» »

Namestitev linuxa (Pingo) s trdega diska

Namestitev linuxa (Pingo) s trdega diska

celk ::

Lep pozdrav,
Sem novinec v Linuxu. Na mojem testnem računalniku PII 333, 256 MB RAM, 13 GB HD, nameščam Pingo s CD-jev. Med namestitvijo setup ne more prebrat nekaterih paketov (naključnih, ne vedno istih) in postopek se prekine z napako. V DOS-u ali WIN pa lahko brez težav prekopiram vse tri CD-je na HD. Poizkusil sem že vse nastavitve v BIOSU (PIO, DMA, ...), zapekel nove CD-je, ..., pa še vedno ne gre. Kako čimbolj enostavno poženem namestitev s HD kamor sem vse tri CD-je že skopiral (v FAT particija 2 GB).

Torej: NE zanima me nasvet za nakup nove CD enote ali kakšni posebni triki, da bi namestitev direktno s CD-ja vseeno delovala, pač pa namestitev s trdega diska kamor sem skopiral CD-je.

Hvala vnaprej znalcu, ki to obvlada in zna postopek tudi preprosto opisati!

hruske ::

morda bi lahko isote odprl (če podpira jedro, ki se zazene ob instalaciji) z ukazom
# mount -t iso9660 -o loop /pot/do/datoteke.iso /pot/do/montiranega/cdja

sam se mi zdi da je to za začetnika že kr zahtevno...

celk ::

Saj na CD-jih nimam ISO datotek. Na CD-jih so že razpakirane ISO datoteke (zapekel z Nerotom) tako, da imam "inštalacijske" CD-je, ki odlično delujejo na drugem računalniku.
Porebujem nekakšeno boot diketo ali boot CD, ki bi me vprašal kje na disku imam inštalacijsko verzijo Pingota. Torej, da bi bila inštalcija podobna kot smo to ponavadi počeli z win98, ko si v dosu skpiru cel imenik win98 na HD in pognal setup.exe znotraj tega imenika, nato pa mirno lahko založil ali izgubil originalni (ali "posojeni") CD.

Hvala vnaprej za vsako nadaljno idejo.

hruske ::

no, ne mešat windows zravn linuxa, ker bojo križi in težave.

1. poslusi. ti lahko v linuxu odpres iso datoteke in pogledas v njih. to je dejstvo. uporabi ga sebi v prid.
2. zdej pa namest da ti kopiras datoteke dol s cdja, presnemi iso na disk.
3. ko zazenes instalacijo, pust da nardi kojkr lahko
4. ko se mu ustavi, preklopi v konzolo npr. CTRL-ALT-F2
5. napiši
# mount
in poglej izpis za cd napravo, mogoce je /dev/cdrom ali /dev/sr0, /dev/sg0.
6. ko izves kam je montiran, tja montrias iso in mu reces naj nadaljuje z instalacijo

7. ponovi vajo.

celk ::

Hvala! Deluje!

Kratek povzetek še enkrat, če še kdo potrebuje:

Inštalacija Pingo linuxa s trdega diska (HD)

1. Na disk je potrebno prenesti vse 3 iso datoteke. Dobra bo fat16 ali fat32 particija cc. 2GB
2. Napravi Linux boot setup disketo (iz datoteke boot.img). Navodila so na spletu in v razpakirani ISO datoteki.
3. Bootaj z diskete, ko se zadeva ustavi napiši "linux askmethod"
4. Izberi namestitev s HD-ja
5. Sledi postopku. Žal je pri namestitvi s trdega diska (HD) možen le besedilni in ne grafični način.

Hvala mk-klavz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponovna namestitev win vista na star prenosnik z novim trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
252362 (2089) Alexius Heristalski
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296824 (24481) Skrat
»

download linux pingo 3.1

Oddelek: Operacijski sistemi
223297 (3098) lopov
»

Kateri Linux je najbolj primeren za prehod iz Winsow?

Oddelek: Operacijski sistemi
261943 (1542) Skrat
»

Iso-kaj z njim???

Oddelek: Operacijski sistemi
131040 (861) zvery1

Več podobnih tem