par nepotrebnih dodatkov.

OwcA ::

Kakšen procesor in kakšno hlajenje imaš v mislih. FSB-ji okoli 300 MHz so rezervirani za 2.4C in 2.6C ali pa ekstremna hlajenja.
Niti se ne velja odločati na podlagi tega, kar je uspelo nekaterim, kajti razlike med enakimi ploščami so.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

Imam v mislih od 2,4ghz - 2,8ghz Pentium 4. Sedaj mi pa priporocaj plato:))

OwcA ::

Povej še hlajenje in kakšne RAM-e imaš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

LittleDevil ::

Jaz ti priporočam da vzameš 2.8c (M0) SL6Z5, če ga boš dobil. Ta procesor se navija zelo dobro...

LP

Death Knight ::

Hladilnik imam P4 Spark7+ Xaser Edition. Rame bom zamenjal za kaksne Corsair, Twister ali Kingston.

OwcA ::

Povej bolj natančno kakšne RAM-e, PC3200, PC4200 ...?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

Sedaj imam TwinMOS Winbond PC3200 RAM. Jih bom pa zamenjal, ko bo cas. Najprej pa rabim plato.

Boki_ ::

Keri pa so najbolši stepingi za pentiuma (prescotta)?
I'm back

Freelancer ::

Kar se tice plat je moje mnenje, da tuki ni za sparat. Tko da v vsakem primeru vzemi 875 cipovje. Ce ne drugega, lahko napram 865 dosezes visji (stabilen) FSB. 865 cipovje s PAT/GAT ne bo nikoli isto kot 875.

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Tom DeLonge: Raje si nabavi Northwooda, ker se Prescotti bolj grejejo. Za Northwooda so baje najboljši stepingi SL6WK, SL6WU in SL6WG. Tisti s 30. kondezatorji na spodnji strani procesorja se baje boljše navijajo, kot tisti z 12. Sicer je pa tu veliko odvisno od sreče.

Zheegec ::

Tako je, nikakor Prescotta!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boki_ ::

I'm back

Zheegec ::

Kar poglej razultate, itaq da je Northwood ali A64 veliko boljši od Prescotta, pa še clock per clock je NW boljši od Prescotta.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Death Knight ::

Vredu, sedaj se pa se meni malo posvetite :((

OwcA ::

@blink: Imaš dve možnosti, ali kupuješ RAM-e glede na plato, ali pa obratno. Poleg tega še vedno nisi povedal ali si pripravljen modificirati.

@Freelancer: če te omejuje CPU je najvišji FSB postranskega pomena, AI-7 pa se po hitrosti zlahka kosa z večino i875 plošč, še poseaj v pomnilniški prepustnosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Death Knight ::

RAMe bom kupil nove (upam da kmalu). Modificiral bi pa le, ce to ni nevemkako tezko opravilo (beri: da je malo moznosti da kaj unicim). Zakaj bi jo sploh modificiral?

Freelancer ::

Js sm povedu svoje, kar se tice plat. Ostalo se pa vi odlocte, men je vseeno kaj kdo kup :D

OwcA ::

Modifikacije P4C800 so preproste (seveda pod pogojem, da znaš spajkati). Čemu bi jih naredil? Zato da lahko bolj naviješ seve! >:D
Če pa si vseeno skeptičen vzemi AI-7.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjam masino (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513209 (2568) MadMax
»

DOBRA maticna pa Socket 478 (Pentium 4)

Oddelek: Navijanje
141516 (1334) DjTonic
»

ABIT IC7-MAX3 vs. ASUS P4C800-E Deluxe

Oddelek: Kaj kupiti
13940 (764) kuglvinkl
»

Katero matično

Oddelek: Kaj kupiti
9930 (858) boštjan
»

Intel pentium 4

Oddelek: Navijanje
9962 (915) DjTonic

Več podobnih tem